Leidenská mutace - homozygot a těhotenství

19.6.21 20:27

Leidenská mutace - homozygot a těhotenství

Dobrý den, ahoj :)
Prodělala jsem hlubokou žilní trombózu, na hematologii mi byla zjištěna Leidenská mutace - homozygot.
Doktoři mě neřekli nic moc pozitivního, co se těhotenství, početí a zdraví dítěte týče.
Je tu někdo, kdo má stejnou mutaci a případně zkušenosti související s těhotenstvím?
Předem díky za sdílení zkušeností.
:palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4337
19.6.21 21:01

@Scarlet 3003 tak nejspíš budeš během těhotenství a šestinedělí píchat injekce nízkomolekulárního heparinu a budeš pod kontrolou hematologa. Po světě běhá spousta žen s neodhalenou Leidenskou mutací, určitě i nějaké homozygotky. Jednu mám registrovanou v ordinaci, první trombózu měla v 50 letech, do té doby to nevěděla a porodila dvě zdravé děti. Dokonce je kuřačka a brala antikoncepci a stejně se to projevilo až takhle pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.21 21:09

I já brala antikoncepci pár let, a objevilo se jí to až nedávno. Děkuju za reakci :palec: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
19.6.21 21:55

@Scarlet 3003
Já jsem heterozygot, jinak úplně stejně. Měla jsem nařízeno okamžitě po zjištění těhotenství volat trombocentrum (hematologii), kde jsem byla vedená kvůli té trombóze, a okamžitě mi nasadili clexan (nízkomolekulární heparin). Jinak ukázkové těhotenství, mimčo naprosto v pořádku.
Ano, Leiden může být problém při otěhotnění, ale nepředbíhej se - dokud to nenastane, tak to neřeš, protože ve většině případů je to benigní. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.21 22:00
@Myška321 píše:
@Scarlet 3003
Já jsem heterozygot, jinak úplně stejně. Měla jsem nařízeno okamžitě po zjištění těhotenství volat trombocentrum (hematologii), kde jsem byla vedená kvůli té trombóze, a okamžitě mi nasadili clexan (nízkomolekulární heparin). Jinak ukázkové těhotenství, mimčo naprosto v pořádku.
Ano, Leiden může být problém při otěhotnění, ale nepředbíhej se - dokud to nenastane, tak to neřeš, protože ve většině případů je to benigní. :hug:

Těhotenství prozatím neplánuji, ale zajímalo mě, jak to měli jiné ženy s touto mutací :). Já si vždy říkám, že když budu psychicky v pohodě, bude to v pohodě :)
Děkuji za zkušenost :zed: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 23:36

@Scarlet 3003 taky mám ale heterozygotní a vše ok cca 2m před porodem jsem si píchala fraxiparin až do konce 6nedeli malej se narodil vporadku letos v únoru…ještě mám tři děti u kterých jsem to nevěděla a těhotenstvi proběhli všechny taky vporadku ;)

• Citovat
  • Nahlásit
20.6.21 00:24
@Anonymní píše:
@Scarlet 3003 taky mám ale heterozygotní a vše ok cca 2m před porodem jsem si píchala fraxiparin až do konce 6nedeli malej se narodil vporadku letos v únoru…ještě mám tři děti u kterých jsem to nevěděla a těhotenstvi proběhli všechny taky vporadku ;)

No tak to je paráda. Vypadá to, že to nakonec nebude tak hrozný :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
20.6.21 11:00

Ahoj, jsem taky homozygot. Trombózu jsem naštěstí nikdy neprodělala, ale zánět žil ano. Kvůli této mutaci jsem zřejmě nemohla otěhotnět, protože dle lékařů vznikaly v děloze sraženiny a ty bránily uchycení embrya. Jinak jsem zdravá, manžel též. Byla jsem tedy na IVF. Od začátku jsem si píchala injekce na ředění krve do břicha (každý den), celé těhotenství také a pak celé šestinedělí. Těhotenství s dvojčaty bezproblémové, porod v termínu sekcí (s Leidenem homo ti nedoporučí přirozený porod). Děti jsou zdravé. Potíže dnes nemám žádné, jen pravidelné kontroly u hematologa. Pak jen hlídat cestování a úrazy řešit i na hematologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
20.6.21 11:32

@samantafox
Já jsem si projela různé studie a i s Leidnem a s heparinem je přirozený porod lepší. Jen někteří doktoři jedou na jistotu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69974
20.6.21 11:44

Mám takových pacientek spoustu. A dobrý. Jsou horší trombofilie. Je dobrý, že otom víš, budeš sledována a budeš mít nejspíš prevenci LMWH

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
20.6.21 11:48
@Myška321 píše:
@samantafox
Já jsem si projela různé studie a i s Leidnem a s heparinem je přirozený porod lepší. Jen někteří doktoři jedou na jistotu…

Ano, tak mi to bylo řečeno. Císař je prostě jistota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.21 13:43
@samantafox píše:
Ahoj, jsem taky homozygot. Trombózu jsem naštěstí nikdy neprodělala, ale zánět žil ano. Kvůli této mutaci jsem zřejmě nemohla otěhotnět, protože dle lékařů vznikaly v děloze sraženiny a ty bránily uchycení embrya. Jinak jsem zdravá, manžel též. Byla jsem tedy na IVF. Od začátku jsem si píchala injekce na ředění krve do břicha (každý den), celé těhotenství také a pak celé šestinedělí. Těhotenství s dvojčaty bezproblémové, porod v termínu sekcí (s Leidenem homo ti nedoporučí přirozený porod). Děti jsou zdravé. Potíže dnes nemám žádné, jen pravidelné kontroly u hematologa. Pak jen hlídat cestování a úrazy řešit i na hematologii.

Děkuju za sdílení zkušenosti :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 23:04

Neboj se. Já mám ještě jednu trombofilni mutaci a za sebou trombózu, embolii a mrtvici. Přesto mám dvě zdravý děti a třetí čekám. Otěhotnění nám trvalo nejdýl půl roku teď u třetího. Ale je to benjamínek. První dvě děti byly prakticky hned (a taky jsem zjistila, že mi funguje jenom jeden vaječník). Těhotenství v pohodě. Jen si musím píchat injekce. Na to se dá zvyknout. Taky chodím do rizikový poradny do nemocnice od začátku. Můj gynekolog mě v těhotenství nechce. První porod vyvolávaný. Druhý CS. Oba byly dost hrozný, ale komplikace nenastaly. Porody hezký prostě nejsou. Neboj se, nejsi jediná. Oni vědí, co s tebou, abyste ty i prcek byli v pořádku. Jen si musíš najít ty experty.
Prosím anonym. Nechci svoje nemoci spojovat s mým nickem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 23:09

Ještě dodám, že já měla CS jenom kvůli tomu, že jsem po termínu byla totálně zavřená a mrňous byl velkej. Teď potřetí doufám, že porodím zase vaginálně. Nikdy mi nikdo neřekl, že musím řídit císařem. Ale nechtěli mě nechat přenášet dýl než týden po termínu.

• Citovat
  • Nahlásit
21.6.21 13:50
@samantafox píše:
@Anonymní píše:
@Scarlet 3003 taky mám ale heterozygotní a vše ok cca 2m před porodem jsem si píchala fraxiparin až do konce 6nedeli malej se narodil vporadku letos v únoru…ještě mám tři děti u kterých jsem to nevěděla a těhotenstvi proběhli všechny taky vporadku ;)

Děkuji za sdílení zkuše :kytka: nosti :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat