Létání na začátku těhotenství

8
3.4.21 22:40

Létání na začátku těhotenství

Dobrý den, mám dotaz. Chci se zeptat zda má některá z vás zkušenost s létáním v těhotenství v prvním trimestru. Jsem teprve na začátku těhotenství cca 3-4tt. Momentálně jsem v Egyptě protože tu mám manžela a raději bych odjela do ČR aby jsem byla pečlivě zkontrolovaná svým doktorem. Mám strach protože před 3 měsíci jsem potratila v 10tt.
Co by jste mi poradily? Radši nelétat a zůstat zde nebo odletět? Nevím zda má let na plod nějaký negativní vliv
Všem děkuji za odpovědi ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
991
3.4.21 22:47
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16142
3.4.21 22:49

Zavolej svému lékaři a konzultuj to s ním. Ale tak jako tak - v rámci prvního trimestru stejně nic moc nenaděláš a buď to vyjde a nebo ne.
A v druhém trimestru je létání bezpečnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21191
3.4.21 22:52

@ann721 já bych odletěla co nejdřív, než riskovat, že s nějakým problémem budeš muset navštívit egyptské lékaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63173
3.4.21 23:01

@ann721 radši bych riskla let, než pobyt v Egyptě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
3.4.21 23:06

V prvním trimestru jsem taky létání řešila a podle mojí gynekoložky jsou u bezproblémového těhotenství krátké lety v pořádku. V letadle to chce jen hodně pít a hýbat se. Mám za sebou dvouhodinový let v 9tt a 12tt, žádné komplikace.

Riziko tu samozřejmě je. Určitě by žena v době letu neměla špinit nebo dokonce krvácet. Ve své době jsem četla hodně článků na tohle téma a vyšlo mi z toho, že pokud těhotenství není úplně OK (což v době letu ani nemusíš vědět), k potratu dojít může. Ve velkém procentu případů by k němu sice zřejmě došlo i bez létání, ale těch výčitek se pak ženy zbavují těžko.

Já jsem v prvním trimestru byla celkem lehkovážná. Brala jsem to tak, že pokud je embryo dobře zahnízděné a zdravé, jen tak něco mu neublíží. Což byla pravda. Ale záleží jen na tobě, jak se k tomu postavíš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
3.4.21 23:22

Létala jsem do 7 měsíce skoro pořad, lékař s tím byl ok- ale měla jsem těhotenství bez problemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30643
4.4.21 07:15
@ann721 píše:
Dobrý den, mám dotaz. Chci se zeptat zda má některá z vás zkušenost s létáním v těhotenství v prvním trimestru. Jsem teprve na začátku těhotenství cca 3-4tt. Momentálně jsem v Egyptě protože tu mám manžela a raději bych odjela do ČR aby jsem byla pečlivě zkontrolovaná svým doktorem. Mám strach protože před 3 měsíci jsem potratila v 10tt.
Co by jste mi poradily? Radši nelétat a zůstat zde nebo odletět? Nevím zda má let na plod nějaký negativní vliv
Všem děkuji za odpovědi ;) :kytka:

Do 3. měsíce stejně nikdo miminko neudrží, pokud se cokoliv stane. Raději bych letěla teď, než až později. Ale vzhledem k tomu, že máš v Egyptě manžela - Egypťana!?, nevěřím, že tě nechá bez dozoru prohlédnout jiným mužem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
4.4.21 07:35

@ann721 co to je 3-4tt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8983
4.4.21 07:46

@JOHNDENVER To je 3-4tyden :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3720
4.4.21 08:44

@Annabela11 včera počuraný test :lol:
Určitě bych se bála letu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8983
4.4.21 08:46

@JOHNDENVER Tak pokud před 3mesici potratila asi chápu obavy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
4.4.21 10:29

Ja bych se toho nebala, v kabine je dekomprese. Taky v 1. trimestru letam ;)

Pokud je tehotenstvi ok, nemelo by mu to uskodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
4.4.21 11:10

Klidně let k doktorovi, na potrat to nemá vliv to bylo něčím jiným, asi srdíčko. Embryo je mikroskopicke velikosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.4.21 13:43

Děkuji všem za Vaše odpovědi. Už několikrát jsem potratila tak nerada bych udělala něco co by dalšímu potratu mohlo přispět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat