Léky na nevolnost v těhotenství

Anonymní
2.2.21 18:53

Lék? Nezvládám nevolnosti

Ahoj holky, jdu si pro info od někoho, kdo taky nezvládal dobře těhotenské nevolnosti… začínám 9tt a už 3tydny zvracím. Zle je mi cely den i celou noc. Torecan nezabírá a já propadám panice, že to neskončí. Chci se zeptat jestli vám MUDr napsal něco co vám zabralo? ( krom Torecanu).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
362
2.2.21 18:58

Zabral mi Antimetil z lékárny, sníst něco ráno ještě v posteli před vstavanim (piškoty např) a pít po malých douscich cokoliv hodně studeného ideálně z lednice. Držím palce ať je brzy líp. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1148
2.2.21 19:01

Vydrzet. Já prozvracela skoro celé těhotenství k tomu ještě dvouletého prcka, jsem se bála, že si mě bude pamatovat jen jako maminku co objímala záchodu mísu a nebo ležela s mokrým hadrem na hlavě. Kamarádce docela pomohly zázvorová lízátka. Mě sem tam hodně vychlazená Coca cola. Drž se :hug: Jinak Torecan je svinstvo, tak bacha na něj. Já ho taky dostala a na tu reakcí po něm nikdo nezapomenu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 19:10

@Oliverka28 Obdivuju každou která to vydržela, ale já to nevydržím. Taky mám dítě, ale už 3tydny se o nej nejsem schopna postarat a nesu to tak těžce, že uvazuju o interrupci. Byla by to rána v srdci do konce života, ale já potrebuju fungovat, potrebuju aby to přešlo.

• Citovat
  • Nahlásit
13860
2.2.21 19:12

Vydrž. Nepomohlo mi nic. Paradoxně ještě horší je nejist. Ja prvni ctyri mesice jedla kazdou hodinu stylem dve lžíce jogurtu, klínek jablka, pul bananu… Zhubla jsem 10kg a na ten pocit, ze to nikdy nepřestane, se živě pamatuju… Ale jednoho rana se probudis a bude dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.2.21 19:12

Ahoj, mně taky celkem pomáhal Antimetil v prvním trimestru. Za zkoušku nic nedáš :)

Pila jsem jen po doušcích colu, vodu ani čaje jsem nemohla ani vidět. Doufám, že bude brzo líp!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63583
2.2.21 19:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jdu si pro info od někoho, kdo taky nezvládal dobře těhotenské nevolnosti… začínám 9tt a už 3tydny zvracím. Zle je mi cely den i celou noc. Torecan nezabírá a já propadám panice, že to neskončí. Chci se zeptat jestli vám MUDr napsal něco co vám zabralo? ( krom Torecanu).

Nic jiného není. Bývalý čípky a nejsou k dostání, problila jsem skoro celé těhotenství vč porodu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63583
2.2.21 19:17
@Anonymní píše:
Nic jiného není. Bývalý čípky a nejsou k dostání, problila jsem skoro celé těhotenství vč porodu :mrgreen:
@Anonymní píše:
@Oliverka28 Obdivuju každou která to vydržela, ale já to nevydržím. Taky mám dítě, ale už 3tydny se o nej nejsem schopna postarat a nesu to tak těžce, že uvazuju o interrupci. Byla by to rána v srdci do konce života, ale já potrebuju fungovat, potrebuju aby to přešlo.

Nesmysl.. Já mám děti 3 plus chlapa, museli zvládat sami, nebyla jsem týdny schopna provozu. Do toho práce.. Přežijes, stejně jako jiné. Max kapacky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
2.2.21 19:19
@Anonymní píše:

Tak buď to výdržís, nebo jdi na potrat, no :nevim: Pomáhalo mi vědomí, že kamarádka se prozvracela až do nemocnice a taky to přežila.

Já jsem měla při posledním těhotenství čerstvě roční a čerstvě tříleté dítě. Nefungovala jsem vůbec, ležela jsem, zvracela jsem a chtěla jsem umřít. Mnoho týdnů. Neuklizela jsem, nepodnikala jsem nic s dětmi. Nemohla jsem ani vařit, nebo teda ne každej den, občas jsem se překonala, občas mi přinesla máma. Hodně jsme jedli mrazenou pizzu, ale jenom jeden druh z Alberta, tu jsem dobře snášela.

Přežili jsem to, nejmladší budou na jaře dva. Je to veselé a bezproblémové dítě, následky to na ní nezanechalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 19:23

@martina.se Jak píšu, všechny takové mate můj obdiv, ale já jsem zřejmě slabší kus. Se synem jsem taky zvracela, ale zvládla to i bez Torecanu ( cipky které mi tehdy napsal doktor), tentokrat na ně došlo a jsou k ničemu. Ovšem tentokrat je hůř, protože i nespim jak je mi zle v noci, fakt reálně 24h a ani chvilka na to nabrat sílí. Sice nevyzvracim všechnu vodu, ale i suché rohlíky. Doopravdy to už nezvladam a tohle je jediné řešení, které mi jde hlavou…

• Citovat
  • Nahlásit
5
2.2.21 19:40
@Anonymní píše:
@martina.se Jak píšu, všechny takové mate můj obdiv, ale já jsem zřejmě slabší kus. Se synem jsem taky zvracela, ale zvládla to i bez Torecanu ( cipky které mi tehdy napsal doktor), tentokrat na ně došlo a jsou k ničemu. Ovšem tentokrat je hůř, protože i nespim jak je mi zle v noci, fakt reálně 24h a ani chvilka na to nabrat sílí. Sice nevyzvracim všechnu vodu, ale i suché rohlíky. Doopravdy to už nezvladam a tohle je jediné řešení, které mi jde hlavou…

Věřím, že je ti hrozně, mám to taky čerstvě v paměti, jaký to bylo…zkus to vydržet, co to půjde. Možná jsi prostě otěhotněla v blbým období, kdy nebylo tělo nejlíp připravený. Nemáš se za co stydět, mně hlavou běhaly taky různý myšlenky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13860
2.2.21 19:43
@Anonymní píše:

Hele, nejpravdepodobnejsi to prejde do 12tt. To jsou tri týdny… Jestli je to dite chtene, tak na potrat nechoď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 19:49

@Ba-stet @aaniickaa děkuju za povzbuzení. Kdyby mi někdo uměl říct ze to přejde, třeba bych nebyla tak zoufalá, ale když čtu, jak to měly celé těhu nebo do půlky, tak to vzdávám :(

• Citovat
  • Nahlásit
1733
2.2.21 19:49
@Anonymní píše:

No a co chceš slyšet? To není tak, že „silné“ to zvládnou a pro „slabé“ existuje nějaké řešení. Já vůbec nejsem nijak silná, ale žádné řešení prostě není, no. To je jako u porodu, u prvního jsem panikarila, měla jsem pocit, že to nezvládnu, a že přece musí být nějaké nouzové řešení pro ty, co to nedávají…

Já jsem musela jist cca po dvou hodinách, v noci po čtyřech. Opatrně, pomalu, pečlivě naslouchat tělu, co teď snese. Jedla jsem, i když jsem nechtěla, prostě silou vůle. Hodně jsem se šetřila, ležela, posedavala.

V noci jsem nemohla spát, naspala jsem za noc tak dvě trihodinovky. Poslouchala jsem v noci audioknizky, abych si aspoň odpocinula a zároveň neměla vztek, že už zase nespím. Některé dny byl můj nejdelší spánek v kuse dvě hodiny po obědě, když mimino spalo a starší byla ve školce (nechávali jsme ji první rok, čerstvě tříletou, ve školce spát, i když jsem byla na mateřské, prostě jsem se nezvládla postaral líp). Celkově hrozný fyzicky stav a hormony mi spustily dost brutální úzkosti a deprese, což tomu spaní nepřidalo. Byla jsem pak tak unavená, že už jsem ani nemohla usnout. Na manžela a děti jsem byla samozřejmě protivná, kamarádky (větší část) neměly čas ani si zavolat, nedejbože přijít, nebyla se mnou moc sranda. V životě mi nebylo tak hrozně jako tehdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
2.2.21 19:54
@Anonymní píše:
@Ba-stet @aaniickaa děkuju za povzbuzení. Kdyby mi někdo uměl říct ze to přejde, třeba bych nebyla tak zoufalá, ale když čtu, jak to měly celé těhu nebo do půlky, tak to vzdávám :(

Ty silné nevolnosti trvaly do cca 18 tt, pak už mi bylo špatně jenom trochu, ale to nespani, úzkosti, deprese až do porodu a ještě i nějaký čas po. Nad interrupci jsem nepřemýšlela, ale myšlenky na sebevraždu se upřímně řečeno objevovaly, i když proti mé vůli (teď už to anonymně dávat nebudu). Řešila jsem to po porodu s psychologem, což velice pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat