Leidenská mutace heterozygot a Clexan - 2 zamlklá těhotenství

16
3.1.21 10:41

Leidenská mut. heteroz. Clexan a přesto 2 ZT

Dobry den,

prosím o zkušenost žen s “leidenskou mutaci ( heterozygot) které vědí, ze ji trpí a pichaji clexan a stejně potratily..jde mi o to, ze ji mám od 18 a vždy jsem věděla, ze jakmile budu chtít děti, musím pichat heparin, tak jsem i dělala a stejně plod 2* odešel, rada bych věděla, jestli i vy mate něco podobného za sebou, ale pak se vám to na potřetí atd. podařilo, nebo jste přesly na ivf atd. co se potom děje, když to nejde, i když vše děláte jak mate..

Rada bych o tom věděla víc, dekuji za jakýkoliv příspěvek :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
287
3.1.21 10:59

Ja jsem o mutaci nevedela, zjistili mi ji az po prvnim zamklem pri druhem tehotenstvi pri prvnim screeningu, ale doktor mi dal 0,2 clexane kvuli endometrioze hned po zjisteni plodu, takze to mozna i diky tomu to vyslo, pak mi teprv zvysili na 0,6
urcite nezoufej, duvodu muze byt nekolik, me i daval pro jistotu vic hormonu, protoze jsem byla neplodnej pripad… a nakonec to vyslo, takze neztracej nadeji a bojuj dal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 11:15

Možná je potřeba jeste Anopyrin. Mne ho hematolog píše spolu s Clexane 0,4 ted v tehotenstvi. Objednala bych se na hematologii.

• Citovat
  • Nahlásit
16
3.1.21 11:49

@fidorcicka

Holky dekuji, mám za sebou testy..hormony, hematologii..stitna žláza aj. A vše kolem mám v pořádku, “jen” ta zasr. mutace, jo aspirin jsem také brala ( to jsem nezmínila), u prvního T, pac bylo plánované hned od ovulace a od 4 týdne clexan a u druhého jsem nevěděla, ze jsem těhotná u 7+..a začala hned pichat a brát aspirin…a v 10. Tt to odešlo..

Dekuji moc ze :srdce: za info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 12:19
@Borůvka27 píše:
@fidorcicka

Holky dekuji, mám za sebou testy..hormony, hematologii..stitna žláza aj. A vše kolem mám v pořádku, “jen” ta zasr. mutace, jo aspirin jsem také brala ( to jsem nezmínila), u prvního T, pac bylo plánované hned od ovulace a od 4 týdne clexan a u druhého jsem nevěděla, ze jsem těhotná u 7+..a začala hned pichat a brát aspirin…a v 10. Tt to odešlo..

Dekuji moc ze :srdce: za info :kytka:

Ja potratila 4×. 2× biochemicke a 2× pozdeji. Nejpozději ve 13tt. Ted jsem ve 24tt a modlim se, aby bylo vse v poradku a uz mam jednoho zdraveho syna (beh léčby).

• Citovat
  • Nahlásit
1284
4.1.21 08:03

@Borůvka27 bylo by lepší vyšetřit embrya po potratu. Vůbec to nemusí byt leidenskou mutaci, kor když mas léčbu. Jsem taky heterozygot a mám dva syny bez léčby. Mám teda za sebou i několik potratu a nyní jsem 36tt a cely druhy trimestr bez léčby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65728
4.1.21 08:10
@Anonymní píše:
Možná je potřeba jeste Anopyrin. Mne ho hematolog píše spolu s Clexane 0,4 ted v tehotenstvi. Objednala bych se na hematologii.

A jjinak si vyšetřená? Imuno, genetika, gynda, hormony, štítná žláza… Příčin může být desítky, nemá smysl se upínat na Leidena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
4.1.21 08:40

@Ajkule :kytka:

Ahoj dekuji… ano u prvního jsem nemela kyretaz, čili nebyla ani genetika, ale druhy ZT jsem si genetiku dělat nechala a nic se nenašlo, jo trochu jsem se na ni upnula, ale jsem pravděpodobně jedna z té statistiky, co se ji to stane vícekrát, než se narodí zdravé mimi.. dekuji za slova ;) 11.1 mám termín u jedné super doktorka, snad se to posune dal :potlesk: opatruj se :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
4.1.21 08:50

@Borůvka27 mne se u ZT po kyretazi taky na nic nepřišlo a to hned dvakrát, takže proste blba náhoda. Někdo má proste stesti na to, ze otěhotní a porodí kdy se mu chce a někdo si na to musí počkat. Na prvního syna jsem čekala skoro 4roky, před nim 2×ZT, 2× samovolnej a 1× biochemko. U druhého syna jsme si řekli a hned to vyšlo. Teď u třetího 2× ZT a 1× biochemko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
4.1.21 16:42

@Ajkule
Wow!
Jsi silná!!! :srdce:

No to mě právě tak ničí… ze jsem měla léčbu, která je při leidenovi docela potřebná a stejně jsem měla ty 2 ZT a jinak se vůbec nic nenašlo jak u mě, tak u plodu…a stejně :zed:

:andel:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
4.1.21 16:57

@Borůvka27 ten aspirin ti někdo z lékařů doporučil?

Protože co já vím, tak aspirin není idéani v těhotenství. A pokud mas clexain, tak tuplem. 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
4.1.21 20:31

@Oktopus aspirin se v malých dávkách v těhotenství předepisuje bezne.

@Borůvka27 já se z toho vždycky rychle oklepala. Říkala jsem si, ze to nějaký důvod mělo. Nic příjemného to není, ale vždycky jsem věřila, ze budu mít mimco a hotovo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
4.1.21 20:33

@Borůvka27 a jinak kdyby se to mělo znovu opakovat, určitě bych si vyžádala genetiku páru a podrobnou reprodukční imunologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65728
4.1.21 20:54
@Ajkule píše:
@Borůvka27 a jinak kdyby se to mělo znovu opakovat, určitě bych si vyžádala genetiku páru a podrobnou reprodukční imunologii.

Otazka je, zda s tím výsledkem umí někdo něco dělat. Maličkova už není. Zbytek dají všichni jen pětku prednison a víc neumí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
4.1.21 20:56

@Lama Lama to je samozřejmě otázka jestli se najde někdo jako je Malickova. I když holcina na jiné diskuzy říkala, ze k ni jde příští týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat