Let více balonů - dnes v okolí Ostravy

3258
19.5.17 22:34

Let více balonů - dnes v okolí Ostravy

Ahoj, dneska jsme z domu v Brušperku viděli cca 5-6 horkovzdušných balonů. Letěly jakoby směrem z Ostravy na Havířov. Nevíte někdo, jaká to byla akce - popřípadě, z jaké firmy byly tyto balony?

Přikládám fotku.

Dneska jsme totiž měli letět podvečerní privátní let balonem z Hukvald a z firmy nám volali, že nejsou vhodné letové podmínky z důvodu velkého větru. Nám přišel tento dnešní den na let balonem ideální a pak jsem viděla na obloze letět ty balony, tak mě to naštvalo, že letí tolik balonů v dnešní krásný bezvětrný podvečerní den a nám let zrušili.

Jestli budete někdo něco vědět, tak budu moc ráda.

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

153
19.5.17 22:46

Ahoj, to nejspíš bude balonová fiesta, nejsem tedy od vás ale po celou jarní /letní sezonu se konají na několika místech tyhle balonove fiesty, to je že se sjedou balonáři z republiky i ze zahraničí a mají takové svoje slavnosti. U nás to bylo před 14dny.Ale proč vás nevzali to nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3258
19.5.17 23:24

A dá se někde najít, kdy a kde se tyto balonove fiesty pořádají. Já bych potřebovala vědět, zda i někdo jiné z těch pilotů, kteří letěli dneska v baloně se rozhodovali, že dnes let zruší z důvodu špatného počasí.

My už jsme měli tento let naplánovaný 5×.

Poprvé nám volal pilot balonu a omluvil se, že další den nemůže letět, protože má nemocné dítě, o které se musí starat. OK - to jsem pochopila.

Podruhé bylo hnusné počasí. Oba tyto lety byly naplánované dlouho dopředu.

Tak jsem si pak řekla, že to nebudu plánovat tak dlouho dopředu, ale že naplánujeme ranní let a na ten se termín snadno najde, protože lety se většinou dělají v podvečer.

Na tento let oni zapomněli a já jsem musela zjišťovat, co a jak. Stejně bylo hnusně, tak mi nevadilo, že let kvůli počasí nevyšel.

Pak jsem objednala 2 dny dopředu a opět na nás zapomněli a nezavolali nám a musela jsem je telefonicky nahánět. Volala jsem pilotovi, který měl s námi letět minule a on říkal, že zítra letí ráno ze Zlína - takže s námi letí někdo jiný. Pak mi někdo volal a říkal, že ráno budou mlhy a proto letět nemůžeme. Samozřejmě ráno byla krásná viditelnost a čistá obloha a celý den bylo krásně.

Tak jsem to řešila s jednatelem firmy a péče o další termín byla super. Bohužel nevyšlo počasí a pak už byl podzim a tak jsem říkala, že to necháme už na jaro.

A dneska i když jsem balon měla objednaný od března, tak si myslím, že to zase nějak zapinkali a proto se vymluvili na to počasí. A jak já jsem viděla dneska ty další balony na obloze, tak mě to hodně naštvalo, protože už je to 3. termín s hezkým počasím, kdy jsme mohli letět a jiné balony létaly a my jsme neletěli - takže nelétáme ani když je škaredě ani když je krásně a už mě to nebaví. Musím organizovat hlídání pro děti a skloubit to i s časem manžela a pobytem na Moravě a i když se trefíme do hezkého termínu, tak z toho stejně sejde.

Místo abych si dárek užila, tak z toho mám spíše stresy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
20.5.17 06:56

No abych pravdu řekla, tak s takovým pilotem bych ani do vzduchu nesla. Zodpovědnosti evidentně moc nepobral. Jiná firma u vás není? A po tolika promeškaných termínech bych jim i udělila dost nepěkné hodnocení po internetu.
A to máš nějaký poukaz? Do kdy má platnost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 07:44

Bydlím kousíček od Hukvald, kolem osmé nám nad hlavou letěl balon… Anonym - bydliště…

• Nahlásit
  • Citovat
3258
20.5.17 21:22

@Tunrida to je velká celorepubliková firma a mají pilotů více - jsou to balony.eu. Poukaz jsme dostali v srpnu 2015 jako svatební dar a platnost mu končí v srpnu 2017. Protože do srpna jsme schopni mít už jeden termín v červenci, tak jsem se ptala, zda jde pak poukaz prodloužit a napsali mi, že ano. Ale abych pravdu řekla, už se mi s nimi letět nechce, protože si říkám, že důvěra je u letu balonem hodně důležitá a když si nejsou schopni zorganizovat věci na zemi, tak jak jim máme pak věřit ve vzduchu.

Anonymní - nevíš od jaké firmy to byl balon?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.5.17 21:41

@fia80 To Ti neřeknu, ale lítal ve středu, čtvrtek i pátek. Je to snad pravidelná linka :lol:, létá při hezkém počasí denně už několik let.. Dnes nevím, ale bylo skaredě… Létá tady pořád ten samý, je modrý, myslím, že má na sobě reklamu na REMAX?? Co je to za firmu, netuším. Až příště poletí, napíšu, co má na sobě…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.5.17 21:53

@fia80 Hlavně jsem tím chtěla říct, že počasí rozhodně na let bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
50187
20.5.17 21:56
@fia80 píše:
@Tunrida to je velká celorepubliková firma a mají pilotů více - jsou to balony.eu. Poukaz jsme dostali v srpnu 2015 jako svatební dar a platnost mu končí v srpnu 2017. Protože do srpna jsme schopni mít už jeden termín v červenci, tak jsem se ptala, zda jde pak poukaz prodloužit a napsali mi, že ano. Ale abych pravdu řekla, už se mi s nimi letět nechce, protože si říkám, že důvěra je u letu balonem hodně důležitá a když si nejsou schopni zorganizovat věci na zemi, tak jak jim máme pak věřit ve vzduchu.Anonymní - nevíš od jaké firmy to byl balon?

No právě :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Veves
20.5.17 21:58

Včera v podvečer jsme na obloze viděli také několik balonů. Počasí na let určitě bylo vhodné.

• Citovat
  • Upravit
3258
20.5.17 23:48

Tak jsem napsala jednateli firmy mail s žádostí o vrácení peněz švagrovi a jsem zvědavá jak se k tomu postaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama