Lékařka mi řekla, že za dva roky nemusím otěhotnět...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dudlik226
Stálice 53 příspěvků 17.01.19 20:17
Lékařka mi řekla že za dva roky nemusím otěhotnět...

Ahoj. Lékařka mi řekla, že za dva roky může být pozdě a nemusím mít miminko, což je pro mě jako pro 22 letou holku šok (skoro 23). Je pravda, že mi to řekla kvůli rozhozenému cyklu. I když jsem vysadila antikoncepci skoro před rokem tak to pořád blbne a lékařce se to nelíbí a doporučila mi otěhotnět co nejdřív. Nevím, zda to půjde tak jednoduše, protože za prvé potřebuji doplatit nějaké věci, nastoupila jsem v prosinci do práce ale jen na dpp s tím, že mám dostat hpp do konce ledna, ale to není jisté, že to tak dopadne, protože šéf tam není a já potřebuji ještě něco odpracovat, abych dosáhla na mateřskou a taky našetřit něco na výbavičku. Dojíždím za 4 tisíce, každý měsíc. Další věc je ta, že máme s partnerem byt 2kk o velikosti 43m² což je pro 3 malé a v našem okrese nejsou levné byty. A další je to, že chce přítel, abych odpracovala rok v kuse (kvůli mateřské). Takže za naší situace si nedokážu představit, že bychom přivedli na svět toho malého človíčka. Počítám s tím, že s výbavičkou se vejdeme do 100 tisíc, ale museli bychom si najít větší byt, auto koupit a to nejsou položky za pár korun. Chci se zeptat, zda to nějaká neměla podobně. Myslím tím, že jste neměli s partnerem našetřeno a „museli“ jste otěhotnět. Asi mi spousta ženských napíše, že je to prkotina, ale co si budeme povídat, každá ženská chce dítě, pokud není kariéristka. Já to dokonce i probrečela.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 2066 příspěvků 17.01.19 20:19

Jaké mas konkrétně zdravotní problémy? Uvažuj ještě o konzultaci s jiným lékařem…

Dudlik226
Stálice 53 příspěvků 17.01.19 20:22

@Marben nepravidelný cyklus.. jde o to že jednou se mi to opozdí o 14 dní jind o měsíc a teď to bylo o měsíc a půl. Řekla mi, že za ty dva roky bychom musela třeba i na umělé oplodnění. :( :,(

warita
Echt Kelišová 9370 příspěvků 3 inzeráty 17.01.19 20:23

Vybavicka 100 tisic? Oo, vybavicka se da klidne i do 30 tisic a i mene, pokud koupis second hand.

Ja myslim, ze ve 22 si az takove stresy jenom kvuli rozhazenemu cyklu delat nemusis.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7872 příspěvků 17.01.19 20:23

Musíš mít odpracováno 270 dní kdy za tebe platí nemocenské pojištění, pak máš nárok na mateřskou a vybavicku za 100 000, no nevím kde žiješ, když nemusíš mít vše nové tak se vejdeš do 20 000. My chvíli bydleli ve 3 v garsonce, auto sem si koupila až když syn šel do školky a já musela dojíždět do práce.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7872 příspěvků 17.01.19 20:25

Jinak rozhozeny cyklus není nic hrozného, já ho taky nemám pravidelně někdy MS přide za měsíc, někdy za 2 a otěhotněla jsem 4× přirozeně a bez problémů (2× to teda nevyšlo ale s tím cyklus nemá nic společného)

chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 17.01.19 20:26

Za výbavu pro dítě určitě nedáš 100 tisíc, pokud nebudeš lpět na všem novém, značkovém a nej.
Když rok odpracuješ, našetříte a bude líp. Potom ještě další skoro rok, než se mimino narodí, zas něco přišetříte. Auto není nutnost, záleží, kde budete bydlet. Byt můžete vyměnit, nebo tento prodat a doplatit na větší. Nebo jít zatím do nájmu. Možností je spoutsa, ale nebudete to mít zadarmo.
Zkus si jít pro další názor jiného lékaře. Třeba to nebude nakonec tak horký.

anlendy.
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 17.01.19 20:26

@Dudlik226 byla jsi to konzultovat i někde jinde? Ja mám rozhozeny cyklus už x let, v podstatě od samého začátku, co jsem to poprve dostala a podivej, mám 4 děti :D znám holcinu, co měla něco podobného, jak ty, ta antikoncepci brat musela, aby to vůbec dostávala, nakonec to vysadila, cyklus měla třeba jednou za skoro 3 měsíce a půl roku zpet porodila ;) podle me te doktorka zbytečně straší :roll: šla bych to konzultovat i někam jinam..další věc je ta, ze ty chceš mít vse dokonale, řeknu ti to asi takhle, a davat si cíle, ze chceš mít tolik a tolik peněz, abys mohla jít na mateřskou, nebo ze až bude větší být, tak můžeš otěhotnět, to sou proste zbytečnosti..vzdyc­ky se to da zvládnout, dite potřebuje lásku a ne kočárek za 25tisic atd..neřeš hlouposti a nepřemýšlej co by, kdyby ;)

pannda
Kelišová 6798 příspěvků 36 inzerátů 17.01.19 20:26

Museli to a tamto? Nemuseli…auto není priorita, větší byt taky, to vše se dá i později ..hlavně se nezkoušej ve všem přetrhnout, pracuj, šetři, souložte, a nech plynout cas

Aduš8
Závislačka 3469 příspěvků 17.01.19 20:26

Mně to řekla doktorka ve dvaceti letech, prvního jsem porodila ve 29 letech, teď mu bude rok a čekáme druhé. Asi bych to probrala ještě s dalším doktorem, nějaký důvod k rozházenému cyklu bude. Stejně bys možná měla problém s otěhotněním. Zkus si domluvit vyšetření ještě u jiného doktora. Výbavička opravdu nevyjde na sto tisíc, to bys musela kupovat všechno jo nóbl, stejně z toho miminko za pár týdnů vyroste. Největší investice jsou kočár, autosedačka, pak větší autosedačka. Zbytek člověk pořizuje tak nějak postupně :nevim:

Dudlik226
Stálice 53 příspěvků 17.01.19 20:27

Jde o to, že partner chce dopřát svému dítěti vše nové. Já neřímám, že budeme mít kočárek za 30 tisíc ale třeba do 15 tisíc. Já si udělala seznam věcí pro miminko a mě to vyšlo do cca 50 tisíc a partnerovi na cca 71 tisíc.

terien
Echt Kelišová 9625 příspěvků 17.01.19 20:27

Rozhozený cyklus jako indikace k neplodnosti, to teda slyším poprvé :think: to by ty děti neměl snad nikdo.

Rebeka bebe
Povídálka 38 příspěvků 17.01.19 20:27

@Dudlik226 to mam taky minuli meaic sem mela cyklus 20 dni a ted mam 35 dni od cyklu a zadna MS na to mi moje doktorka poradila gynex kapky mela holcinu co chtela dite ale rok nemela MS kvuli zdravotnim problemum brala kapky hned mesi po tom mela MS a druhy cyklus otehotnela… Myslim ze neni nic ztraceneho takze se neboj :) budu ti drzet palecky :)

Dudlik226
Stálice 53 příspěvků 17.01.19 20:29

Partner chce abychom měli auto kdyby náhodou jsme potřebovali honem k doktorovi tak ať se nehrkáme autobusem nebo vlakem, ale byli tam rychleji.

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 17.01.19 20:29

@Dudlik226 Kvuli rozhozenemu cyklu ti rekla, že nebudes moc otehotnet??? Co je to za blbost?…Cyklus mit klidne rozhozeny mužeš, duležite ale je, aby u tebe probíhala ovulace.Pokud probíhá ovulace a nemáš jiné gynekologocké problémy, tak by te takhle strasit doktorka nemela.Cyklus rozházeny má spoustu žen, moje sestrenice to dostává celý život ruzně, jednou po trech týdnech, jindy to nedostala treba tri čtyři mesice......No a problém s otehotnenim nemela.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >