Lék Montelukast u dětí, zkušenosti

199
26.5.16 21:00

Lék Montelukast u dětí, zkusenosti

Chtěla bych se zeptat maminek, jejichž děti užívají tento lék. Můj čtyřletý syn ho dostal na kašel, zřejmě astma, spolu s foukackou Seretine. Od té doby špatně a pozdě usíná, je hyperaktivní, těžko ovladatelný, ubreceny, no šílený. Působil tento lék také u vás tyto vedlejší účinky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23216
26.5.16 21:06

Tak můj syn má mírné ADHD od 2 nebo 3 let snad, Montelucast bere asi rok, Seretide taky. Nic zvláštního nepozoruju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
26.5.16 21:10

Můj syn hl ma od 2 let a taky nepozoruji žádné změny chování, spaní…mel ho i v kombinaci se seritide, ted ma flixotide..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
26.5.16 21:11

@andelka83 Prosimte a ADHD bylo diagnostikováno po tom, co zacal tohle brát? Právě že se takhle chová co to zacal brát a v letáku tyhle vedlejší účinky jsou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
26.5.16 21:15

Konzultovala bych to s lékařem.
U sebe a u dětí - pokud to je možné, dělám ještě opakovaný test, lék vynechám a až nežádoucí účinky zmizí, užívám ho znovu. Většinou se ty projevy opakují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3227
26.5.16 21:18

@Domino111 Ano,s lékém mám špatné zkušennosti, u syna byli nežádoucí účinky jaké popisuješ. Léky jsme přestali dávat a vše zmizelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23216
26.5.16 21:29

@Domino111 jo,potom, ale on má i jinou vývojovou poruchu, hyperaktivni je snad odjakživa, je mu šest, montelukast bere myslím rok. Spí dobře, ubreceny není.
Ale poptam se u doktorky, jdeme za měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
26.5.16 21:29

@Dovesilke A jak jste to řešili, jak na to reagoval doktor, bojím se, že mi nebude věřit..dál vám místo montelukast jiný lék?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
26.5.16 21:31

@andelka83 Promiň, že se tak ptám, ale prostě tomu potřebuji přijít na kloub. Je tedy možné, že montelukast u vašeho syna má vliv na vznik ADHD, nebo na projevy této nemoci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3227
26.5.16 21:36

@Domino111 Lék jsem vysadila sama a nedávám. Po roce jsme byli na krevních testech a syn je má vpořádku i bez léků. Co 3 měsíce dýchá spirometrii, vždy vpořádku.
Vysadila jsem na vlastní riziko, lékařce jsem nic neřekla. Ale než takové stavy, tak jsem je vysadila, byla to denodenní hrůza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23216
26.5.16 21:42

@Domino111 no,nemuzu říct ano nebo ne. U psychologa, neurologa, vsude ví jaké léky bere. Nikdo se o ničem nezmínil.
Pokud to nevysadim, nezjistim to. A to se mi moc nechce bez porady. I když je fakt že mivame problém s tím kdy ho dávat, nekdy to prostě nevyjde, tak aby to bylo tu danou dobu před jídlem nebo po jídle.. i by mi bodlo to vysadit, bere toho dost i tak. Dýchá 2× denně, bere aerius a jste měl pár dní každý měsíc ribomunyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23216
26.5.16 21:45

@Dovesilke syn teď na tom taky není špatně, mohla bych risknout ten měsíc to nedávat. On vyloženě astmatické záchvaty nemá, spiro jde, kdyz kašle a má blbé průdušky, davame ventolin. Teď od května června už většinou bývá zdravější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
26.5.16 21:46

@Dovesilke Přesně, hrůza. Pořád pobrekava, knoura, je agresivní, mluví jak dvouletá, kroutí se, Mo úplně mimo je. Jsem ráda, že někdo má stejnou zkušenost, protože všude na netu jsou všichni bez vedlejších účinků. Tak už jsem myslela, že v tom montelukast nejede. Ale v tom letáků tyhle vedlejší účinky jsou, vid. Zavolám zítra doktorovi a řeknu, že chci vysadit. Moc ti děkuji, tvoje zkušenost mi dodala odvahu to vysadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
26.5.16 21:50

Náš má záchvaty kašle, hlavně v noci a při namaze a emocích. Většinou to ale nemá na průduškách. Až teď před týdnem, což je mimochodem taky v letáku uvedené jako vedlejší účinek… zánět průdušek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23216
26.5.16 21:52

@Domino111 dej pak vědět, mozna bych to zkusila taky. Teď je období které zdravotně zvládá, vysazeni by mu nic udělat nemělo, ma jine leky jako hlavni. aspon by se vidělo jaký to má vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama