Reklama

Lepek - hraniční výsledky, žádné příznaky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
-marťa-
Povídálka 34 příspěvků 14.02.18 09:04
Lepek - hranicni vysledky, zadne priznaky

Dobry den, mam skoro ctyrletou dceru. Pri odberu krve na alergologii ji vysla hranicne alergie na lepek. Vysledky jsou z cervna, byli nam predany ted v lednu na kontrole s tim, ze mame jit na vysetreni na gastro. Mala nema zadne priznaky. Tak me zajima co nas na tom gastru ceka. Dekuji


Reklama

Reakce:
 
Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 14.02.18 10:35

Zdravím,
podle výsledků krve buď udělají ještě odběry, nebo rozhodnout a nabídnou termín na vyšetření tenkého střeva - biopsii. Ta buď potvrdí nebo vyvrátí (a pak se obvykle dělají další kontrolní odběry nebo se ještě dělají odběry na genetiku.

 
Jana Červenková
Povídálka 25 příspěvků 3 inzeráty 14.02.18 10:53

Přidám svoji zkušenost-v červnu vyšly dceři (necelé dva roky) velmi vysoké hodnoty (asi 10ti násobek). Poslali nás tedy na gastro, odebraly krev - hodnoty v normě. Po půl roce jsme byli na kontrole a hodnoty z krve opět v normě. Biopsii dělají, až se kdyby vyšly i u nich vysoké hodnoty. Pak ještě existuje možnost uznat celiakii na zaklade výsledků z krve, ale být hodnoty myslím nad 100. Ale říkali nám, že je lepší podstoupit i biopsii, ta krev není 100% a přece jen je to asi na celý život ????. Takže my jsme teď jen sledovani, kvůli pozitivní genetice.

 
Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 14.02.18 12:05

Nám dělali v několikaměsíčních odstupech u starší dcery odběry ve věku cca od 3,5roku? Vycházely nám zvýšené hodnoty. Podruhé prý lepší a když problémy nemá, nebudem to řešit. Po přestěhování dr udělala opět kontrolní odběry, vyšly zvýšené, poslala nás na gastro. Tam nás rovnou objednali na vyšetření. Bohužel pozitivní (v jejich hodnocení snad ten nejhorší výsledek?).
Nemá a neměla žádné problémy. Jen běžná školková nemocnost. Dalo by se tomu možná přisuzovat velmi pravidelné opary a afty, které je pravda, že od diety, téměř zmizely.
U mladší dcery jsem chodila na alergologii, vycházelo jí hraničně lepek, vajíčko a mléko. Konzultovali jsme i na gastru při kontrolách se starší dcerou. Dopadlo to tak, že jak rostla, tak se to srovnalo. Doktor na gastru říkal, že kdyžtak se máme ozvat, ale nutné to vyloženě není.
Už u mladší nám doporučili při dalších odběrech nabrat i na genetiku, aby se to vyloučilo úplně, nebo případně řešit dál (ale protilátky už nemá, zdravotně je dobrá, dokonce od té doby neměla žádný odběr). U starší na poslední kontrole doktor genetiku dělal (výsledky si budem vyzvedávat na další kontrole - dietu stejně má, dovolat se tam je hororo, tak se tím nestresuju - říkal, že šance, že genetika bude negativní je vzheldem k biopsii minimální. Pokud ano, opakovali by biopsii).
A tak třeba to nebude :) Tam je blbé, že my třeba nemáme žádnou zpětnou vazbu těla. Nemá alergii, ale celiakii a po snědení lepku problémy viditelné nemá žádné.
Známých dcera hned zvrací…
Z alergie mohou vyrůst, celiakie řešení zatím nemá

 
vokishka
Extra třída :D 12550 příspěvků 14.02.18 17:38

@Jana Červenková to je celiakie, ale marťa píše alergie. To je něco jiného. I když nevím, proč ji s alergií posílají na gastro.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >