Lektorky jazyků - jak jste teď na tom?

Anonymní
13.5.20 14:20

Lektorky jazyků - jak jste teď na tom?

Děkuji za respektování anonymity.

Holky, jsou zde nějaké lektorky cizích jazyků? Pracuju pro velikou severočeskou jazykovku a od března nám nezaplatili ani korunu :(. Nutí nás pracovat dál, nemluvit o tom, že nás neplatí a všichni máme samozřejmě strach se s klienty domluvit napřímo, protože máme ve smlouvách šílené sankce.

Jste některá v podobné situaci? Jak to řešíte? Je z toho cesta ven?
Ráda bych u této práce zůstala, baví mě a naplňuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1472
13.5.20 14:22

Jo, to znám. Dělám pro jazykovku v Ostravské kraji. Ale všichni jsme byli vyplaceni za poslední odučené lekce.
Pokud ti nezaplatili, domluv se na přímo, sniž cenu a hned budeš na tom lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 14:27

@FraDeu Ok, ale já mám ve smlouvě milionové pokuty, pokud se s klientem domluvím přímo, ty ne?

• Citovat
  • Nahlásit
13.5.20 14:49
@Anonymní píše:
@FraDeu Ok, ale já mám ve smlouvě milionové pokuty, pokud se s klientem domluvím přímo, ty ne?

nevím, jak to chodí, ale neklienty jazykovky vyučovat můžete ne? co to zkusit třeba nějak přes kamarádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
13.5.20 14:56

Učíme po skypu, platí normálně… To nějak nejspíš řeší zákon, ne? Jako co dál, když zaměstnavatel neplatí…

Postupovala bych podle zákona, naprimo s klienty bych se nedomlouvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17992
13.5.20 15:23

Domluv se s nějkým právníkem a upomínku o dlužné faktury doprovoď patřičným dopisem s právním razítkem. V případě že nejde o fakturu ale jsi zaměstnance, tak to je na inspektorát práce.

Ale teda teoreticky by mohla stačit pomoc jak naformulovat patřičnou upomínku o dlužné prachy občanská poradna. Pokud visí více lidem za faktury, tak je docela dobře můžete poslat do insolvence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
13.5.20 15:37
@Anonymní píše:
@FraDeu Ok, ale já mám ve smlouvě milionové pokuty, pokud se s klientem domluvím přímo, ty ne?

Ne, ve smlouvě o miliónových pokutách nic nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat