Léky na počátku zjištění těhotenství

Anonymní
10.12.19 16:25

Léky na počátku zjištění těhotenství

Pěkný den maminky,

s manželem jsme se již snažili delší dobu o miminko. Stále nikde, ale namísto toho jsem chytla nachlazení, které se mě drželo přes dva měsíce a nechtělo pustit (kašel, bolest v krku, rýma, huhňavý hlas..). Jelikož příroda nepomáhala, tak jsem zašla za doktorkou, která na mě vyzkoušela všechno možné, přesto, že věděla že se snažíme. Měla jsem Levopron, tří denní antibiotika a pamycon. Nakonec mi pomohl až Luivac, grepové kapky, dračí krev a homeopatika Engystol a Lymphomyosot. Do toho po celou dobu léčení všeliké bylinné a očistné čaje, se střídáním probiotik.

No, když už mi bylo dobře, měla jsem dále brát Luivac, kapky a homeopatika, abych měla jistotu, že se mi to nevrátí. Nicméně jsem pak po dvou týdnech zjistila, že jsem těhotná - hodně brzo, čárka byla velice velice nenápadná, až jsem si nebyla jistá jestli je to fakt, ale raději jsem vše vysadila. A potvrdilo se, menstruaci jsem nedostala a čárka ztmavla.

Nicméně vím, že to nebyla ideální doba na otěhotnění, normálně se snažím lékům vyhýbat. Nyní se bojím, aby to nemohlo mít negativní dopad na mimčo, aby díky toho nemohlo dojít k vývojovým vadám, když to bylo takhle v počátku těhotenství.

Nemáte s tím některá zkušenost? Bohužel se již stalo a nemám to jak vrátit zpět. Již několik měsíců jsem brala listovku a teď v tom pokračuji. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.12.19 16:33

Nejlepší bude tohle probrat přímo s lékařem, na netu je pár online poraden i zdarma, kde na váš dotaz odpoví přímo doktor. My se s přítelem také snažíme o miminko (a zatím nic) a v létě jsem měla šílený ekzém, na který mi byla předepsána velice invazivní mast, kterou by těhotné používat neměly. Doktorce jsem řekla, že se snažíme o dítě a ta mi jen odpověděla, ať se teda na chvíli přestaneme snažit, protože ty látky v té masti by plod ohrozit mohly.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 16:55

Ke gynekoložce jsem objednaná a chci se jí samozřejmě zeptat, nicméně to bude až za dva týdny. Četla jsem na internetu, že první týden je to buď všechno nebo nic - pokud by to mimčo nějak poškodilo, tak se menstruace dostaví a žena ani nezjistí, že je těhotná. Nicméně to se týká asi spíše jen antibiotik. Doufala jsem, jestli se nenajde někdo, kdo léky bral a má zdravé miminko. Protože mi teď nezbývá nic jiného, než čekat, a tak hledám uklidnění kde se dá :)… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4153
10.12.19 17:36

Takhle na začátku je to fakt buď a nebo. Já byla poctivá a stejně jsem v 10tt měla SP. To prostě neovlivníš… Důležité je se po zjištění chovat řádně. Mám kamarádku co zjistila těhu v 8tt po Novém roce. Svátky celé propařila kalila a kourila o sto šest a má zdravého dvouleťáka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
10.12.19 17:50

Podle mě si nebrala nic tak strašného, co by miminko ublížilo, navíc si vysadila těsně po uhnízdění a mimčo se drží, tak se zbytečně nestresuj. Na kontrole vše řekni, ale podle mě z toho nikdo nebude dělat vědu. Jsou léky, které ženy musí brát kvůli problémům i v těhotenství, i když by se neměly, a i tak mají zdravé děti. Přeju, ať je těhotenství bez problémů :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
10.12.19 18:00

Já měla celkovou narkozu a po operaci opiáty v době, kdy jsem ani nevěděla, že jsem těhotná a ani jsem v té době s těhotenstvím nepočítala.
Teď mi tu samou únavou usnula tříletá…
Takhle na začátku to stejně neovlivníš… ale pro klid prober s lékařem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat