Lékárna Pilulka neboDr. Max-pracujete tam?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.18 17:45
lékárna Pilulka neboDr. Max-pracujete tam?

Chci se zeptat, zda je tu někdo, kdo pracuje v lékárně Piluka nebo Dr.Max.
Ráda bych změnila zaměsnání, ale nevím, jaké jsou podmínky ve výše zmíněných lékárnách a tak se ptám. Jste tam spokojené, co finanční ohodnocení, bonusy, různé benefity, kolik máte dovolené, pracovní doba atd.? Prostě plusy a mínusy.
Bohužel nemám nikoho známeho v těchto řetězcích, abych se zeptala. A znáte to, když se někam jdete ptát, tak naslibují hodně a pak skutek utek :).
Omlouvám se za anonym, ale nechci mít už teď v práci peklo.

Reakce:
sepos
Kecalka 139 příspěvků 13.06.18 17:50

O jakou pozici se jedná?:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.18 17:54

Farmaceutický asistent nebo laborant.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.18 18:18

Opravdu nikdo? Prosím… :mavam: :mavam:

Miyako7
Nováček 5 příspěvků 20.07.18 00:17

Ahoj, nevím do jaké míry je dotaz ještě aktuální, ale pracuji v Maxovi, tak Ti na něco můžu odpovědět. Zrovna teď je nejlepší doba se k nám přidat. Po lidech je hlad a asistenti i lékárníci chybí všude. Finanční podmínky jsou dobré. Minimální plat je již při nástupu na pozici asistenta 26000,– Kč plus bonusy za plnění obchodu (cca 2000-3000,–Kč). Čtvrletně jsou k tomu pak i větší odměny (cca 10000,–Kč.) Můžeš mít i víc, když budeš dobře pracovat.
Dále, máme zdarma zajímavá školení (elektronická několikrát do měsíce) a velká klasická (většinou dvoudenní) pořádaná Maxem jednou za 3 měsíce. Pro magistry jsou bodované. Plus můžeš dostat proplacena i jiná externí školení, co si vybereš sama.
Dovolené je 5 týdnů. 100,– Kč stravenky (55% hradí Max). Slevy na léky a doplňky pro zaměstnance (na nákupní cenu). Máme hodně levné tarify od T-mobilu (i pro rodinu). Po 3 letech příspěvek na penzijní nebo životní připojištění a finančního poradce z Fincentra zdarma. Multisport kartu, slevy na zájezdy od Čedoku, slevy na počítače a hardware od HP.
Dostaneš možnost profesního růstu (nově teď máma kariérní program).
Pracovní doba záleží jaký typ lékárny si vybereš. Já jsem v klasické “streetové”, otevřeno máme 10 hodin denně Po-Pá a 8 hod. směny. V obchodních centrech jsou většinou i víkendy a při nich 12 hod. směny. Na druhou stranu je to dobře zaplacené a někdo to preferuje, má pak více času během týdne.
Jako software používáme Farmis 2 a je to úplně supr program. Jak ho budeš ovládat si hodně můžeš upravit k obrazu svému, když budeš chtít. Personifikované klávesové zkratky a tak.
Vedení je vstřícné a již kolikrát se stalo, že když jsme něco na naší práci chtěli změnit, vždy nás vyslechli a pokud to bylo možné, změnili to. Mám pocit, že můžeme do chodu mluvit a navrhovat případná zlepšení.
Před Maxem jsem pracovala cca 7 let u 3 různých soukromníků a nedá se to srovnávat. Neměli o nás zájem, neplatili přesčasy, neobnovovali postupně stárnoucí vybavení, plat se vůbec nezvedal a nedostávala jsem žádné benefity (jeden z nich nám tedy k vánocům dal každému 7000,–Kč).
Takže z mě Ti Maxe mohu jen doporučit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 18:14

@Miyako7 Ahoj.Díky za info. Pořád jsem se nerozhodla :oops: .
Při čtení jsem chvilkama váhala, zda opravdu pracuješ za tárou :oops: nebo jako náborový pracovník :lol: (myslím to v dobrém). Vypsala jsi samé plusy a bonusy a je mi divné že žádné zápory. Ale to nevadí. Asi jsi opravdu spokojená a to je dobře.
Konec konců, byla jsi jediná, kdo reagoval a tak moc děkuji.
Doufám, že to, co jsem napsala, nevyznělo nějak špatně nebo ošklivě. To bych opravdu nerada.
Měj se hezky a ještě jednou dík. Třeba mi i toto pomohlo se rozhodnout :dance: :mavam: .

Miyako7
Nováček 5 příspěvků 28.08.18 23:24

Vůbec není zač.
Jinak, pracuji vskutku jen za tárou :) V lékárně jsme pouze 4 holky + 1 sanitářka, takže tam panuje rodinné prostředí. Ale to je různé, lékárna od lékárny.
Mě se na Maxovi asi nejvíc líbí, že je to lídr trhu a tím pádem má dostatek prostředků na investování do zaměstnanců a dalšího vývoje firmy. Je tu snaha každodenní procesy co nejvíce pro nás zjednodušit, abychom měli více času na klienty a nemuseli ztrácet čas papírováním. Hodně věcí hlídá centrála, takže si jich vůbec nemusíme všímat (např. přeceňování a změny úhrad, stahování SÚKLu se zobrazuje samo na intranetu a nemusíš to nikde hledat, atd…). Všechno ti v podstatě servírují až pod nos. Když však přeci jenom potřebuješ s něčím poradit, máš možnost komunikovat přímo se všemi odděleními České lékárny holding (IT, technické, personální, marketing, HR…) a ty to buď vyřeší za tebe nebo ti pomohou.
Jako nevýhodu (ale jen pro někoho) bych viděla, že se člověk může chvilkově cítit zahlcen všemi těmi novinkami a změnami. Každý den nám chodí emaily z centrály a je potřeba to sledovat, aby byl člověk v obraze. Ale většinou si na to lékárna vyčlení jednoho kolegu, který je čte a důležité inormace předává ostatním. Já osobně miluji novinky, pokrok, technologie a osobní rozvoj (to je asi to, co mě u Maxe nejvíc drží), avšak má důchodová kolegyně je z toho občas na prášky :D
Rozhodni se každopádně podle sebe, v sočasné době po Tobě skočí všude :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 20:40

@Miyako7 Díky za reakci :mavam: .
Ono je to vždy o lidech…Když se sejde bezva kolektiv, tak je to výhra.
A to, že Max může investovat do zaměstnanců a do firmy, je příjemné. Já jsem zatím u soukromníka a můžu potvrdit tvoje slova z předešlého příspěvku-nezájem o nás, neproplácení přesčasů, nezvedání peněz, odměny jen na vánoce (něco lepší než nic, ale nepředá se), problém je i s pracovním oděvem a s botama…O nějaké obnově stárnoucího vybavení ani nemluvím… :cert: . A pátý týden dovolené???-tak to si můžeme nechat zdát.
Uvidím, jak se rozhodnu. Škoda, že se neozval nikdo další. Je vždy dobré slyšet názory a zkušenosti ostatních…

Miyako7
Nováček 5 příspěvků 29.08.18 22:03

Tak, tak. Také bych ráda slyšla někoho od Pilulky. Zajímá mě, jak to mají.
P.S. U Maxe dostaneš 4 kalhoty a 8 vršků s vyšitým jménem a hodností :) Každý týden si pro špinavé oblečení přijede do lékárny jedna firma a zároveň ti doveze vyprané. Takže to nemusíš tahat domů.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >