Léky na astma v těhotenství

6.11.20 21:01

Léky na astma v těhotenství

Ahoj holky,
Chtěla bych se zeptat, zda jste některá v těhotenství brala léky na astma a to konkrétně Castispir? Beru jeste inhalacni léky, ale ty nejsou škodlivé, vzhledem k tomu že se vdechuji pouze do plic. Mám těžší astma a ne ještě zcela pod kontrolou tak mi má doktorka nedoporučila měnit ted léky a doporucila mi těhotenství odložit.
Mám ale i gynekologický problém (nechci psát jaký) a podle gynekoložky bych si co nejdříve měla pořídit děťátko, později by to bylo u mě nemožné.
Takže teď stojím před tímto nelehkém rozhodnutí. Jedno vím ale jistě, miminko s manželem chceme.
Braly jste v těhotenství také castispir? Proběhlo všechno v pořádku? Případně pokud došlo na změnu leků, přitíželo se vám? Z toho mám hrůzu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
324
6.11.20 21:38

Já brala jen ventolin a Symbicort, ale taky se mi během těhotenství v létě astma zhoršilo a nemohla jsem skoro dychat… Proto mi nasadila leky na plicním

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17679
6.11.20 21:49

Chodím na plicní a tam nebyl problém. Nasadili mně budesonidy. Ty jsou prý v těhotenství odzkouušené.

A otázka je, jestli to, co gyn tvrdí je úplně pravda. A na druhou stranu, jak dlouho budeš potřebovat na to, to astma srovnat, A hlavně, není lepší nasadit léky vhodné pro těhotné hned?? Protože pak se taky může stát, že budeš léky měnit v těhotenství a bude to horší než teď. já třeba s dr. těhotenství řešila, a jakmile jsme se dohodli, že se přestaneme chránit, tak už mně rovnou napsala to, co se v těhotenství může. A druhá věc je psychika. Pokud do toho půjdeš s tím, že ti určitě bude blbě, tak se to o to víc stane. Já jsem naopak v obou těhotenstvích ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
6.11.20 22:03

S Castispirem bych do toho nesla. Mi rikej, ze musis otehotnet v nasledujicim pul roce, jinak slus? Počkej, az se ti stav stabilizuje, pak prejdi na vhodnejsi leky a muzete se snazit. Ver mi, ze ti nestoji za to zbrkle otehotnet a pak se trepat pred kazdym vysetrenim, jestli ten lek embryo neposkodil, zvlast v tech kritickych prvnich mesicich. A s nekontrolovanym astmatem jit do těhotenství je za me hazard, muze se ti stav dost zlepsit, ale taky dost zhorsit a jak mi vzdycky rikal muj plicar, v tehotenstvi dychas za dva. A jestli opravdu musis otehotnet ted hned, tak bych proste zatlacila na plicarku, at mi. nabidne nejakou alternativu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4622
6.11.20 22:19

Já brala symbicort a musím to zaklepat, astma jsem během těhotenství měla super, všechny výsledky jsme měla mnohem lepší než před těhotenstvím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
8.11.20 05:54

Brala jsem Symbicort. V těhotenství se mi astma zhoršilo. Přijde mi, že těhotenství je spíš taková sázka do loterie. Může se ti astma zlepšit i zhoršit. To nikdo neví :nevim: Bez ohledu na to, jak moc jsi předtím byla stabilizovaná. Asi bych do toho šla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
8.11.20 07:42
:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 19:08

@Secado děkuji vám. Já mám astma potvrzené několik měsíců, takze se s tím teprve učím žít. O miminko se ale snažíme skoro 2 roky, takže to není tím že by má gynekolozka oznamila problém a ja se z niceho nic rozhodla otěhotnět.. jen mi to ted zkomplikovalo astma. Potesilo mě ale že je možné změnit léky, tak aby miminku neublížily. Vystrasila mě a to dost ma alergolozka, kdyz jsem se ji ptala ohledně léků a těhotenství. Skoro arogantně mi odpověděla že jsem asi padlá na hlavu že chci otěhotnět :think: takže děkuji za uklidnění :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
9.11.20 07:29

@Martina Číža Já mám astma od dětství. V těhotenství se mi zhoršilo jak dýchání, tak ekzém (ten úplně brutálně), nakonec jsem skončila i na prednisonu. Ale že je riziko, že se moje obtíže zhorší, jsem moc dobře věděla. Těhotenství bylo peklo. Bála jsem se, že neudycham porod, ale bylo to úplně v pohodě :pankac: (a to se zadycham i do schodu do 1.patra :mrgreen:). Hlavně v klidu. Jak to tělo nakonec zareaguje nikdy nevíš. A bejt bezdetna kvůli alergii (ikdyz je fakt velká), to není řešení. Ono to půjde, uvidíš :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17679
9.11.20 08:26

@Martina Číža Já bych alergoložku neřešila. Kdo dneska alergii nemá, že?? Ano může se stát, že ti nebude dobře, ale zase se to dá řešit léky. Stejně jako to astma.

A může se stát, že ti bude ještě líp než před tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 08:46

Uff, děkuji vám za uklidnění. Do těhotenství chci jít i s tím že by se mi případně astma zhoršilo, ale nedokážu si predstavit svůj život bez dítěte/dětí. Spíše mě zajimaly ty léky. Samozřejmě nechci aby se mi astma zhorsilo, už kvůli miminku, proto chci najít nějaké vhodné řešení léků které by můj stav udržovaly stabilizovaný a miminku to neublizovalo. Objednala jsem se uz na plicní, kde mi snad více pomuzou, navrhnou jinou volbu léků nez má současná alergolozka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17679
9.11.20 08:50

@Martina Číža Plicní je určitě dobrý nápad. Taky tam chodím a řeší i mojí alergii. Ale nikdo ti neřekne, jestli to bude lepší nebo horší, tak abys pak nebyla zklamaná. A nvm, jakou máš alergii. mně třeba dr radila otěhotnět mimo sezonu, když to jde (třeba v případě pylové)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 09:06

Ne to zase ne, chápu že mi nikdo nemůže potvrdit jaký to u mě bude mít průběh, počítám se vším. Chci být ale dobře připravená a hlídána. Základ si myslím je mít astma pod dobrou kontrolou. Jinak já mám alergii na pyl, prach, roztoče, plísně :) není toho zrovna málo :) beru tedy léky zodac, inhalacni prášek relvar ellipta a Castispir, který je ale bohužel nevhodný v těhotenství, takže u toho bych ráda nasla jinou vhodnou variantu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17679
9.11.20 09:18
@Martina Číža píše:
Ne to zase ne, chápu že mi nikdo nemůže potvrdit jaký to u mě bude mít průběh, počítám se vším. Chci být ale dobře připravená a hlídána. Základ si myslím je mít astma pod dobrou kontrolou. Jinak já mám alergii na pyl, prach, roztoče, plísně :) není toho zrovna málo :) beru tedy léky zodac, inhalacni prášek relvar ellipta a Castispir, který je ale bohužel nevhodný v těhotenství, takže u toho bych ráda nasla jinou vhodnou variantu

No, základ je dobrý plicní, který ti poradí. A hlavně najde to, co se může. A když budeš poctivě foukat, tak se to srovná. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
9.11.20 09:19

@Martina Číža Já teď koukala na příbalový leták Castispiru a je tam jen napsáno konzultovat s lékařem. A to je skoro u všech léků (v těhotenství). Možná to nebude tak horký.

Jinak osobní zkusenost. Jeden doktor mi napsal lék, že se v těhotenství může a nic nedělá, druhej mi tvrdil, že by raději zvolil něco jiného a v lékárně mě skoro servali a tvarili se, že chci svoje nenarozené dítě zabít. A teď babo raď :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat