Let v těhotenství po konizaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 25.03.18 09:50
Let v těhotenství po konizaci

Ahoj holky, najde se tu některá maminka, která prodělala konizaci čípku, poté otěhotněla a v průběhu těhotenství někam letěla? Měla jsem konizaci čípku v r. 2013, vzali mi dost čípku. Na červen máme (ještě z doby, kdy jsem nevěděla, že jsem těhotná) zaplacenou dovolenou v Řecku, v té době budu 22tt, takže druhý trimestr, což by za normálních okolností mělo být ok pro létání. Ale přečetla jsem tady hodně příspěvků o těhotenství po konizaci, kdy řada žen musela třeba od 19 tt ležet nebo jim provedli cerkláž, a děsím se, aby našemu vymodlenému mimi (3 roky snažení) se něco vlivem letu/změny tlaku v letadle nestalo, abych třeba někde v Řecku nezačala ve 22tt rodit. Co si o tom myslíte? Mám tu dovolenou zrušit nebo byste letěly? Doktorka mi říká, že nikdo nedokáže předvídat, co čípek po konizaci udělá, až začne být dítě těžší a tlačit na něj, obecně proti létání ve druhém trimestru nic nemá. Děkuju za názory.

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 11462 příspěvků 25.03.18 09:53

Jsem bábovka, zrušila bych to dítě je vymodlený a ty se budeš nervovat jestli se něco nestane zbytečný stres

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22732 příspěvků 2 inzeráty 25.03.18 09:55

@Pucalkovic Amina Do kdy můžete stornovat? Máte případně zájezd někomu předat/prodat? Asi bych neletěla. Bála bych se, ale takyby asi hodně záleželo na tom, jak se bude těhotenství do té doby vyvíjet.

alli_li
Závislačka 3255 příspěvků 15 inzerátů 25.03.18 09:55

Po konizaci bych se bala letet, ale ja jsem na tyhle veci srab :mrgreen:
Ja jsem letela, pravda, ze v 6 mesici tehotenstvi a ten tlak na brisko pri startu a pristani proste byl - bylo to takove neprijemne, ze si to pamatuji i ted. Takova jakoby jedna velka kontrakce, kterou jsem si musela prodychnou. :nevim:

beruska9
Extra třída :D 10144 příspěvků 25.03.18 10:00

Zkusenost nemam, ale asi bych neletela, a to jsem jako tehotna podnikala ruzne „silenosti“ (podle nekterych). Nicmene po konizaci bych myslim neriskovala, nestoji to za to.

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 25.03.18 10:01

Ty jo, tak já to snad zruším, když to tady tak čtu. Musím prověřit, co by nám do kdy vrátili, mám dojem, že teď asi 70%, a měsíc před odletem 50% a pak se to každým týdnem snižuje.

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 25.03.18 10:02

@alli_li Tak jestli tě břicho trápilo a konizaci jsi neměla, tak to mě utrvzuje v tom neletět.

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 25.03.18 10:03

@beruska9 Já taky nejsem srab, tenhle týden jsme byli lyžovat (opatrně, na svahu, kde nejezdí žádní blázni), ale u toho letu se bojím toho, že nejde ovlivnit, co se stane s letadlem (můžou být turbulence, ty změny tlaku můžou být střídavé atd.).

Uživatel je onlineveria
Generální žvanilka 22358 příspěvků 25.03.18 10:13

To ti nikdo neřekne, muže to byt bez problému, ale nemusí. Pokud nechceš nic riskovat tak neleť. Třeba by to šlo udělat nějak na pojištění storna, jestli ho mate zaplacené.

Pucalkovic Amina
Kecalka 395 příspěvků 25.03.18 10:16

@veria Děkuju, mrknu do cestovní smlouvy.

mersii
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 30 inzerátů 25.03.18 10:19

Těhotenství po konizaci bych se nebála, letu i bez ní jo. Ale já jsem posera z letadel :oops: :mrgreen: já jsem rodila přesně 2 roky po konizaci a naopak mi čípek držely stehy. asi bych to ale neriskovala, než si pak něco vyčítat :think:

beruska9
Extra třída :D 10144 příspěvků 25.03.18 10:26

@Pucalkovic Amina : jj…ja letela v prvnim trimestru, to mi prislo v pohode, ale nikdy nevis. Litam relativne casto a zazila jsem turbulenci, kdy to s nami opravdu spadlo par metru rovnou dolu (to jsem teda tehotna nebyla) a jako nic moc teda…I ty vzlety a pristani, zalezi, nekdy clovek o tom ani nevi, jindy to pekne skace…jako asi bych rekla, ze po konizaci fakt lepsi neriskovat. Drzim palce, at je vsechno ok :hug:

vertunka
Závislačka 3706 příspěvků 25.03.18 10:55

Ja bych taky neletela. Recko vam neutece a kdyby se nedejboze neco stalo, tak byste si to do smrti vycitali.

Moje znama ted v 18tt letela 16hodin a po priletu ji odvezla rychla a hrozi ji predcasny porod/potrat. Lekari ji rekli, ze to muze souviset s tim letem.

Anonymní  25.03.18 12:31

Sestra měla konizaci a normálně donosila 2 zdravé děti. Druhé pocali přirozene dokonce v jejich 39letech. V těhotenství litala normálně, tedy jen kratší lety cca do 5hodin. Ale jak tu většina pise, každý je jiný a každé telo reaguje jinak. Zjistila bych si co nejvíc info od různých doktorů, možná by stálo za úvahu zeptat se i letecké společnosti (samozřejmě jim neříkat detaily o zdrav. stavu).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Černošská facka, symbolika, dojatý Harry i poslední výstup Filipa

Pokud jste neviděli přímý přenos ze svatby prince Harryho a americké herečky... číst dále >

Jak dostat Frolíka do polepšovny? Kobzanová si stěžuje, že je na všechno sama

První mráčky v ráji? Diana Kobzanová sice žije díky Michaelu Frolíkovi život... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama