Lék na cukrovku na vyléčení hormonální nerovnováhy?

99
16.7.21 14:43

Lék na cukrovku na vyléčení hormonální nerovnováhy?

Ahoj, má někdo stejny problém - a to, že se léčí s hormonální nerovnováhou? Nejprve mi doktor predepsal Minervu antikoncepci, tu jsem odmítla, protože nejsem jejich příznivcem, a také mi kdysi nedělala dobře. Takže mi předepsal Stadamet 1000 což je na cukrovku, i když cukrovku nemám. Vysvětlil mi to tak, že mi vajíčka nefungují a nejsou výživene a tento lék buňkám dodá vyzivu. Tím pádem se mi vrátí menses a budu mít větší šanci na otěhotnění. Já se nedokážu ztotožnit a bojím se to brát. Řekl mě, že rozhodně žádné negativní účinky mít nebudu (po přečtení letáků jsem se zhrozila) a že z toho ani nedostanu cukrovku.

Na netu jsem nenašla žádnou diskuzi kdy by se toto léčilo lékem na cukrovku.

Máte některá s tímto zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4335
16.7.21 16:30

@Ghaia nejspíš máš syndrom polycystických ovarií, na ten se metformin dává. Lék je to bezpečný, v poslední době se ukazuje, že má ochranný efekt před vznikem spousty nádorů, takže bych se toho nebála. Ale určitě bych před nasazením vyšetřila ledvinné a jaterní funkce, lék se totiž nesmí užívat při ledvinné a jaterní nedostatečnosti a ta se zpočátku nemusí nijak projevovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4335
16.7.21 16:32

@Ghaia a nežádoucí účinek může být průjem, tak bych začala poloviční dávkou na večer a postupně navýšila. 1000mg je ten nejsilnější. Bereš to jednou denně, nebo vícekrát? A možná bych volila formu s postupným uvolňováním - glukophage XR nebo siofor prolong, lépe se snáší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
16.7.21 20:02

Nebála bych se toho.. Trpím PCO, 15 let marné čekání na dítě…
Po nasazení Metforminu do půl roku ovulace (tu jsem neměla snad nikdy, ani vyvolanou Clostilbegytem ani v rámci stimulace k IVF). Po roce užívání jsem spontánně otěhotněla, nyní čekám druhé dítě. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
16.7.21 23:14

@Lucka1111 Mockrát děkuji za odpověď :kytka: udělám si testy. Dnes totiž celý den ležím s pichlavou bolestí na pravé straně břicha a průjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
16.7.21 23:15

@Lojzísek mockrát děkuji :kytka: jsem ráda, že se ti to podařilo. Tak snad se mi to taky upraví :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4335
16.7.21 23:34
@Ghaia píše:
@Lucka1111 Mockrát děkuji za odpověď :kytka: udělám si testy. Dnes totiž celý den ležím s pichlavou bolestí na pravé straně břicha a průjem.

a kolik tablet bereš? Já když to nasazuji diabetikům, tak navyšuji postupně, nasazuji nejdřív večer. Ten průjem po tom někteří mají. Lépe se snáší ty retardované formy. Nebo zkusit brát nejdřív 500mg a třeba po týdnu navýšit. Většinou ten průjem vymizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
17.7.21 09:17

První měsíc jsem měla strašný průjem… Neustávalo to, proto jsem pak brala nějakou formu s postupným uvolňováním, ze den na den byl průjem pryč… Jinak váhově jsem na tom byla stejně. Brala jsem v kombinaci s Fertipronou, tj. inositolem a kyselinou listovou (naštěpená forma).
Léčila jsem se spousty let, už jsem byla smířená s neplodností. Na stimulaci IVF jsem nereagovala, laparoskopie s drillingem k ničemu… Věřím, že mi to vážně pomohlo, po půl roce už byla ovulace, za rok jsem otěhotněla. Půl roku po porodu mi „naskočila“ menstruace po 28 dnech (celý život jsem ji měla 2×-3× ročně). Při prvním nechráněném styku jsem znovu otěhotněla. Věřím, že mi teď tělo už bude fungovat jako hodinky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat