Lékařka vyhrožuje sociálkou, psí chlupy na oblečení

Anonymní
17.4.17 23:38

Lékařka vyhrožuje sociálkou,psí chlupy na oblečení

V zimě jsem zkončila s malým v noci na pohotovosti. Bylo to akutní, byl ohrožený na životě, jednala jsem rychle. Naházela jsem na nás, co bylo po ruce a rychle na 155.

Malý měl čisté hezké oblečení, ale bohužel sem tam chlup, asi. Já na svém oblečení taky. Mám dva pejsky a kdo chová psy to určitě zná. Ale zas že by sme byli obalení chlupy to rozhodně ne! Já bohužel nemám peněz nazbyt a moje oblečení by nutně potřebovalo vyměnit za nové, prostě vyhodit a jít nakupovat. Takže asi jsem jak ze žurnálu nepůsobila, uznávám. Ale byla jsem taky čistá, jen jsem si nestihla umýt doma vlasy, tak první den jsem je měla mastné. Bylo pro mě důležitější utěšit malého než blbé vlasy. Ale ostatní dny jsem je měla už umyté. Ta doktorka přišla, když malý měl po zemi roztahané hračky a hrál si se mnou. Začla zvyšovat hlas, že je tu bordel, co to má znamenat, že nejsem schopná uklidit. Říkala jsem jí, že malý mi celý den v posteli nevydrží a hrajem si jen na cca 10 minut, a pak se unaví a jde to s ním vydržet, mlela si svou, že odmítá se na ten bordel tady dívat. Na zemi měl jiné oblečení, do postele jsem ho převlékala, umývala mu ruce… A dnes jsem se dozvěděla, že šla za osobou, která byla u mě na návštěvě a prý jí prošlo rukama hodně lidí a pozná kdo je kdo zač a ona si mě už zařadila, kam patřím a jak doma žijem? jak to u nás vypadá? pořádek a tak? jak se starám? malý že má na sobě psí chlupy a ona zavolá na mě sociálku že se nebude dívat na chudáka dítě v takových podmínkách. Ty chlupy pořád zdůrazňovala.

Celý pobyt tam byl o nervy, chovali se ke mě hnusně kvůli posunutému očkování, jedna sestra mi i řekla, že určitě patřím k těm přírodním. Ale vem to čert, hlavně, když pomohli malému. Ale dnes jsem se dozvěděla, co říkala ta doktorka a je mi smutno a zároveň mám na ní vztek.

Stalo se některé z vás, která chováte psa, že by někdo měl poznámky na chlupy? Nebo dokonce přijela kviůli tomu k někomu sociálka?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
17.4.17 23:46

Tak psa sice nechovám, ale taky jsem jednou s holkou letěla k doktorovi oblečená jak socka, špinavý obě, páč já makala na zahradě, úči mi zavolaly ze školky, že si na vycházce rozsekla čelo. Tvl já si ani nestihla umýt ruce :oops: No doktor to neřešil, evidentně je zvyklý :mrgreen:
Neřeš to, asi nějaká pipina. No tak k vám pošle sociálku - a co jako :nevim: Za prvý - ty maj tak čas lítat do domácností, kde je bordel, by nedělali sto let nic jiného :mrgreen:. Za druhý, sama píšeš, že bordel doma nemáš, jen provozní nepořádek, to by fakt musely odebrat děti polovině rodinám, páč psa chová snad každej druhej :roll:
A za třetí - i kdybys měla doma bordel, na základě toho ti dítě nezabaví, takže klídek ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
17.4.17 23:47
@Anonymní píše:
V zimě jsem zkončila s malým v noci na pohotovosti. Bylo to akutní, byl ohrožený na životě, jednala jsem rychle. Naházela jsem na nás, co bylo po ruce a rychle na 155.

Malý měl čisté hezké oblečení, ale bohužel sem tam chlup, asi. Já na svém oblečení taky. Mám dva pejsky a kdo chová psy to určitě zná. Ale zas že by sme byli obalení chlupy to rozhodně ne! Já bohužel nemám peněz nazbyt a moje oblečení by nutně potřebovalo vyměnit za nové, prostě vyhodit a jít nakupovat. Takže asi jsem jak ze žurnálu nepůsobila, uznávám. Ale byla jsem taky čistá, jen jsem si nestihla umýt doma vlasy, tak první den jsem je měla mastné. Bylo pro mě důležitější utěšit malého než blbé vlasy. Ale ostatní dny jsem je měla už umyté. Ta doktorka přišla, když malý měl po zemi roztahané hračky a hrál si se mnou. Začla zvyšovat hlas, že je tu bordel, co to má znamenat, že nejsem schopná uklidit. Říkala jsem jí, že malý mi celý den v posteli nevydrží a hrajem si jen na cca 10 minut, a pak se unaví a jde to s ním vydržet, mlela si svou, že odmítá se na ten bordel tady dívat. Na zemi měl jiné oblečení, do postele jsem ho převlékala, umývala mu ruce… A dnes jsem se dozvěděla, že šla za osobou, která byla u mě na návštěvě a prý jí prošlo rukama hodně lidí a pozná kdo je kdo zač a ona si mě už zařadila, kam patřím a jak doma žijem? jak to u nás vypadá? pořádek a tak? jak se starám? malý že má na sobě psí chlupy a ona zavolá na mě sociálku že se nebude dívat na chudáka dítě v takových podmínkách. Ty chlupy pořád zdůrazňovala.

Celý pobyt tam byl o nervy, chovali se ke mě hnusně kvůli posunutému očkování, jedna sestra mi i řekla, že určitě patřím k těm přírodním. Ale vem to čert, hlavně, když pomohli malému. Ale dnes jsem se dozvěděla, co říkala ta doktorka a je mi smutno a zároveň mám na ní vztek.

Stalo se některé z vás, která chováte psa, že by někdo měl poznámky na chlupy? Nebo dokonce přijela kviůli tomu k někomu sociálka?

Myslím, že pokud se lékařka záchranky takhle angažuje, vyslýchá „osobu“, která u tebe byla na návštěvě, uvažuje o kontaktování sociálky, nebude to jen kvůli psím chlupům.

Člověk má tendenci tyhle historky vyprávět tak, že on vypadá jako oběť okolností a „úřad“ jako sgresor. Ale možná by se měla na tu situaci podívat s odstupem a vzpomenout si, co přesně se doktorce nelíbilo, kromě chlupů. :think:

Ber to tak, že s přivoláním sociálky si zadělává na práci navíc i ta doktorka, nedělala by to jen tak.

Jinak chudoba sama o sobě nemůže být důvodem k odebrání dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 00:01

@Bábrdl odstup mám. Byli jsme tam asi dva měsíce dozadu. Nebyla to lékařka záchranky, ale pak ošetřující, co tam chodila jej léčit. Střídala se s jinýma lékařama a ti nikdo nic neříkal, alespoň ne mě do ocí ani mé návštěvě. Jen tady ta. Lékařka a lékaři ze záchranky byli zlatí.
Jinak ano, máš pravdu, mám tendenci to podat jako že jsem oběť. Protože jsem měla hrozný strach o malého, nespala jsem, snažila se ho zabavit, protože udrž dítě na pokoji v klidu. A teď se dovím, že ta lékařka řešila chlupy. Zbytek personálu řešil očkování, posunula jsem mu hexu až na rok první dávku, v době pobytu neměl píchlou poslední(na tu se chystáme teď). Jo a vlastně ještě byli naštvaní, že spí se mnou v posteli a ne v postýlce, ale nechali nás tak, když je tak zvyklý. Malý byl i tam, pokud na něj nešahali, usměvavý, spokojený, žádné týrané dítě. Takže ano, cítím se teď jako obět, jako nějaká špína, socka :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
119
18.4.17 00:21

Anonymni 51

@Anonymní píše:
@Bábrdl odstup mám. Byli jsme tam asi dva měsíce dozadu. Nebyla to lékařka záchranky, ale pak ošetřující, co tam chodila jej léčit. Střídala se s jinýma lékařama a ti nikdo nic neříkal, alespoň ne mě do ocí ani mé návštěvě. Jen tady ta. Lékařka a lékaři ze záchranky byli zlatí.
Jinak ano, máš pravdu, mám tendenci to podat jako že jsem oběť. Protože jsem měla hrozný strach o malého, nespala jsem, snažila se ho zabavit, protože udrž dítě na pokoji v klidu. A teď se dovím, že ta lékařka řešila chlupy. Zbytek personálu řešil očkování, posunula jsem mu hexu až na rok první dávku, v době pobytu neměl píchlou poslední(na tu se chystáme teď). Jo a vlastně ještě byli naštvaní, že spí se mnou v posteli a ne v postýlce, ale nechali nás tak, když je tak zvyklý. Malý byl i tam, pokud na něj nešahali, usměvavý, spokojený, žádné týrané dítě. Takže ano, cítím se teď jako obět, jako nějaká špína, socka :oops:

Za prvé, zrovna Tě „odsuzuje“ @Bábrdl, která ani nepochopila nebo si nepřečetla, že se jedná o ošetřující lékařku. Mám pocit, že někteří si tady honí body v odpovědích nebo ego. No to je jedno.
Upřímně, jak to na mě působí… lékařka bude asi trošku víc nóbl i na mozku a díky staršímu oblečení a třeba zrovna jsi jí nějak šla do rány i s těma roztaženýma hračkama (já bych si je tam taky tak pro malého roztáhla a pak zase uklidila), tak si tě zařadila do nějaké sociálně slabší skupiny + samo chlupy od psa. My jsme měli pejska, co pouštěl chlupy 2× do roka, ale nikdy se mi to nestalo u doktora, že by to bylo vidět. Ale byl to mazec, když začal línat. Myslím si, že jen se snažila promluvit s tvojí návštěvou a že to jsou jen plané řeči, protože pokud to je jak píšeš, tak by měla tušit, že na odebrání sociálkou bývají rozhodně jiné případy.
Dle mě je to nabubřelá kráva, protože i z tvého vyjadřovaní a psaní působíš jako inteligentní bytost, která prostě momentálně nemá na to oháknout se podle poslední módy :) A zasedla si na Tebe. To neřeš. V nemocnicích to obvykle dopadá nějakým přesvědčováním o něčem a často se jim něco nelíbí a mnohdy se snaží z člověka dělat vola buď sestry nebo třeba evidentně i doktoři. Jsou to taky jen lidi. Hlavně ať tam s malým už nemusíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 00:22

@Gina108 jo jenže třeba bábrdl, přečti si co napsala. Já teda nemám pocit, že bych tu něco přikrášlila. Tys aspoň měla ruce od hlíny :) jenže já se dnes dozvěděla, že jí vadily chlupy. I když jí vadilo, i když se jí malý při odchodu domů dotkl. Odskočila od něj a řekla ééé. Omluvila jsem se jí, že sem mu nezabránila, aby na ní šáhl. Byla naštvaná. Taky jí vadilo(asi, dost se mračila),když se malý pokadil, že jsem ho vzala a umyla pod kohoutkem. Vysvětlila jsem, že ubrousky nepoužívám a dávám jen pod vodu. Jen se mračila. Několikrát měla poznámky, jak je malý a chudý, ale měl 1500 při narození a jídla má co hrdlo ráčí, ale prostě jí jak vrabec a jen něco. Takže z jejího pohledu-matka s mastnýma vlasama s hnusným oblečením přivedla nenaočkovaného zakrslíka, který sa hraje v bordelu a má na sobě psí chlupy.

• Nahlásit
  • Citovat
28799
18.4.17 00:25

@Bábrdl zas je ale pravda, že někteří lékaři se s lidma nemazlí a mají pocit, že jen jejich jakési prazvláštní vidění světa je to správné, tady fakt těžko soudit :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
18.4.17 00:28
@Anonymní píše:
Za prvé, zrovna Tě „odsuzuje“ @Bábrdl, která ani nepochopila nebo si nepřečetla, že se jedná o ošetřující lékařku. Mám pocit, že někteří si tady honí body v odpovědích nebo ego. No to je jedno.
Upřímně, jak to na mě působí…

Omlouvám se, myslela jsem, že když se ze zakladatelkou dobereme toho, co doktorce doopravdy vadilo, pomůže to pochopit, co jí hrozí.

Připadalo mi, že chce případný problém řešit a ne jen politovat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
18.4.17 00:32

Anonymni 51

@Anonymní píše:
@Gina108 jo jenže třeba bábrdl, přečti si co napsala. Já teda nemám pocit, že bych tu něco přikrášlila. Tys aspoň měla ruce od hlíny :) jenže já se dnes dozvěděla, že jí vadily chlupy. I když jí vadilo, i když se jí malý při odchodu domů dotkl. Odskočila od něj a řekla ééé. Omluvila jsem se jí, že sem mu nezabránila, aby na ní šáhl. Byla naštvaná. Taky jí vadilo(asi, dost se mračila),když se malý pokadil, že jsem ho vzala a umyla pod kohoutkem. Vysvětlila jsem, že ubrousky nepoužívám a dávám jen pod vodu. Jen se mračila. Několikrát měla poznámky, jak je malý a chudý, ale měl 1500 při narození a jídla má co hrdlo ráčí, ale prostě jí jak vrabec a jen něco. Takže z jejího pohledu-matka s mastnýma vlasama s hnusným oblečením přivedla nenaočkovaného zakrslíka, který sa hraje v bordelu a má na sobě psí chlupy.

Vím že Tobě to asi nepřijde k smíchu, ale fakt jsem se musela smát, jak jsi to sesumarizovala, ten její pohled. Kašli na ni, je to kravka a docela dost divná, aby se chlapečka „štítila“. To mi přijde maximálně neprfesionální a nehodno lékařky. Věřím, že tohle se člověka hodně dotkne. Kolik měla děvčica lékařka roků?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
18.4.17 00:33
@Nimie píše:
@Bábrdl zas je ale pravda, že někteří lékaři se s lidma nemazlí a mají pocit, že jen jejich jakési prazvláštní vidění světa je to správné, tady fakt těžko soudit :?

Já nikoho nesoudím. Jen jsem napsala, že doktorka patrně viděla z jejího pohledu reálný problém. :nevim:

Nepochopila jsem, že to byla diskuze „politujte mě“, myslela jsem, že chce zakladatelka problém řešit.

Pokud by dala dohromady, co jí doktorka vyčítala, byla by na případnou návštěvu sociálky připravená.

Z toho, co píše, nebyly chlupy hlavní problém. Vadil jí spíš jaksi alternativní styl života v kombinaci s nízkopříjmovou domácností. Který ale nemůže být důvodem k odebrání dítěte. :nevim:

U nás. Třeba v Norsku, jak se tu říká, nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
18.4.17 00:33
@Anonymní píše:
@Gina108 jo jenže třeba bábrdl, přečti si co napsala. Já teda nemám pocit, že bych tu něco přikrášlila. Tys aspoň měla ruce od hlíny :) jenže já se dnes dozvěděla, že jí vadily chlupy. I když jí vadilo, i když se jí malý při odchodu domů dotkl. Odskočila od něj a řekla ééé. Omluvila jsem se jí, že sem mu nezabránila, aby na ní šáhl. Byla naštvaná. Taky jí vadilo(asi, dost se mračila),když se malý pokadil, že jsem ho vzala a umyla pod kohoutkem. Vysvětlila jsem, že ubrousky nepoužívám a dávám jen pod vodu.Jen se mračila. Několikrát měla poznámky, jak je malý a chudý, ale měl 1500 při narození a jídla má co hrdlo ráčí, ale prostě jí jak vrabec a jen něco. Takže z jejího pohledu-matka s mastnýma vlasama s hnusným oblečením přivedla nenaočkovaného zakrslíka, který sa hraje v bordelu a má na sobě psí chlupy.

To by snad mělo být v pořádku ne? Naopak by měla být skoro i radši :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 00:34

Kašly na nějakou kozu. Pokud by dala na sociálku podnět z podezření na zanedbání dítěte už by u tebe byli. A navíc psí chlup a starší obnošené oblečení neznamená, že o dítě není dobře postaráno a není šťastné. Chápu, že jsi rozčilená, ale říká se nejhorší srážka je s blbcem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 00:35

Anonymni 51

@Bábrdl píše:
Omlouvám se, myslela jsem, že když se ze zakladatelkou dobereme toho, co doktorce doopravdy vadilo, pomůže to pochopit, co jí hrozí.Připadalo mi, že chce případný problém řešit a ne jen politovat. :nevim:

OK, taky omluva. Asi jsem mé slova ventilovala nesprávně. Už se to tak ve mě nakumulovalo, co tu občas čtu a pak radši ani nečtu a nesprávně se ventilovala.

• Nahlásit
  • Citovat
28799
18.4.17 00:35
@Bábrdl píše:
Já nikoho nesoudím. Jen jsem napsala, že doktorka patrně viděla z jejího pohledu reálný problém. :nevim:

Nepochopila jsem, že to byla diskuze „politujte mě“, myslela jsem, že chce zakladatelka problém řešit.

Pokud by dala dohromady, co jí doktorka vyčítala, byla by na případnou návštěvu sociálky připravená.

Z toho, co píše, nebyly chlupy hlavní problém. Vadil jí spíš jaksi alternativní styl života v kombinaci s nízkopříjmovou domácností. Který ale nemůže být důvodem k odebrání dítěte. :nevim:

U nás. Třeba v Norsku, jak se tu říká, nevím. :nevim:

Chápu :kytka: zas na druhou stranu skutečně jsou tohle důvody k zavolání sociálky? Mě připadá, že to by museli volat sociálku na polovinu rodičů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
18.4.17 00:37

Ale že je blbka lékařka, to tu klidně vyvodíte :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu