Lektor v jazykovce vs státní škola 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jan92
Nováček 8 příspěvků 07.07.19 22:24
lektor v jazykovce vs státní škola 2019

Zdravím všechny.
Chci se zeptat na názor lidí, pracující v jazykových školách a v našem státním školství jako lektoři (učitelé) cizích jazyků. Už jsem tu jednou podobný dotaz dával, ale přijde mi, že se vše poměrně rychle mění.
Jaký je váš názor na práci v jazykových školách v dnešní době? Většina jazykovek ve velkém nabírají lektory, ale když jsem spočítal, kolik se dá reálně vydělat (sem tam zrušené lekce atd.), mi připadá, že po posledním zvýšení platů ve státním školstvím, už máte jistější výdělek tam. Lektoři z jazykovek utíkají do školství, nebo do jiné soukromé sféry. Částečně i proto, že v jazykovkách mají podobný a nejistý výdělek na ŽL.

Jaký je na to váš názor? Vyměnili by jste soukromý sektor za školství?
Jaké vidíte další výhody a nevýhody - jazykovka vs státní škola?
Ocením názor každého, kdo v tomto oboru pracuje (na obou stranách mince) :)
Díky

Reakce:
lisatka
Kecalka 270 příspěvků 07.07.19 23:22

Pracovala jsem ve statni skole, v soukrome skole i po jazykovkach na DPP. Kazdopadne se mi vice libilo ve skole. Zaplacene zdravotni, socialni, jista pracovni doba… bohuzel mam cizi pedagogicke vzdelani a to mi neuznali v celem rozsahu, takze v cr mohu ucit jen dospele a skoly me vezmou jen do te doby nez si najdou kvalifikovanou nahradu. Vysledkem je, ze jsem leta delala predevsim po jazykovkach a nemam napracovane roky do duchodu :-( uprimne nechapu, ze to jazykovkam tolik let prochazi zamestnavat lidi jen na DPP a ZL. Ja treba pracovala v jazykovce, ktera mela pres tricet lektoru a zamestnani byli tak jeden dva.
Ted se zivim jako virtualni asistenka a uz neucim, protoze ziji ve spanelsku. rada bych se ale k praci ve skole s detmi jednou vratila.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 08.07.19 12:29

Mě třeba soukromá sféra vyhovuje víc. Ale divím se těm, kteří pracují pro jazykovky. Já jsem toho po letech nechala a začala učit sama na ŽL, abych měla víc peněz. Jazykovky jen zprosředkovávají lektorům práci a strhnou s i z toho provizi, vcelku nic víc neudělají.

V současné době je hlad po jazycích, lektorů je málo, hodně studentů má zájem o skypové hodiny. co se týká financí, mám teď asi stejně jako ve státním, ale mám svůj klid.

Váš příspěvek
Reklama