Lékárnička - jak ji vybavit na dovču?

318
14.6.17 19:09

Lékárnička - jak ji vybavit na dovču

Ahojda, jak jí prosím vybavit na cesty? - jsme rodina s malými dětmi.. díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26567
14.6.17 19:14

Paralen, paralen pro děti (ibalgin), teploměr, náplasti, desinfekce, repelent, panadol na spáleniny od slunce, odřeniny atd., něco na průjem¨, fenistil mas, fenistil kapky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9040
14.6.17 19:16

Něco na horečku/bolest, panthenol pěnu proti spáleninám od sluníčka, obvazy/náplasti, repelent, dezinfekci (pro děti doporučuju Betadine - neštípe), něco na průjem (Smecta, Endiaron), rehydratační roztok (kdyby děti byly dehydrované z nějakého úpalu/úžehu) nebo my na dovolených pijeme preventivně ionťáky, antihistaminikum (na alergickou reakci), pinzetu na klíšťata…
Plus samozřejmě co vás tíží (já třeba neodjedu bez brusinkových tablet na močák, abych se nenervovala, jestli někde nenastydnu, manžel zase trpí na záněty v krku z klimatizace, tak si bere cucavé pastilky na krk a Rennie na žaludek z hospodské stravy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41143
14.6.17 19:19

Beru jen minimum, prakticky všude existují lékárny.
Takže obvaz, naplasti, desinfekce, paralen - tabletky, něco na kašel. K moři jsme ještě brali borovou vodu, lék na alergii

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
69308
14.6.17 19:43

Oční kapky a ušní kapky :mrgreen: čerstvá zkušenost. Jinak já to vozím tak nějak s sebou, něco s brufenem, něco s paracetamolem, teploměr, smecta, hylak, fenistil, hemagel, teploměr, náplasti, to je taková pohotovostní taštička. K moři ještě ty oční a ušní kapky.

A v podstatě tahám s sebou vždycky canesten, bez toho neodjíždím. A já ještě no-spu, ale to je pro mě, bez té také nikdy nikam neodjíždím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
14.6.17 19:46

Záleží kam jedete. Pro bezne evropské destinace beru brufen/paralen/aspirin-podle toho, co je zrovna doma, fenistil na štípance, pantenol, náplast, nuzky, pinzetu, dezinfekci. Tot asi vše - pokud by bylo potřeba něco navíc, da se bezproblemu dokoupit na miste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.17 19:51

Holky, teď mají v každé lékárně Dr.Max brožurku Průvodce na cesty zdarma. Je hezky udělaná, kupodivu to není reklama, ale právě je tam napsané, co by lékárnička měla obsahovat plus stručné návody co dělat třeba při průjmu, úpalu, alergické reakci… Se může hodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
14.6.17 20:26

Dezinfekce, pantenol, imodium. Základní trojka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.17 10:02

Určitě spray první pomoci - na bodnutí hmyzem, popáleniny od sluníčka, odřená kolena, lze použít i jako spray do nosu, krku atd. Je prostě na všechno :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama