Léky do letadla - dlouhodobá nemoc

17.1.20 09:01

Léky do letadla - dlouhodobá nemoc

Ahoj všem,
potřebovala bych poradit, neb v tom jsem naprostý amatér. Letos jsme se rozhoupali s rodinou, že na dovolenou poletíme. Jeden ze synů má totiž genetické onemocnění ledvin, užívá patery léky a tak nějak jsme vždy jeli raději autem, abychom třeba do 24hodin mohli být zpět, kdyby něco. Synův stav je stabilní, ale musím s sebou vzít všechny ty léky + jeden roztok. Je to fosfátový roztok s dalšími minerály, pro něj naprosto zásadní. Budu brát 2 lahvičky po 100 ml + jednu rezervní. Jednu bych si tedy vzala do příručního zavazadla + ty prášky, to budu mít seznam od mudr. A ten zbytek bych dala do kufru. Můžu??? Já vůbec nevím, zda v normálním kufru (ne v příručním) můžu mít léky na cca 14 + ještě jednu tu lahvičku s roztokem. Samozřejmě jsem vždy byla zvyklá na dovolenou kvůli dětem brát např. zyrtec, smectu, paralen apod… Smí se to?
Moc děkuji za rekace :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2780
17.1.20 09:08

Vezmi si do příručního zavazadla všechny. A k tomu v zprávu od lékaře v češtině i angličtině. Letame s inzulinem a dalšími injekcemi, vždycky to je ok. Do zavazadlového prostoru bych to nedala nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
17.1.20 09:08
@Pohodovka2019 píše:
Ahoj všem,
potřebovala bych poradit, neb v tom jsem naprostý amatér. Letos jsme se rozhoupali s rodinou, že na dovolenou poletíme. Jeden ze synů má totiž genetické onemocnění ledvin, užívá patery léky a tak nějak jsme vždy jeli raději autem, abychom třeba do 24hodin mohli být zpět, kdyby něco. Synův stav je stabilní, ale musím s sebou vzít všechny ty léky + jeden roztok. Je to fosfátový roztok s dalšími minerály, pro něj naprosto zásadní. Budu brát 2 lahvičky po 100 ml + jednu rezervní. Jednu bych si tedy vzala do příručního zavazadla + ty prášky, to budu mít seznam od mudr. A ten zbytek bych dala do kufru. Můžu??? Já vůbec nevím, zda v normálním kufru (ne v příručním) můžu mít léky na cca 14 + ještě jednu tu lahvičku s roztokem. Samozřejmě jsem vždy byla zvyklá na dovolenou kvůli dětem brát např. zyrtec, smectu, paralen apod… Smí se to?
Moc děkuji za rekace :mavam:

S leky problem urcite nebude ;) Pokud budes googlit, tak najdes i lepsi rady nez co jsem v rychlosti hodila tu fotku. Jak si leky zabalit atd… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.20 09:11

Já bych si vzala do příručního zavazadla všechny léky. Kufr se ztratí a co pak? Mám také vážné onemocnění, vozím si krabici předvyplněných injekcí. Pro jistotu od lékaře v angličtině potvrzení. A nikdy po mě nikdo nic nechtěl. Problémy mi dělala jen bába tady v Praze u rtg. Analgetika si do letadla do kabelky beru automaticky. Vždy mi při letu začne startovat migréna. Vím to a jsem připravená.

• Citovat
  • Nahlásit
2625
17.1.20 09:11

Taky bych dala vše do příručáku, po jedné z cest, kdy nám kufry přišly až za 4 dny, cpu co mohu do příručáku.

Roztok musíš mít v pytlíku, nejlépe v originálním balení, s návodem na použití a pokud dostaneš od doktorky zprávu, tak by to bylo fajn.

Ještě je docela důležité, kam poletíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
17.1.20 09:13

Potřebné léky měj určitě při sobě v příručním zavazadle. Do kufru si dej jen takové ty obyčejné ( paralen, smectu, atd. ). Může se stát, že ti kufr někde zatoulá a je to v háji. To stalo vloni mojí tetě. Kufr se naštěstí našel už druhý den a měli v něm jen oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49016
17.1.20 09:14

Důležité léky si beru do příručního zavazadla. Do odbaveného dávám jenom taková, u kterých vím, že bych se bez nich v pohodě obešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5246
17.1.20 09:34

Jak se píše výše. Životně důležité léky se nemají přepravovat v zavazadle k odbavení, protože ho již nikdy nemusíš vidět. Vše do příručního, k tomu anglickou zprávu o lékaře, roztoky v originálním balení + zavolej si na leteckou společnost, se kterou poletite. U některých léků se musí ještě přeprava předem schválit dopravcem (není to moc časté, ale aspoň budeš mít jistotu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.20 11:03

Díky moc! Mrknu tedy ještě na stránky společnosti, až budu vědět. Od Mudr budu mít seznam určitě s sebou.
Jedná se o let do Turecka a zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4614
17.1.20 14:39
@Pohodovka2019 píše:
Ahoj všem,
Moc děkuji za rekace :mavam:

Když létám tak mám třeba prášky na spaní atd. ségra vozí úplnou lékárnu, bere pravidelně docela dost léků + na střevní problémy atd., má je v příručním zvazadle, kapky z toho dává do tekutin a nikdy s tím neměla problém..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat