Léky bez nežádoucích účinků

3240
19.3.17 09:50

Léky bez nežádoucích účinků

Zdravím všechny…
k založení diskuze mě přivedlo přečtení letáčku od Mucosolvanu, který teď s dcerou obě užíváme. Mimo jiná rizika jsou mezi nežádoucími účinky i některé hodně závažné (dokonce život ohrožující) kožní reakce (i když extrémně vzácně). Vážné vedlejší účinky hrozí i u Ibalginu a dalších léků, Nikdy jsem to neřešila, když jsem potřebovala, vzala jsem si, co mi bylo doporučeno v lékárně. Přesto mě teď napadá… existují varianty těchto běžných léků - např. na bolest, kašel, rýmu… absolutně BEZ závažných rizik? Co třeba používáte vy?

PS: Homeopatii nevěřím. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2205
19.3.17 09:51

Jitrocelový sirup, ale jestli má nežádoucí účinky netuším, nicméně tyhle Mucosolvany a sirupy k ničemu mi nikdy nepomohli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
19.3.17 09:56

@Lady Bee No myslím si, že určitě mnohem méně závažné než je tomu právě u těch „chemických“ léků. Ten sirup používáš pro sebe i děti? Zatím nemám zkušenost, tak uvítám jakékoliv tipy. Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3210
19.3.17 11:58

Pokud nechcheš hemeopatii, tak bez vedlejších účinků je přírodní léčba. bylinné čaje, sirup. všechny léky - včetně paralenu - mají nežádoucí vedlejší účinky.

ale pozor, i bylinky mohou mít vedlejší účinky (potřezalce nesmíš na světlo, některé nemohou těhotné, alergiecké reakce)…

takže pak už zbývá jedině klid v posteli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
19.3.17 12:31
@Alyss1 píše:
Pokud nechcheš hemeopatii, tak bez vedlejších účinků je přírodní léčba. bylinné čaje, sirup. všechny léky - včetně paralenu - mají nežádoucí vedlejší účinky.

ale pozor, i bylinky mohou mít vedlejší účinky (po třezalce nesmíš na světlo, některé nemohou těhotné, alergické reakce)…

takže pak už zbývá jedině klid v posteli…

No mě právě zajímá, jak se obejít i bez toho paralenu apod. Existuje třeba přírodní lék na bolest nebo horečku?
Pátrám po těchto věcech i proto, že užívám troje léky na předpis s nemalými vedlejšími účinky a nechci si prostě přidávat, pokud jdou ty lehčí věci řešit jinak.
A bylinky mě, myslím, nezabijou… což třeba potencionální těžké kožní reakce po zmíněném Mucosolvanu jo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16829
19.3.17 12:36
@Maddlen píše:
No mě právě zajímá, jak se obejít i bez toho paralenu apod. Existuje třeba přírodní lék na bolest nebo horečku?
Pátrám po těchto věcech i proto, že užívám troje léky na předpis s nemalými vedlejšími účinky a nechci si prostě přidávat, pokud jdou ty lehčí věci řešit jinak.
A bylinky mě, myslím, nezabijou… což třeba potencionální těžké kožní reakce po zmíněném Mucosolvanu jo…

Tak zrovba mucosolvan nahradis cibule a med/cukr. Na bolest, podle toho ceho, ale hodne zabira tepla voda, pak konsky gel - bylinky jsou to. Na horecku zabaly, studena sprcha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5707
19.3.17 12:41

@Maddlen zrovna na horečku je dobrý třeba lipový čaj. Každý chemický lék má vedlejší i nežádoucí účinky. Stejně tak bylinky, ale je to v mnohem, mnohem menší míře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
19.3.17 12:42
@Lady Bee píše:
Jitrocelový sirup, ale jestli má nežádoucí účinky netuším, nicméně tyhle Mucosolvany a sirupy k ničemu mi nikdy nepomohli.

U bylinkových věcí ale pozor na alergie, třeba takový jitrocelový sirup není pro alergika vždy úplně ideální, vlastní zkušenost ;), zlatý Mucosolvan :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
2205
19.3.17 12:44
@Maddlen píše:
A bylinky mě, myslím, nezabijou… což třeba potencionální těžké kožní reakce po zmíněném Mucosolvanu jo…

Děti nemám, takže nepovím, ale babička nám ho běžně dávala, když jsme byli malý. Asi není na všechny tipy kašle, ale přikláním se taky k cibuli s medem, je to teda lomcovák, ale lepší než všechny ty sirupy o ničem. Noooo, na vysokou horečku při viroze či chřipce octový zábaly, četla jsem, že všeobecně se ale nedoporučuje snižovat horečku takto radikálně do 38,5 stupňů zhruba. U dětí to zas je jinak, zvláště u chlapců. Ona totiž ta horečka taky k něčemu je, pokud netrvá více jak 2-3 dny, pokud je hodně vysoká tak při chřipce ty octový ponožky a při nějaké střevní viroze, či úpalu zábal ledovým studeným prostěradlem. To jen opravdu při vysokých horečkách. Pamatuji si, že když jsme byli zahleněný a měli jsme to na průduškách, tak nám máma dávala olejový zábal přes hrudník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2205
19.3.17 12:48
@Ellusa píše:
U bylinkových věcí ale pozor na alergie, třeba takový jitrocelový sirup není pro alergika vždy úplně ideální, vlastní zkušenost ;), zlatý Mucosolvan :mrgreen:

Tak samozřejmě, já třeba žádnou netrpím, tak toto neřeším, ale alergik si toto určo hlídá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
19.3.17 12:58
@Lady Bee píše:
Tak samozřejmě, já třeba žádnou netrpím, tak toto neřeším, ale alergik si toto určo hlídá…

Já právě díky tomu sirupu zjistila, že mám alergii na jitrocel. Byl to zajímavý zážitek, dnes se tomu už směji, ale od té doby si na bylinkové sirupy dávám u sebe hodně pozor. Ono se řekne, že bylinky jsou v pohodě, ale právě na ty alergie se zapomíná, pak je mnohem lepší chemie, než třeba slabý astmatický záchvat :think:

• Citovat
  • Upravit
709
19.3.17 13:10

Přesně tak, nejlepší je si léky vyrobit sám.
Na horečku je nejlepší se rozehřát a šup do studené sprchy, nebo mokrý zábal.
Na bolest v krku užívám lihový výluh z grepových semen, ten si nakapu do krku a kloktám, to funguje skvěle.
Na suchý dráždivý kašel si zaliju horkou vodou kousek tygří masti a inhaluju, éterické oleje krásně zvlčí sliznici a hezky si odkašlu.
Na rýmu je svělá slaná voda, nebo si šnupnou kajenského peře, ten funguje naprosto skvěle.
Jen na bolest fuhguje snad jedině naučit se meditovat a uvádět se do takového zvláštního stavu, to mě velice pomohlo po operaci skříženého vazu v koleni.
Jde skoro o nejbolestivější operaci, která se nedá zvládnout několik měsíců bez prášků od bolesti, já je nepotřeboval.
Ale když už prášek, tak alespon nalgesin, ten není tak agresivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
19.3.17 13:12

Léků bez nežádoucích účinků asi mnoho nebude, dokonce i vitamíny a potravinové doplňky a bylinky můžou mít nežádoucí účinky. Spíš bych se zaměřila na to, nahradit konkrétní věci za méně škodlivé varianty. Např. při teplotě nemusíš hned brát Paralen nebo Ibalgin (rřeba Ibalgin konkrétně zvyšuje riziko infarktu a není moc dobrý na zažívání), tělo se tou zvýšenou teplotou snaží něčeho docílit, je to obranný mechanismus. Jen pokud je horečka moc vysoká a trvá dlouho, tak to srážet. Někdy stojí za to vydržet nějaké to nepohodlí. Bylinky jsou dobrá varianta tam, kde to jde, ale samozřejmě mají taky nějaké své efekty. Třeba existuje bylinka, bílá vrba, která horečku snižuje dobře, ale její účinná složka je vlastně stejná, jako u aspirinu (i když asi o fous lepší je to použít z bylinky v nějakém přirozeném koktejlu léčivých složek, pokud není alergie) - čili vždy zjišťovat konkrétně.

K horečce: http://www.zahradaapriroda.cz/…oti-horecce/

Jinak jitrocelový sirup mi na kašel jako dítěti pomáhal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3210
19.3.17 13:27

Tak vlastně všechny léky obsahují látky, které byly původně přírodní v bylinkách…jak jinak?!,

takže si pořiď nějakou literturu o bylinkách…a sbírej a tvoř.

na horečku je vrbová kůra, květy černého bezu třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
19.3.17 13:42

@Alyss1 To taky není řešení úplně, protože zatímco léky jsou testované na nežádoucí účinky, bylinky většinou ne, takže i když pomůžou na konkrétní problém, mohou konkrétnímu jedinci uškodit v něčem jiném, případně jejich kombinace. Nemusíš taky použít správné množství vzhledem k věku, váze atd. Tím neříkám, že jsou prášky lepší, ale není to tak jednoduché, léčit se čistě bylinkami, má to svá rizika. Navíc je důležitý i zdroj bylinek, můžou třeba obsahovat plísně při špatném sušení, škodliviny z půdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama