Lékař má dovolenou - Potvrzení

8.7.20 10:13

Lékař má dovolenou - Potvrzení

Zdravím, jdu za Vámi pro radu. Nyní jsem přijela ke své lékařce. Mám 19 let, ale kvůli koronaviru jsem nestihla výstupní prohlídku, navštěvuji tedy stále lékařku dětskou. Potřebovala jsem potvrzení na VŠ ohledně toho, že netrpím žádnými psychickými poruchami, nebo poruchami chování, ale moje lékařka má bohužel ode dneška dovolenou na 2 týdny. U zástupu je napsané, že žádné potvrzení nevydává a ani nebere telefon. Potřebovala bych to vyřídit co nejdříve. Jak myslíte, že bych nyní měla postupovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14088
8.7.20 10:16

No tak 2 týdny počkáš…a potvrzení dodáš později…pokud to musíš dát na školu hned, tak tam zavolej a domluv se..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15559
8.7.20 10:26

Nijak - musíš si to domluvit ve škole a dva týdny počkat.
Zastupující lékaři žádná potvrzení nevydávají, to přísluší jen registrujícímu lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30578
8.7.20 10:31

Na co potřebuješ teď potvrzení na VŠ? Nový akademický rok začíná až v září, pokud studuješ. Pokud ses někam dostala, zápisy jsou většinou v srpnu(i na navazujícím), s výjimkou lékařské fakulty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
8.7.20 10:44

@Janinka290401 Měla sis to zařídit před prázdninami. Předpokládám, že jako budoucí vysokoškolák víš, že o prázdninách si lidi berou dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
8.7.20 11:07

Ano, naše lékařka to tam má vyvěšené celý rok, varování že zástup nevydává potvrzení. Proto si vždycky hlídám před létem, kdy má dovolenou, pokud něco takového potřebuji. Tolik poučení pro příště.

Pokud škola 2 týdny nepočká, klidně se můžeš zaregistrovat jinde, výstupní prohlídka kvůli tomu myslím není nutná. Ale to zas otázka, jestli tě někde takhle rychle vezmou a vyřídí to. Navíc by ti to vlastně psali bez dokumentace - takže je na základě aktuální prohlídky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.20 12:12

@lleennttiillkkaa Tendo týden jsem zjistila, že mě z kapacitních důvodu nepřijali na VŠ, na kterou jsem měla podanou přihlášku již od února, proto jsem hledala alternativu, kam jinam jít. Druhé kola bohužel vyhlašuje jen omezeny počet VŠ, ale i přes to jsem si vybrala. Nechci rok čekat, proto mi záleží na tom, se na školu dostat… z tohoto důvodu to řeším AŽ nyní. Jak asi víte, kvůli koronaviru je vše přesunuto, tedy i vyhlašování výsledku z přijímacích zkoušek na VŠ, před prázdninami jsme nevěděli absolutně nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.20 12:17

@Zabza2 Na VŠ s těmito požadavky jsem si přihlášku podávala až včera, do druhého kola… pochopitelně to proto řeším až nyní. Nejsem typ, co zařizuje vše na poslední chvíli, chci to mít zařízené co nejdříve, aby věděli, ze se mnou mají počítat. K doktorce se tahnu 50 km, na internetových stránkách o její dovolené nebyla ani zmínka.
Co se tyče přestupu k jinému lékaři, jsem povinna přestoupit. Pediatr se navštěvuje pouze do 19 let, od 19 je třeba přestoupit k lékaři pro dospělé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.20 12:25

Druhé kolo vyhlásili 5. 7.
Uzavírka je 20.7., což vychází právě akorát na dovolenou mé paní doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13991
8.7.20 13:05

Zaregistruj se u lékaře pro dospělé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1092
8.7.20 14:09

Přesně jak se píše nade mnou, zaregistruj se u PL pro dospělé, bylo ti 19 u dětského už nemáš co dělat. Pokud bude s praktickým řeč potvrdí ti to i bez výpisu z dokumentace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
8.7.20 17:41
@Janinka290401 píše:
@Zabza2 Na VŠ s těmito požadavky jsem si přihlášku podávala až včera, do druhého kola… pochopitelně to proto řeším až nyní. Nejsem typ, co zařizuje vše na poslední chvíli, chci to mít zařízené co nejdříve, aby věděli, ze se mnou mají počítat. K doktorce se tahnu 50 km, na internetových stránkách o její dovolené nebyla ani zmínka.
Co se tyče přestupu k jinému lékaři, jsem povinna přestoupit. Pediatr se navštěvuje pouze do 19 let, od 19 je třeba přestoupit k lékaři pro dospělé.

Jasně, chápu, že musíš prestoupit. Jsem si právě myslela, jestli bys nemohla rovnou se zaregistrovat u nového, bez té výstupní prohlídky. Ale nevím, jestli by ti to byl ochoten vyplnit, když nebude mít žádnou dokumentaci (k té se dostane po dovolené).
Má doktorka nějaký záskok, který má přístup k dokumentaci? U nás jsou dětské doktorky dvě, a když se zastupují, přístup mají - potvrzení sice nevydávají, ale třeba by se nechala ukecat a udělal vyjímku (jestli teda nemá přímo zákaz). Nebo zkusit požádat na té škole, ať ti počkají. Musí být všem jasné, že kvůli covidu se řeší vše narychlo a jinak a prostě nastala takováhle situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
8.7.20 17:50

Hlavně si nenech kvůli takové blbosti utéct tu školu. Zavolej na studijní oddělení (no, jsou už prázdniny, ale zkus to, jestli někoho nazastihneš), zeptej se, co máš v takové situaci dělat. Zkus obvolat pár obvoďáku, jestli k nim můžeš přejít a potvrdili by ti to hned.
Lékaře pak můžeš změnit myslím po půl roce - tak teď prostě ber toho, co ti vyhoví, pak si ho třeba můžeš změnit, když nebude vyhovovat.
Zkoušej co půjde a nenech se odbýt, argumentuje mimořádnou situací kvůli covidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama