Léky v těhotenství - co když

4010
28.7.13 14:50

Léky v těhotenství - co když...

Zdravím, ráda bych se jen tak pro zajímavost (zatím nic z toho díkybohu aktuálně není potřeba), co dělat, když.. Jsem dneska 7+0tt a pro jistotu bych radši byla informovaná, co si případně můžu vzít

• když mě bude bolet hlava
  • když mě budou bolet zuby
  • když chytnu nějaké střevní potíže (vím, že Endiaron nesmím)
  • na rýmu
  • na kašel
  • na bolení v krku?

Prostě takové ty běžné zdravotní nepříjemnosti, které sem tam člověka potkají?
Předem moc díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24120
28.7.13 14:51

Nic :mrgreen:
Pri horecce kousek paralenu. To prezijes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9367
28.7.13 14:53

Můžeš homeopatika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
28.7.13 14:55

Hehe, až v těhotenství jsem poznala, že většina s. ček, co do sebe láduje „normální člověk“ jsou úplně zbytečné. Bolest většinou přestane, ať už si vezmeš brufen nebo ne a když nepřestanou, stejně se to musí řešit jinak než pilulema. Při nachlazení zalézt do pelechu a dát si voraz, průjem je do jistý míry zdravý, pro uklidnění - nějaký druh uhlí se v těhu smí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
28.7.13 15:00

Já měla zatím za celé těhotenství 2 paraleny - když už mě nesnesitelně bolela hlava, že jsem nemohla ani usnout… Na nic jiného nebyly prášky potřeba. Je pravda, že člověk do sebe cpe až zbytečně moc léků. Nezapomínej, že kašel, zvýšená teplota, rýma apod. jsou přirozené obranné reakce, které jsou naopak spíše žádoucí při obraně organismu. Léky stejně jenom tlumíš projevy, ne nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ikyki
28.7.13 15:12

Já byla v těhotenství na ATB, dokonce jsem měla lokální anestezii, měla jsem i na bolest v krku pro těhotné, paralen jsme taky přežily

• Nahlásit
  • Citovat
4010
28.7.13 15:15

Zázvor se třeba v těhu může? Na nachlazení i horečku mi pomáhá zázvorovej čaj.. Na kašel lipovej s medem.. Tak jestli to v těhu případně nebude vadit? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
28.7.13 15:17

Tak na bolest horečku paralen, kašel jitrocelový sirup nebo stodal(ten je na suchý i vlhký kašel) na bolest v krku septisan, na rýmu vincentku sprej nebo pinosol..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11341
28.7.13 15:25

Já měla během těhotenství 3× brufen, 5× paralen a Olynth na rýmu když jsem přenášela a nic se nestalo. Jo febichol a černý uhlí jsem ještě měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
28.7.13 15:32

Na hlavu a zuby klasický Paralen, respektive všechno, co obsahuje paracetamolum, ale jen takové ty základy - Panadol, Paralen… né ty extra apod. Brufen by se, myslím, neměl ve třetím trimestru, nicméně já si vystačila naštěstí s tím Paralenem.

Na střevní potíže staré dobré živočišné uhlí.

Na rýmu jakoukoliv mořskou vodu, Vincentku, můžeš i kapky do nosu, ale ty by se neměly užívat dlouhodobě. Já si opět vždycky vystačila při rýmě s Vincentkou nebo tou vodou.

Na kašel je super jitrocelový sirup, kam se na něj hrabou všechny Mucosolvany a Tussiny, fakt že jo. Od té doby, co jsem ho vyzkoušela, na kašel nedávám už nic jiného.

A na krk je vynikající Septisan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
28.7.13 15:33
@kitharka píše:
Zázvor se třeba v těhu může? Na nachlazení i horečku mi pomáhá zázvorovej čaj.. Na kašel lipovej s medem.. Tak jestli to v těhu případně nebude vadit? :-)

Na zázvor bacha, ten může způsobit stahy, takže ten až na konci při vyhánění. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2505
28.7.13 15:36

Ahoj! ;)
Paralen-Panadol můžeš při dodržení dávkování pře těhot. i pak při kojení.- bolest čehokoliv + teplota. Jen pozor na ty horké nápoje Coldrex apod.-ty né!
Kašel a rýma- jitrocel. sirup, vincentka, mořská voda.
Střevní potíže- černé uhlí a pro-prebiotika.
Bolest v krku jitrocel pastylky, Septisan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1039
28.7.13 15:51

Zázvor v rozumné míře je super, dává se i proti nevolnosti v těhotenství.
Paralen, ale nepřekračovat dávkování.

Nic nepřecházet, vždy raději k doktorovi.

Já už měla bohužel 3 krát atb. Některé lze i v těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4010
28.7.13 15:57

Holky, díky moc! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
28.7.13 16:01

Sirupa Stopkašel, Stopbacil, paralen