Leidenská mutace - co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 13:43
Leidenska mutace co dal?

Ahoj holky v loni jsem byla 2krat těhotná ale první těhotenství samovolny potrat v 6tt s následnou revizi a po půl roce další tehu s klesanim hcg a následnou histeroskopii. Vzali mi krev a zjistili mi leidna. Ještě mám v únoru na jeden odběr. Teď mám první menses po zákroku který byl koncem prosince. Chtěla bych se s mužem opět snažit ale mám strach zda to zas ne dopadne blbe. Je možné ze prave ta Leidenska mutace mohla byt příčinou těch dvou potratu nevím no. Mate nějakou zkušenost? Děkuji

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 27.01.17 13:55

Jo, je to docela velká šance, že to je Leidenem. Holky s LM si musí píchat injekce, např. Clexan. Co vím z mého okolí, tak od začátku.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 27.01.17 13:56

Nicméně osobní zkušenost nemám, je možný, že je v tom píchání rozdíl dle typu mutace třeba… Každopádně bych to konzultovala s gynekologem co nejdříve

Sněženka25
Závislačka 3905 příspěvků 36 inzerátů 27.01.17 13:57

Ahojky, jojo je to možné. U Leidenské mutace se zvyšuje riziko potratu. Ale poraď se s doktorem, třeba ti nasadí nějaké léky nebo aspoň kyselinu listovou a miminko se udrží. Já v prvním těhotenství vůbec nevěděla o Leidenovi, až nakonec se narodilo miminko v termínu, ale maličké a vyhublé, tak posílali placentu a i mě na vyšetření a pak právě vyšlo najevo, že mám Leidena a pravděpodoně se mi udělala krevní sraženina v placentě a k malému nešlo papání, tak hubnul a střádal. V příštím těhotenství si budu muset píchat injekce na ředění krve a mám přijít co nejdřív po zjištění těhotenství, aby mi na to něco dal :) Držím palce, ať to příště už vyjde.

katherineanna
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 27.01.17 13:58

Záleží také jaký jsi typ? Homozygot nebo heterozygot? Ale určitě tu ta možnost je. Chtělo by to nejspíš nasadit flexiparin.. záleží podle aktuálních hodnot quicka.. určitě bych zašla do hematologické poradny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 14:06

Holky mooc děkuji mám ten nejhorší typ F5. A čeká mě ještě jeden odběr ale zajímala by mě jedna věc první dítě dcera je po ivf hned na první pokus a těhotenství bez potíží a na termín porod vše OK. A v loni prirozene těhotenství dvakrát a bohužel potraty. Nechápu. Manžel měl tehda před peti lety trochu horší spermiogram proto jsme zvolili to ivf. Tak opravdu záhada. Co si o tom myslíte vy?

katherineanna
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 27.01.17 14:17
@Anonymní píše:
Holky mooc děkuji mám ten nejhorší typ F5. A čeká mě ještě jeden odběr ale zajímala by mě jedna věc první dítě dcera je po ivf hned na první pokus a těhotenství bez potíží a na termín porod vše OK. A v loni prirozene těhotenství dvakrát a bohužel potraty. Nechápu. Manžel měl tehda před peti lety trochu horší spermiogram proto jsme zvolili to ivf. Tak opravdu záhada. Co si o tom myslíte vy?

U LM jde o to, že je zvýšená srážlivost krve.. neznamená to nutně tedy komplikaci za každých okolností, ale velmi zvýšené riziko. Tomu se dá předejít přípravky na ředění krve (clexan, flexiparin, mimo graviditu např. warfarin či něco podobného). Moje mamka tady odrodila dvě děti bez problému, přitom má homozygot. leidena.. není to pravidlem, ale riziko je veliké (krevní sraženina v placentě, nebo klidně i embolie u tebe..). Já sama jsem leiden-heterozygot, takže pouze riziko zvýšené, nyní jsem těhotná a sledují mě pravidelně v hematologické poradně.. zatím nic neberu, výsledky krve mám dobré. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49182 příspěvků 27.01.17 14:25
@katherineanna
@katherineanna píše:
Záleží také jaký jsi typ? Homozygot nebo heterozygot? Ale určitě tu ta možnost je. Chtělo by to nejspíš nasadit flexiparin.. záleží podle aktuálních hodnot quicka.. určitě bych zašla do hematologické poradny.

neni to podle Qicka. Ten s tim nemá nic společnýho.

Zakladatelko, může to být tím nemusí. Postup bude záležet na více faktorech - jestli se najdou jiné možné příčiny potratu ( genetika, hormony, imunologie…), na dalších dispozicích k tromboze, pracovišti, kde budeš sledovanná…
Doporučuji objednat se na specializovanou hematologii. Dost pravděpodobně by ti v dalším těhotenství nasadili nízkomolekulární hepariny, aby se riziko potratu snížilo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 14:26

Je možné ze při tom ivf to bylo vše v pořádku z toho důvodu ze jsem si taky něco píchala do břicha těžko teď ale říct. Každopádně si chci teď koupit ovu testy a zkusit do třetice prirozene a uvidíme hned bych poprosila lékaře ať něco nasadí. Mám kontrolu na hematologii v únoru ale na výsledky se čeká dlouho.

katherineanna
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 27.01.17 14:28

@Lama Lama aha, tak to se omlouvám za mylnou informaci.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49182 příspěvků 27.01.17 14:29
@katherineanna píše:
@Lama Lama aha, tak to se omlouvám za mylnou informaci.

tak ono to až zas tak zásadní neni, beztak to bude řešit lékař, ne zakladatelka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 14:39

No v únoru mám další odběr krve a čekání na další výsledky ale pokud bych otěhotněla tak asi hned zavolám do Hematologie ať mi něco nasadí aby zas nepotratila. Co jiného zmuzu dělat asi opravdu teď nic. Nicméně teď pijí čaj kotrhryhél a femibion beru. Jinak nic. Tak jsem zvědavá co mě ještě čeká opravdu loňský rok byl jedna velká katastrofa.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >