Lékař 1 den v měsíci ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terkacek
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 20.01.17 11:44
lékař 1 den v měsíce ve zkušební d

Aho všem,
skončil mi rodičák a teď hledám novou práci. Dnes jsem byla na pohovoru, pracovní doba 8:30 - 17. A teď se ptám, mám nárok 1× v měsíci na lékaře? Chodím už půl roku na biologickou léčbu do revmatologického ústavu 1× v měsíci. chodím tam hned ráno a odcházím cca mezi 10-11 hodinou. Časem už budu chodit jen 1 za dva měsíce.
Pokud mě vezmou, tak se bojím, že jim to bude vadit a najjdou si za mne náhradu.
Mám nárok na dr? Kolikrát v měsíci?

Děkuji za odpovědi

Reakce:
mroe
Extra třída :D 14838 příspěvků 20.01.17 11:47

Na navstevu dr mas nárok na nezbytne nutnou dobu, pokud to nejde zaridit po pracovni době. Takze ze zákona mas nárok, jak potrebujes.

terkacek
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 20.01.17 11:50

@mroe děkuji
bojím se, že budu nova a hned budu lítat po dr, ale jinak to nejde. Léčb mi zčína zabírat a nerada bych ji kvůli praci ukončila.

Jarka K
Závislačka 4094 příspěvků 20.01.17 11:52

Ze zákona nárok máš, což ale není záruka, že to zaměstnavateli nebude vadit…
každopádně bych jim to hned na začátku neříkala… jednou měsíčně není taková hrůza, abych měla blbý pocit, že jsem něco důležitého zatajila.
Pokud bude zaměstnavatel normální, proběhne to v klidu.

mroe
Extra třída :D 14838 příspěvků 20.01.17 11:52
@terkacek píše:
@mroe děkuji
bojím se, že budu nova a hned budu lítat po dr, ale jinak to nejde. Léčb mi zčína zabírat a nerada bych ji kvůli praci ukončila.

Lecbu neukoncuj, zdravi je dulezitejsi nez práce. V praci se domluv, vysvetli situaci, inteligentni clovek to pochopi, s blbem je lepsi nespolupracovat.

terkacek
Ukecaná baba ;) 1972 příspěvků 20.01.17 11:58

Děkuji, myslela jsem si to. Léčbu ukončovat samozřejmně nechci. Jen je to takové pro mě nepříjemné, říkat novému zaměstnavteli, že nemůžu, že mam dr.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >