Nevěděla jsem, že jsem těhotná a užila jsem paralen

Anonymní
30.11.19 22:49

Leky ve 4tt.. Aneb nevedela jsem, ze jsem tehotna..

Holky, prosim Anonym, chodi sem svagrova a je to uplne cerstve..

Dnes vecer jsem nasla pozitivni TT.. A porad myslim, co jsem jedla za leky behem poslednich 2 tydnu..

Mela jsem osklivou virozu (pokud vim bez teplot). Ale bylo mi vazne moc zle, tak jsem si dala 3× paralen 500 tablety (vecer, druhy den rano a pak jeste znova vecer). Udelala jsem si pred prvnim paralenem TT, ale vysel negativni a dnes pozitivni 

Taky jsem ten den, kdy jsem mela ten prvni paralen, byla na pravidelne gyn. prohlidce a doktor delal UTZ a nic nevidel.. Proste jsem mylslela, ze si neco vzit muzu..

A taky me bolelo v krku a pouzila jsem nekolik pastilek tantum verde a jeste nejaky sprej na bolest v krku (koupila jsem v lekarne a uz zapomnela na jmeno). Dnes jsem podle posledni MS 4+3tt..

Mohlo to mit vliv?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
392
30.11.19 22:51

Paralen je v těhotenství bezpečný takže nemohlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6181
30.11.19 22:52

Všechny tyhle léky se můžou i v těhotenství, klid a gratulace :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10729
30.11.19 22:52

Ne nemohlo. Pokud se má těhotenství udržet, udrží se. Paralen se v těhotenství normálně může a pastilky do krku by taky neměly být problém. Neplaš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
30.11.19 23:02

Nemohlo, jeste jsi ani nebyla spojena s plodem placentou. a paralen se v tehotenstvi muze.
kamaradka byla kdysi dokonce na rtg zubu a jeste nevedela, ze je tehotna.dite je naprosto zdravy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
30.11.19 23:18

Myslím, že to bude dobré, resp. léky ani viróza vliv neměly. Miminko nebylo s tebou vůbec spojené. Já jsem musela otěhotnět tak týden před autonehodou, udělali mi rtg plic, auto šlo přes střechu, ale mně nebylo absolutně nic. Narodil se krasný, zdravý kluk, který má energie na rozdávání. Raduj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
30.11.19 23:25

Proc si nezadas do vyhledavace, zda se smi paralen v tehotenstvi? Vsak tam bys nasla za 10vterin, ze je to snad tusim jediny lek co se muze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7932
30.11.19 23:55

Buď v klidu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76778
1.12.19 06:18

Ne, tyhle leky miminu ublizit nemohou… ovsem hystericka matka ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1786
1.12.19 07:18

Řekla bych, ze víc muže vadit ta viróza než tyhle léky. Drzim pslce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ibi
3151
1.12.19 07:45

V 1. Trimestru mě chytly záda tolik, že jsem skončila na pohotovosti. Tam mi řekli, že úplně v klidu můžu paralen až 6 ks denně. Takže paralenu bych se nebala. To spíš může ublížit viróza, hlavně horečky, ale pokud jsi byla bez teplot, mělo by být vše ok. Gratuluji ke //

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
1.12.19 07:56

Stalo se mi totéž, v prvním, i teď v druhém těhotenství, úplně na začátku. Taky tantum, a sprej do nosu atd. a gynekoložka se usmála a mavla nad tím rukou, že to vůbec nevadí. Takže asi tak :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat