Létání s malým dítětem - potřebuji autosedačku?

5
3.1.20 07:33

Letani s malymi detmi - potrebuju autosedacku?

Mame holky 2,5 roku a skoro 1 rok a od narozeni jsme se dostali max k prarodicum na Moravu, v lepsim pripade k prarodicum na Slovensko. Tak bychom radi zkusili nejaky prodlouzeny vikend nekde na jihu letecky, dokud to nestoji majlant.

Muj dotaz - divala jsem se na letenky (hlavne easyjet a ryanair), jake maji podminky pro deti a pisou, ze male deti musi byt v autosedacce (a o par radku dal zas pisou, ze pokud sedacku nechci na palubu, musim jit checknout mezi zavazadla). Do 2 let muze byt prcek na kline (coz je pry trochu nebezpecne, ale budiz), za poplatek 25Eur/let, tedy vic nez je cena jednosmerne letenky. Takze by se vyplatilo extra misto, ale zase tahat sedacku… (A buhvi jake poplatky jsou za vyber mistapro dite :zed: )

Mate nejake zkusenosti, tipy, jak moc je nutna autosedacka, pro dvouletku i pro rocni? Zkousela nektera cestovat nizkonakladovkama s prckama?

Prirucni zavazadla ani zabavu po ceste neresim, kocarek mit muzem a let je jen hodku a kousek, to neni jsou dva delsi krtecci :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1813
3.1.20 07:42

Leteli jsme letos s triletakem s ČSA a žádnou sedačku jsme neměli :think: upřímně, toto slyším prvně. Na palubě byly daleko menší děti a žádné nemělo sedačku. Všechny byly u rodičů. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
3.1.20 07:46

Autosedačku-vajicko jsem mela jen pro trimesicni mimino, bylo v ni po dobu letu (5 hodin), ale na start a pristani jsem ji mela u sebe na klíně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
3.1.20 07:47

To slysim taky prvne. s Easyjet jsem litala s dcerou od 6tydnu, a nikdy autosedacku nemela. Do urcityho veku byla u me na kline a myslim, ze od dvou let sedela sama na sedadlez bez niceho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
3.1.20 07:49

A me pise easyjet, ze do dvou let deti nedostavaji sedacku, ze sedi u rodicu na kline. Nikde o zadne autosedacce nepisou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LKL
1125
3.1.20 07:54

@Veros25 slysela jsem to uz vickrat, ale nikdy jsem s tim nikoho nevidela a to litam fakt casto. normalne na klin a hotovo, celkem neni co by se miminu mohli stat. tu hodku to fakt neni problem, kdybych letela do australie, budu uvazovat jinak

vyber mista pro dite nestoji nic, ale (haha) ten dospely, co musi povinne sedet vedle ditete si ten svuj vyber mista zaplatit musi 😂 bez toho se tou rezervaci neproklikas

pokud letis nekam kde je letenka levnejsi nez poplatek za dite, klidne muzes koupit letenku a pak ji nevyuzit. ta 2,5 leta uz na vyber nema, musi mit svoje sedadlo a normalni letenku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49013
3.1.20 08:06

Z těch stránek easyjet to chápu tak, že infant (dítě 0-2 roky), potřebuje speciální autosedačku (nejdou použít všechny), pokud pro něj chceš mít vlastní sedadlo v letadle. Pokud bude sedět na tobě, tak nic nepotřebuje. Zatím jsem v latadle nikoho s autosedačkou nepotkala.
Starší holka už bude mít normálně svojí sedačku v letadle, bez autosedačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.1.20 08:08

Diky za odpovedi, ja to prave taky nikdy nevidela… Mozna jeste napisu na info, at mam kdyztak odpoved na papire, kdyby meli na palube problem.

Narazila jsem na to nekde v podminkach jedne ze spolecnosti a asi to moc googlim :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
3.1.20 08:21

Kluk neměl ani rok, když jsme letěli. Sedel normálně na klíně, dostali jsme akorát speciální pas, který nám přinesli. Letěli jsme 3 hodiny, ještě ani nechodil, ale sedět už uměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21046
3.1.20 08:54

Jak už ti psali přede mnou, dítě 2,5 let musí mít normálně své vlastní sedadlo a dítě do 2 let ti sedí na klíně, netřeba v tom hledat nic složitého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1322
3.1.20 09:22

Hrozně se tu míchají jablka s hruškama. Pro přesné podmínky je vždy potřebné podívat se na web stránky daně letecké společnosti, ale všeobecně pravidlo je že do dvou let musí být dítě na klíně a platí buď jen malý poplatek (25% ceny letenky) nebo jen cenu servisního poplatku. V případě, že nechce mít rodič dítě na klíně, může si připlatit za samostatné sedadlo a dítě umístit do certifikované sedačky. To ale není případ zakladatelky, neboť má dítě starší dvou let a kupuje normální letenku pro dítě, která může být o něco levnější, ale u většiny nízkonakladovych společnosti je za stejnou cenu jako cena dospělého pasažéra. Dítě nad dva roky prostě vždy musí sedět samostatně a v letadle při přistáni a startu, jakož i při turbulencích, letušky na tom opravdu trvají. Ceny za přepravu kočáru a jiných dětských zařízení, např autosedačky, se přepravují dle podmínek daných společností, např Ryanair dva kusy zdarma pro infant atd. Ještě upřesním, že charterové lety s cestovní kanceláří jsou ve většině případů více benevolentní, ale nikdy jsem charterem neletěla, tak to nemám z vlastní zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.1.20 10:10

@MarkyPapa mam dite do 2 let i dite nad 2 roky, resim asi hlavne to mensi, ale pri googleni jsem narazila na ruzne prispevky (US) maminek, co davaji i starsi do sedacek, proto jsem zminila i ji. Mimo jine tam psaly, ze to mladsi je v sedacce bezpecnejsi PRAVE pri vzletu/pristani a naopak by v te dobe v kline byt nemelo. Cetla jsem i vlanek o tom, ze v nemecku to bylo nejakou dobu kvuli bezpecnosti zakazane (dite v kline), ale z nedostatku rozumnych alternativ to znova povolili. Tak babo rad.

Poplatek je unizkonakladu vyssi, nez cena letenky a navic ma jen velmi omezene zavazadlo, tak premyslim, jestli ji dat vedle, nebo jak to vymyslet.

Kazdopadne diky za informace, jsem rada, ze tahani se se sedackou bezne neni :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49013
3.1.20 10:13

@Veros25 hlavně u té autosedačky pozor na to, že musí být homologovaná pro létání. Takže ne každá autosedačka se dá takhle použít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.1.20 10:26

@lucenka jasne, to musim zjistit u nasich, my mame jen protismernou a tu neberou nikde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9859
3.1.20 16:12

Na létání sedačka není potřeba, letadlo není auto, nehrozí tam náraz ani zepředu, ani z boku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat