Let do zahraničí / bez dítěte

24.5.17 12:29

Let do zahraničí / bez dítěte

Ahojky :D I když to bude znít nevěřícně nikdy jsem ještě neletěla a za pár týdnů mne čeká cesta do Londýna. Poletím z letiště Václava Havla, ale abych se dostala k mé otázce. Ráda bych se tedy zeptala jak to vše probíhá! Nemám vůbec žádné tušení co mne vlastně čeká nebo čemu se vyvarovat. Samozdřejmě mám ústa a nebojím se nikoho zeptat jak v češtině tak v angličtině! Ale pořád bych byla spokojenější a klidnější kdybych věděla alespoň nějak přibližně co se vlastně bude dít! Byla bych tedy velice ráda za nějáké ty rady :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

157
24.5.17 12:34

Není to nic složitýho :) Dostavíš se na letiště, pokud nemáš předem přes internet udělanej check-in tak to uděláš na místě, u přepážky, která odbavuje tvůj let odevzdáš pas a letenku, pokud máš velké zavazadlo tak i to :) vydají Ti palubní lístek a s tím pak projdeš kontrolou a dostavíš se k bráně uvedené na palubním lístu, kde nasedneš do letadla :) a šťastej let :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 12:44

@Nikola2511 Buď v klidu, doraz s dostatečným předstihem, at ve stresu nezmatkuješ… a říkej si, že nezažíváš nic jiného, než když přijede brňák do Prahy a má jet poprvé metrem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2614
24.5.17 12:47

Přijedeš na terminál (asi na 1, tam lítají letadla mimo Schengen), na přepážce k tvému letu jim dáš pas, oni ti vytisknou letenku (buď tam radši 2 hoďky dopředu, asi budou trošku zpřísněný kontroly) a na tý budeš mít, kam máš jít ke gatu. Pak projdeš kontrolou pasů a poté rámem a bezpečnostní kontrolou (tam musíš vyndat všechno z kapes, pokud máš laptop, tak vyndat z příručáku atd. žádné tekutiny, nic).. a pak už jdeš rovnou ke gatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3067
24.5.17 13:11

@Nikola2511 Předpokládám, že do Londýna letíš s nízkonákladovou společností. Pokud ano, musíš se odbavit z domu přes internet dopředu. Na letišti by tě to stálo peníze navíc a ne málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 13:13
@Majdina82 píše:
@Nikola2511 Předpokládám, že do Londýna letíš s nízkonákladovou společností. Pokud ano, musíš se odbavit z domu přes internet dopředu. Na letišti by tě to stálo peníze navíc a ne málo.

Tak to jsem netušila. Moc děkuju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 13:15
@Premek_Orac píše:
@Nikola2511 Buď v klidu, doraz s dostatečným předstihem, at ve stresu nezmatkuješ… a říkej si, že nezažíváš nic jiného, než když přijede brňák do Prahy a má jet poprvé metrem…
:D :D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 13:21
@Nikola2511 píše:
Tak to jsem netušila. Moc děkuju :D

To není pravda, včera jsem přiletěla z Londýna -a žádné povinné odbavení z domova se nekonalo -cestuji dost často a v ivotě jsem o této podmínce neslyšela, a teď do Londýna jsem letěla s nízkonáklad. spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 13:24
@Sofierules píše:
To není pravda, včera jsem přiletěla z Londýna -a žádné povinné odbavení z domova se nekonalo -cestuji dost často a v ivotě jsem o této podmínce neslyšela, a teď do Londýna jsem letěla s nízkonáklad. spol.

Tak to nevím teda. Můžu se zeptat jakou společností jste letěla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 13:25

Já jsem letěla se smartwings (travel service)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
24.5.17 13:29

Povinné odbavení pres net neni, ale nechápu proc by to nekdo nedělal a nechával to az na letiště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 13:33
@Sofierules píše:
Já jsem letěla se smartwings (travel service)

Aha aha. Též letím s touto společností :D. A vyhovovala vám??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 13:36

@Nikola2511 jako žádná hitparáda, jako vždy z Londýna zpoždění přes hodinu -na druhou stranu za ty peníze -je to nízkonákladovka žádný Emirates že…na 1,5 hod.letu je to ok:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
24.5.17 13:44

@Nikola2511 Hlavně si nenabal nahoru do letadla ostré věci (nože, nůžky, pilníky) a velká balení kosmetiky nebo jiných tekutin, to ti zabaví.

Do Londýna ti stačí být na letišti hodinu předem, odbav se v klidu doma a máš to :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17203
24.5.17 14:29

@Sofierules a jak jste to udělala s letenkou? Dcera když letěla, tak se musela předem odbavit a vytisknout si letenku, jinak neměla nic v ruce. Kupovala si letenku přes net.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama