Lékař mi předepsal utrogestan na spaní

Anonymní
28.7.21 14:41

Lékař mi předepsal utrogestan na spaní

Dobrý den,

jsem v 11tt a můj gynekolog mi předepsal Utrogestan na problémy se spánkem (mám brát večer 2 tablety).

Přečetla jsem si příbalový leták a vůbec nechápu, proč mi předepsal takový dryák, který je na úplně jiné věci + se nemá brát po 12tt, tedy u mě za týden?

8o

Máte s ním někdo prosím zkušenost? Sice fakt blbě spím, ale rozhodně ne tak, abych do sebe rvala hormony apod.

Díky moc za zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22502
28.7.21 14:44

Utrogestan se předepisuje jako placebo… :mrgreen: nepomůže, neuškodí… :mrgreen:
Brát ho klidně můžeš, při ivf se bere až skoro do 16tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
28.7.21 14:46

Já ted Já to teda beru kvůli I|VF a doplnění hormonů. Unavená jsem po něm nikdy nebyla a to beru vysoké dávky.
Jestli ti tím nechtěl srovnat nějakou hladinu hormonů? Ale zdá se mi to nesmysl :D Zavolala bych si tam a zeptala se, jinak bych změnila doktora, kdyby to neuměl nějak osvětlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 14:48

Nene mám ukázkové těhotenství, otěhotněla jsem na první dobrou. Jediný co mě trápí (kromě nevolností, ty už opadají) je horší spánek, ale čekala jsem že mi poradí kozlík, meduňku apod a ne utrogestan :lol: 8o Brát to raději nebudu ale nějak nechápu co to je za vtip :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
448
28.7.21 14:51

No zavolej mu a určitě se ho zeptej. Kdo ví, co by ti mohl předepsat příště za léky :D třeba to opravdu má nějaký smysl, ale nikde jsem se nesetkala, že by po tom ženské spaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21348
28.7.21 14:55
@Anonymní píše:
Nene mám ukázkové těhotenství, otěhotněla jsem na první dobrou. Jediný co mě trápí (kromě nevolností, ty už opadají) je horší spánek, ale čekala jsem že mi poradí kozlík, meduňku apod a ne utrogestan :lol: 8o Brát to raději nebudu ale nějak nechápu co to je za vtip :lol:

tak kdyby ti nedal nic tak se taky budeš rozčilovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
28.7.21 14:55

Taky jsem brala do 12tt a teď v 17tt mám na týden kvůli spineni, na spanek mi to přijde divny, ale neuškodí, neboj. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
28.7.21 15:00

Ospalost je poměrně běžný nežádoucí účinek, ovšem pouze při užívání per os.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
28.7.21 15:04

Ja jsem ho taky brala na doplnění progesteronu. Na PMS- výkyvy nálad, také na špatný spánek. Bohužel mi ale Utrogestan na zklidnění ani na spánek nepomohl. Těhotná sem tehdy nebyla. Tez bych se poradila s dr.,jak tu již padlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
28.7.21 15:05

Mne po Utrogestanu bylo vzdycky na omdleni. Ale ze bych z toho spala, to fakt ne :D Urcite ti neublizi ;) Ale stejne bych zavolala doktorovi a zeptala se ho, proc ti predepsal na spatny spanek Utrogestan :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
28.7.21 15:09
@JanaDaR píše:
Ospalost je poměrně běžný nežádoucí účinek, ovšem pouze při užívání per os.

Mne se motala hlava, bylo mi na omdleni i pri vaginalnim uzivani. Je to mene caste nez pri oralnim uzivani, ale neni to neobvykle. Ovsem nebyla jsem ospala, to je fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37073
28.7.21 15:19

To je těhotenství v zásadě docela přirozený postup, určitě lepší, než jiné medikamenty či byliny. jinak snad jen nějaké relaxační techniky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
28.7.21 15:33

V čem je to, prosím, takový dryák, dle tebe? Je to hormon, progesteron.

Samozřejmě na problémy se spánkem je to dost zvláštní, ale zavolej svému doktorovi a zeptej se ho.

A ano, standardně se bere do 12tt, ale dle potřeby se může brát i dále nebo se nasazuje v průběhu těhotenství i ve 30tt, dle problému. Určitě ničemu ve tvém těle neublíží. Samozřejmě je obecně otázkou, jestli vůbec něčemu pomůže a není to jen placebo, ale to je na jinou diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
28.7.21 15:40
@Pudloslava píše:
To je těhotenství v zásadě docela přirozený postup, určitě lepší, než jiné medikamenty či byliny. jinak snad jen nějaké relaxační techniky.

Horší než kozlík, meduňka? Chápu Třezalku, někdo nerada výtažek ze chmelu. Utrogestan je přece jen lék, “”uměle” vytvořený hormon. Nic proti němu, ale pro tělo jsou šetrnější i v těhotenství určité druhy bylin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18541
28.7.21 15:55

Zavádím utrogestan celé těhotenství a budu vysazovat až těsně před termínem pokud neporadím dřív. Je to progesteron, nevím, proč by se musel po 12tt vysazovat. Jinak spousta žen je po něm dost ospalá, tak možná proto..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat