Léky proti horečce po hodině??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týnule19
Stálice 73 příspěvků 21.05.19 10:42
Léky proti horečce po hodině??

Zdravím, setkali jste se už s tím, že by Vám MUDr. doporučila dávat léky na snížení teploty po hodině??
Syn má od neděle horečky, dnes jsem s ním byla u doktorky a ta mi řekla, že mu mám dávat čípky klidně i po hodině po sobě :think: 8o zda se mi to jako hazard.. Vím, že se mohou léky střídat, ale ne po méně jak 4 hodinách :nevim: tak jsem blázen?? Prý když bude mít i hodinu po čípku horečku tak mu mám dát další a je jedno jaký.. Setkali jste se s tím už?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Echt Kelišová 7876 příspěvků 21.05.19 10:44
@Týnule19 píše:
Zdravím, setkali jste se už s tím, že by Vám MUDr. doporučila dávat léky na snížení teploty po hodině??
Syn má od neděle horečky, dnes jsem s ním byla u doktorky a ta mi řekla, že mu mám dávat čípky klidně i po hodině po sobě :think: 8o zda se mi to jako hazard.. Vím, že se mohou léky střídat, ale ne po méně jak 4 hodinách :nevim: tak jsem blázen?? Prý když bude mít i hodinu po čípku horečku tak mu mám dát další a je jedno jaký.. Setkali jste se s tím už?

Ne, to rozhodně není dobré doporučení. Minimální rozestup, a to ještě lépe, pokud prostřídáš účinnou látku (třeba Panadol a Nurofen) jsou 4 hodiny, výjimečně bych doporučila 3, pokud hrozí třeba febrilní křeče, ale pro játra je to nápor jako blázen. Pokud nezaberou dva první čípky, volila bych mezitím chlazení jiné (zábaly na nožičky, ručičky - pokud jsou teplé).

Týnule19
Stálice 73 příspěvků 21.05.19 10:46

@unuděná
Ano, takhle to znám i já, střídat po 4 hodinách Nurofen a Panadol.. Takže nejsem blázen. Klukovi je 20 měsíců a mám ho takhle nadopovat, aby skončil se selháním jater??

Anny2148
Kecalka 308 příspěvků 21.05.19 10:46

No to mi tedy přijde jako blbost. Nám teď nezávisle na sobě dva doktoři řekli, že v krizi (pokud je teplota ke 40) se může střídat po třech hodinách paralen, brufen a může se dát nárazově i vyšší dávka (než je uvedená v pribalovem letáku). Ale jinak srážet obklady, sprchou atd.

karkarka
Závislačka 3820 příspěvků 21.05.19 10:51

Urcite nedavat po hodine.ten doktor je blazen. nejdrive po 3 hodinach a to jeste stridat ucinnou latku.

unuděná
Echt Kelišová 7876 příspěvků 21.05.19 10:51

@Anny2148 Přesně tak. Ty dávky jsou poddimenzované, takže je možné dát o trochu víc, to u čípku teda moc nejde, ale u sirupů ano. Ale určitě, například u toho paracetamolu, je pro tělo lepší dát jednu vyšší dávku, než tři malé za sebou.

KlarkaK
Závislačka 3754 příspěvků 9 inzerátů 21.05.19 11:23

No slysela jsem uz od lekaru po 2hodinach…ale u rizikovych deti kde hrozily febrilni krece…po hodine…to jsem teda neslysela nikdy. 3hodiny je uz pomerne obvykle.

tereza12345
Extra třída :D 12147 příspěvků 1 inzerát 21.05.19 11:35

Me tohle. Presne poradili na pohotovosti. Dcdra mela 6.nemoc a vysoke horecky, byla uplne mimo. Dostali jsme radu podat jednu ucinnou latku, pokud do hodiny teplota vubec neklesne, mame podat druhou ucinnou látku a potom dodrzet 6 hodinovy odstup odkazde latky zvlast.
Ja si hlidam maximalni denni davku kazde latky zvlast. (jeste nikdy jsem nepodala maximalni davku paralenu i nurofenu v jeden den, to snad ani casove nevyjde)

Hobitka
Kelišová 5566 příspěvků 21.05.19 11:36

@Týnule19 A jak vysoke ma horecky? Jak dlouho? Neni zas zadouci srazit horecku uplne, pokud mu klesa aspon o 1 °C, tak je srazeni uspesne. Jinak ne, jako doporuceni pro domaci lecbu jsem o tom neslysela, ja se snazim nejit pod 4 hodiny, i kdyz vim, ze se toleruji i 3 hodiny. V nemocnicich pry v nekterych pripadech takto podavaji, jenze tam maji pacienta pod drobnohledem.

Týnule19
Stálice 73 příspěvků 21.05.19 11:59

@Hobitka má je od neděle a vždy +-39.. Nejvíc měl 39,6. Od zubů to prý nemá, kašel taky nemá :nevim: právě že nic kromě té horečky.

unuděná
Echt Kelišová 7876 příspěvků 21.05.19 12:02
@Týnule19 píše:
@Hobitka má je od neděle a vždy +-39.. Nejvíc měl 39,6. Od zubů to prý nemá, kašel taky nemá :nevim: právě že nic kromě té horečky.

A jak se projevuje u horečky? Leží, je apatický? Nebo v rámci možností normálně funguje, jí, pije? Já třeba horečku, i vysokou, nesrážím, pokud dítěti není vyloženě zle.

Týnule19
Stálice 73 příspěvků 21.05.19 12:05

Nejí, leží, brečí, chce být jen u mě. Naštěstí dost pije. Když mu opadne horečka, tak si chvilku prohraje.

unuděná
Echt Kelišová 7876 příspěvků 21.05.19 12:11

@Týnule19 Hm, tak to srážej, ale po hodině je teda fakt brzy. Pokud má horké ruce, můžeš ho chladit třeba žínkou namočenou ve vlažné vodě, jak se bude voda odpařovat, hezky ochladí.

Keyllah
Extra třída :D 12397 příspěvků 21.05.19 12:15
@Týnule19 píše:
Nejí, leží, brečí, chce být jen u mě. Naštěstí dost pije. Když mu opadne horečka, tak si chvilku prohraje.

střídala bych účinnou látky (Nurofen a Panadol) opravdu až po těch 4hod, kdy bych mezi to v případě nutnosti dala zábaly, ty taky pomůžou, jen je to celkem očistec...….

JahudkaJ
Povídálka 15 příspěvků 21.05.19 12:16

Já jsem se s tím setkala poprvé před týdnem. Horečky 39,8 už 4 dny. Srážela jsem je Nurofen, za 4 hodiny panadol čípek. Vždy klesla teplota jen minimálně. Doktorka se ptala jak srážím teplotu a prý kdyby to fakt nešlo dolů a teplota hnedle 40, tak můžu po nurofenu dát čípek klidně za hodinu 8o Říkala jsem jí, že to jsem nikdy neslyšela a řekla mi, že je to nově povoleno, ale opravdu jen u vysoké horečky. Pak tedy počkat 6 hodin. Takže taky jsem se s tím setkala. Ale přiznám, že jsem dodržovala ty 4hodiny. Naštěstí to vždy trochu kleslo. :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama