Reklama

Lékařská zpráva, 34. týden těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 14:52
Lékařská zpráva, poradíte?

Ahoj holky, prosím o radu. Jsem 34+2 a plod má odhadovaně 3000g a odpovídá 37+0. Protože neznám datum posledního dne MS, polemizujeme o tom kdy by to mohlo přijít. Poradíte ohledně lékařské zprávy prosím? :nevim:

PPH, hrdlo 2cm, polotuhé, S, uzavřeno, hlavička nad vchodem, PV zachována, uterus normoton, fundus X/2

Při jakýkoliv potížích ihned na porodní sál.

Reklama

Reakce:

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 29.12.16 14:57

Pokud vím, tak se gynekologové řídí velikostí plodu ve 12. týdnu a podle toho přepočítavají předpokládané datum porodu. Tím bych se také řídila.
Pokud je ale plod větší, tak bych po 38. tý již zvážila porod, po domluvě s dr. a dle připravenosti cest.

Kakika
Extra třída :D 14840 příspěvků 29.12.16 14:57

Nedává se přibližný TP někdy kolem 12.tt? Teď už mi to přijde mimo podle velikosti plodu odhadovat datum porodu. Dítě je velké, takže se blbě měří. Mně syn „přibral“ za 24 hod. tři čtvrtě kila (rozdíl mezi odhadem a skutečnou váhou o den později).

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 29.12.16 15:01

Aha, není známé datum poslední MS. Ale i tak dr. ví (pozná na utz), kdy je plod ve 12. tý a podle toho datum porodu vypočítá… :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 15:01

Ano meri, ale jedna se mi o to, ze od minuleho tydne me hodne picha v podbrisku a citim velky tlak a mam pocit, ze ze me neco postupne vytika. Takze sem si rikala, jestli se utz ve 12 tydnu nemohl zmylit. :nevim: tak jsem se chtela dozvedet co znamenaji ty znacky v lek. zprave.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 29.12.16 15:14

PPH - poloha podélná hlavičkou, což je hlavičkou dolů
hrdlo 2 cm a polotuhé je stav děložního hrdla(čípku), odpovídá to CS 1-2
uterus - děloha, normoton - normální
hlavička nad vchodem - není v porodních cestách, mimčo je v děloze
PV - plodová voda
fundus - výška dělohy, X - xyphoidní výběžek, což je spodní část hrudní kosti, číslo je počet prstů, které se mezi fundus a ten určitý bod, vejdou, což X/2 jsou 2 prsty pod hrudní kostí
S - netuším

Nález naprosto v pořádku, k porodu tam nic není.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 15:19

@Fima děkuji za vysvětlení. Muzu se jeste zeptat proc minule psali čípek 2cm, tuhý a dnes informace o hrdle? ty dva cm znamenají rozevirani hrdla?

Hobitka
Závislačka 3040 příspěvků 29.12.16 15:19

@Kakika Mne zase dcera zhubla za 3 dny skoro kilo (odhad 3,8 kg a porodni vaha 2,9 kg).Syna trefili skoro na gram.

Anonymni, ve 12tt se urcite nemohl lekar zmylit o skoro 3 tydny.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 29.12.16 15:44
@Anonymní píše:
@Fima děkuji za vysvětlení. Muzu se jeste zeptat proc minule psali čípek 2cm, tuhý a dnes informace o hrdle? ty dva cm znamenají rozevirani hrdla?

Čípek je na konci hrdla, je to jeho část, která vyčnívá do pochvy. Samotné hrdlo je mezi děložním tělem (tam, kde je miminko) a čípkem. Hrdlo je zakončené právě čípkem. Ten ho uzavírá. Před porodem (a potom během porodu) se čípek zkracuje a měkne, hrdlo se tím pádem taky zkracuje a zaniká, při porodu potom splyne se zbytkem dělohy. V podstatě je to jedno a to samé.

gabiqa
Ukecaná baba ;) 2071 příspěvků 29.12.16 15:46

Řekla bych že to znamená ze poloha plodu je podélná hlavičkou, hrdlo je otevřeno na 2cm a je polotuhé, plodová voda je zachována, děloha je bez kontrakci, děloha dosahuje 2 prsty pod spodní část hrudní kosti…Řekla bych normální nález, ale nejsem doktor :) myslím že si tě doktor ohlídá a nemusíš mít strach ;)

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 29.12.16 16:38

Hrdlo zavřeno, cipek dlouhý 2cm. K porodu tohle není. Stáří plodu se řídí utz v 12.tt. Zde může jít o velký plod. Nemáš těhotenskou cukrovku? Ačkoli je plod velký, tak je nezralý. Typické pro špatně kompenzované diabeticky. Tyto děti poté mohou trpět v prvních dnech hypoglykémií.

Tink Lama
Kecalka 143 příspěvků 29.12.16 19:17
@Judithkaj píše:
Hrdlo zavřeno, cipek dlouhý 2cm. K porodu tohle není. Stáří plodu se řídí utz v 12.tt. Zde může jít o velký plod. Nemáš těhotenskou cukrovku? Ačkoli je plod velký, tak je nezralý. Typické pro špatně kompenzované diabeticky. Tyto děti poté mohou trpět v prvních dnech hypoglykémií.

Cukrovku nemam, na testech jsem byla, ale sladkeho sem za tehu snedla docela dost, hlavne ovoce. Jestli to muze s velikosti nejak souviset. Vlastne pred dvemi tydny mel 15.12. mel 2300g a dnes 3000g. Ptala jsem se jestli vyradit sladke, ale pry to nic neovlivni. Dalsi kontrola 12.1. tak uvidim. Snad bude zdravy a neni to nebezpecne.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 30.12.16 10:02

@Tink Lama Moje dítě mělo v 37tt. (36+) 3700g. Cukrovku jsem neměla.
Bylo to zkrátka větší miminko.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama