Leidenská mutace v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aja646
Povídálka 44 příspěvků 03.07.19 13:11
Leidenská mutace v těhotenství

Hezký den, dnes jsem se dozvěděla že mám leidenskou mutaci. Jsem na konci 6 týdne těhotenství. Doktor mi řekl že si budu muset celé těhotenství píchat injekce na řešení krve. Bojím se ale hlavně potratu. Jedno dítě už mám a těhotenství bylo v pořádku až na poporodní komplikace. To jsem ale ještě nevešla o této nemoci. Máte někdo zkušenosti s touto diagnózou a bylo vaše tehotenství v pohodě? K doktorovi jdu v pondělí a měl by my dát ty injekce ale bojím se že do té doby potratím ????

Reakce:
Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 03.07.19 13:15

@Aja646
Zkus se nenervovat, já mám leidena a pochvala jsem u obou dětí. Mám hodně nepravidelnou MS, u druhého (teď 19tt),jsem na to přišla až někdy v sedmém týdnu.

Doktor by ti to Teda měl napsat hned ale asi ti chce udělat instruktáž.

Tak aspoň hodně pij a držím palce ať je vše v pořádku :-)

prcek.leni
Povídálka 31 příspěvků 03.07.19 13:24

Hlavne klid, tehotenstvi bude urcite v poradku :kytka: Ja mam Leidenskou mutaci, jsem podruhe tehotna, take na zacatku (cca 6tt), a prvni tehotenstvi jsem si od 4. mesice pichala fraxiparin (potom tedy clexane). Vsechno bylo v poradku, jen jsem si ty injekce nemohla pichnout sama - vzdycky mi je pichal manzel :mrgreen: Niceho se neboj, na injekce si zvyknes, dulezite je pichat je ve stejnou dobu, aby se ti redila krev spravne. Me ceka pristi tyden gynekologie, a ocekavam, ze me hned odesle na hematologii. O tom, ze mam trombofilii, vim od 19ti, kdy jsem chtela hormonalni antikoncepci, a dr. nejdrive chtela udelat testy, no prasky jsem nedostala :lol:

To nejlepsi, co muzes udelat, je byt v klidu. Ja mam taky strach, uplne sileny, ale snazim se byt v klidu a myslet pozitivne, uz kvuli moji 2lety berusce :hug: Jo, a nezapomen uzivat kyselinu listovou. Budu drzet palce :hug:

kakuja
Stálice 53 příspěvků 03.07.19 13:43

Ahoj, u nás v rodině ji má babička, odrodila v pořádku tři dcery jedna z ní to podedila a má též 3 děti. O mutaci se dozvěděli před rokem :lol: Takže neboj všechno bude určitě v pořádku ;)

Ornwen
Kelišová 5352 příspěvků 03.07.19 15:46

Klid, mam leidna heterozyota a na srazlivosti se vubec neprojevuje. Pichala jsem jen prventivne v sestinedeli (ob porody cs z jinych duvodu)

Váš příspěvek
Reklama