Leidenská mutace a porod (epidural, ředění krve, atd)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1076
5.11.21 19:25

Leidenská mutace a porod (epidural, ředění krve, atd)

Ahoj, kdo máte Leidenskou mutaci, tak mohu se zeptat, jak to u vás řešili na konci těhotenství? Musíte si řešit krev až do konce nebo vám prášky vysadí před porodem? Teď mi totiž doktorka říkala, že je mám vysadit od 35. týdne kvůli porodu. Mám jen heterozygot, ale i tak se bojím, abych pak neměla zvýšené riziko trombózy.

Další věc by mne pak zajímal epidural. Povolili vám ho s Leidenskou mutací nebo se to nemůže? A nevíte, co se pak v takovém případě dává proti bolesti?

Jinak termín porodu jsme zatím neřešili. Až ve 35 týdnu se bude rozhodovat, zda budu mít klasický nebo císařský řez. Teď jsem 30. týden, tak jsme zatím neřešili riziko přenášení.

Díky za komentáře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2542
5.11.21 19:47

Nikdy jsem nebrala žádné prášky, podle krve a aktuální situace jsem si píchala nízkomolekulární heparin (Clexane, Zibor). A ten poté i během celého šestinedělí. Epidurál v časové souvislosti s aplikací injekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
5.11.21 20:05

Také jsem heterozygot, mám clexan od začátku těhotenství až do konce šestinedělí - a pozor, v šestinedělí je ještě 7× vyšší riziko trombozy než v těhotenství, osobně bych nevysazovala, hodně ženských to dostane právě až na konec těhoteství, větší krvácení určitě nehrozí, pokud jde o epidurál, tak jsem se ptala kolegů z ARO, kteří to chodí píchat, tak mi bylo řečeno, že po 12ti hodinách od injekce to není problém, u mě se to nestihlo, porodila jsem dřív než stihly přijít výsledky koagulací…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.11.21 20:12

Ahoj, někdy kolem osmého měsíce až do konce šestinedeli jsem si musela preventivně pichat clexane, proti bolesti jsem měla jen entonox (dýchací masku). A 40+0 mi porod kvůli leidenské mutaci vyvolavali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
5.11.21 20:49

Mám hetro… Tu formu a brala jsem nějak 4 tydny před porodem flaxiparine a měla jsem ho brát celé šestinedělí. Ale po týdnu po porodu jsem se na to vybodla. A epidural mi říkali, že mí můžou dát pokud si dám injekcí flaxiparine ráno a budu rodit až večer. Takže skoro celý den rozestup Mezi infekcemi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
5.11.21 21:09

Žádný prášky jsem nebrala…píchala jsem si injekce. S leidenskou mutací by se nemělo přenášet, takže mi před termínem vyvolávali porod a normálně píchli epidurál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
5.11.21 21:14

Jsem heterozygot, píchala jsem si Clexane 6 týdnů před porodem a celé šestinedělí. Epidural mi nedali, nevěděli jestli můžou nebo ne, takže jsem měla jen něco na bolest v kapačce 🙂 a indikace pro plánovaný porod nebyl, nic takového neřešili, že to není potřeba..prvního jsem rodila přesně v termínu, druhého týden před termínem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
5.11.21 21:44

@Thea42 ahoj mam leidenskou mutací heterozygot. Na každým začátku těhotenství chodím každý měsíc na odběr krve na hematologii kde se hlídá hladina dedimeru jsem Tehotna po 3 a každý těhotenství sem redila krev od jinyho měsíce u tohohle posledního redim od 6 měsíce. U rodiče s leidenskou mutací není doporučeno přenášet takže bohužel každý můj porod byl zatím vyvolán. Jinak mě výsadi lékařka 1 den před porodem injekce pokud budeš rodit s tím že jsi naredena musíš nahlásit personálu v nemocnici. A pak každá maminka s leidenskou mutací i když neredila v těhotenství by měla redit celý 6 neděl po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6008
8.11.21 13:46

Dve deti. Leiden heterozygot, fraxik jen v sestinedeli. Vynechani injekci pred prijmem zminovali (mela jsem u druheho planovany cs)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
9.11.21 20:20

Já jsem teď začala 36tt, také mám leidena heterozygot (před pár lety prodelana tromboza) injekce si píchám celé těhotenství a pokračovat se bude i v 6 nedělí dle krevních výsledků potom. Chodim na kontroly na hematologii. Na vaši otazku jsem se ptala na predporodním kurzu a bylo mi řečeno že pokud by to na mě přišlo injekci mám vynechat a epidural se může po 6 hodinách po aplikaci injekce :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
12.11.21 00:36

Díky moc všem za komentáře :palec:
Ještě mne napadl jeden dotaz, doporučovali vám třeba nosit ty strhující punčochy na nohy? A pokud ano, tak kdy? Když přes den ležíte nebo na noc? A myslíte si, že je nutné chodit denně na krátkou procházku nebo to stačí 1-2× týdně a popocházet přes den po bytě?
(Já mám totiž furt ještě trochu nevolnosti a když jsem na nohou, tak mám po chvíli závratě nebo bolesti, tak jsem na nemocenské a nikam moc nechodím.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
12.11.21 13:21

@Thea42 Já jsem kompresni puncochy nosila po dobu kdy jsem jeste chodila do prace, protože 8 hodinové sezení by moc neprospelo (hematolozka mi doporucila je nosit) a diky nim mi nohy neotekaly 🙂 co jsem doma, tak je nenosim, myslim ze neni duvod nějaký pohyb je v domácnosti a obcas se jdu projit 🙂 na noc bych je taky nenosila ani kdyz jsem mela trombozu tak jsem je nemela v noci 🙂 Proste to delejte podle sebe, jak se citite, take se nenutim každý den se jit projit, nekdy mam dny kdy prospim cele odpoledne🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
12.11.21 22:27

@teriiiy Díky za komentář, četla jsem pak, že na noc je to zbytečné, když člověk leží, tak to bude ok. A je pravda, že po bytě popocházím více, než v nemocnici (pro pití, ohřát oběd, něco si podat, atd). Mně nohy vůbec nenatékají, tak to asi nechám na situace, když bych delší dobu seděla a nepohybovala se :) Jinak já zase bežně prospím celé dopoledne :lol: Občas se vzbudím na snídani, ale někdy ani to ne a budím se až k obědu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
229
18.11.21 07:40

@Thea42
Ahoj, mam Leidena hezerozygot. Picham si od cca 10.tydne tehotenstvi Clexane 04. Po cele tehotenstvi jsem chodila na Karlak fo trombocentra na kontrolni nabery krve a kontroly. Dnes jsem 39+0, takze za tyden mam TP. Pichat Clexane si mam az do konce sestinedeli s tim, ze pokud se mi bude zdat, ze na me jde porod, nemam si v ten den injekci davat. Bylo mi vysvetleni v poradne, ze to prave neni uplne OK co se epiduralu tyce. Ale kdyz si rano pichnu injekci a za dve hodiny mi zacnou kontrakce, tak s tim bohuzel nikdo nic nezmuze, zejo :lol: Takze takhle. Po 6 tydnech od porodu vysadim Clexane a za dalsi dva tydny potom mam prijit na kontrolu do Trombocentra. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat