Reklama

Létání v těhotenství - dvojčata

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 09:40
létání v těhotenství - dvojčata

Ahoj,

mám dotaz, jestli některá z vás letěla v těhotenství s dvojčaty. Doktor mi řekl, že nemám šanci otěhotnět přirozenou cestou, kvůli špatným hormonálním hodnotám. Na žal jsme si objednali letenky a ubytování na Santorini - byl to vždycky můj sen a bohužel nejde takto zakoupený pobyt stornovat. Po měsíci se nám podařilo otěhotnět přirozenou cestou a teď mi potvrdili dvojčátka. Jsem za ně ráda, ale ráda bych si užila ještě poslední dovolenou. Nechci znít jako krkavčí máma, co chce letět za každou cenu. V době letu budu cca 18-19 tt a samozřejmě bych letěla jen pokud by bylo vše ok ze zdravotního hlediska. Zajímala by mě osobní zkušenost nějaké těhulky či maminky, jestli si v těhotenství s dvojkami nějaká troufla do letadla a jak to probíhalo. Let je to krátký, prosím neodsuzujte mě za sobectví, už tak se to ve mě všechno pere a děkuji za případné zkušenosti

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

cverunka
Závislačka 2553 příspěvků 28.08.18 09:56

Byla bych ráda, že se to povedlo a nepokoušela bych štěstí. Sto lidí ti může napsat, že se jim nic nestalo, ale záruka to není. Život je otázkou priorit.

Tichošlápek
Extra třída :D 10106 příspěvků 28.08.18 09:58

Zkušenost z okolí - kamarádka letěla, následně o dítě přišla. Jestli to bylo letem nebo ne ji nikdo nerekne, ale rozhodne to za to nestalo.

eliskaj
Kelišová 5460 příspěvků 28.08.18 09:59

Ja v těhotenství létala - čekala jsem tedy jen jedno… pokud bude těhotenství probíhat bez problému, nevím, proč bys letět neměla, ale to ti řekne tvůj gynekolog. Pokud by ten to nedoporučuji, určitě bych neletela…

karkarka
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 28.08.18 10:00

Neletela bych. kdybys o deti prisla a pak uz neotehotnela, budes si to do smrti vycitat.co je pro tebe důležitější? Deti nebo dovca?

Příspěvek upraven 28.08.18 v 10:15

lucenka
Vesmírná mluvilka 32113 příspěvků 28.08.18 10:04

Pokud poletíš a o děti přijdeš(a vůbec to nebude muset být z důvodu letu), tak se tím pak akorát budeš užírat. Raději bych letenky nechala propadnout a letěla až po porodu.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 28.08.18 10:13

A jet tam vlakem a trajektem je asi blbý nápad, že? :think:

smurfka
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 28.08.18 10:21

TAK SPOUSTA TĚHOTNÝCH létá a nic se nestane, a spousta lidí sedí - leží v těhu doma a stejně to nedopadne..
Pokud ti to potvrdí gyndař že je vše oka, tak to záleží jen na tobě zda poletíš nebo ne..stát se něco může, stejně tak se to může stát doma, nic není záruka ( proto nesnáším fázi těhotenství :? )
A myslím že nezáleží na tom jestli jsou to dvojčata nebo jedno..je to stále těhotenství, navíc do nějakého 23tt je létání normálně povoleno, tak to asi zas takový průser být nemůže.. :nevim:

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 28.08.18 10:28

Ja osobne bych neletela. Deti mas vymodlene, nikdy nevis co se stane. Dovolenou bych prodala, sice se ti nevrati vse, ale alespon neco.

Kelen
Kecalka 128 příspěvků 28.08.18 10:29

Celé první těhotenství jsem létala a to dlouhé vzdálenosti-Brazílie, několikrát Mexiko tam a zpět. Myslím, že ve druhém trimestru je to bezpečné. Neletěla bych asi první měsíc a ani třetí trimestr. Pokud se rozhodneš a poletíš, tak nechoď přes ty bezpečnostní rámy. Řekni jim, že jsi těhotná a že si to nepřeješ a že si tě mají ošahat růčo. Přijde náká žena, ta tě ošahá, zda nemáš u sebe něco nebezpečného a pustí Tě mimo ten rám. Ve třetím těhotenství jsem konzultovala let s mojí paní doktorkou a ta mi sdělila, že já můžu letět úplně v pohodě, že má moje výsledky nákého placeného testu. Ale já si nemůžu vzpomenout, co to bylo za test. Vyšel dobře a tak jsem to ani neřešila-jenom vím, že ten test nebyl povinný a byl placený. Přemýšlím, zda to nebylo něco na trombózu. Možná se na to zeptej gynekologa…

azalia
Kecalka 301 příspěvků 28.08.18 10:41

Tak druhý trimestr je pro létání bezpečný - tedy samozřejmě za předpokladu, že je vše v pořádku. Pokud bude vše OK, tak bych si to asi troufla.
Hodně lidí Tě tu odrazuje a také mají pravdu - pokud by se něco stalo, budeš si to vyčítat. To je jasné.
Ale zase na druhou stranu - pokud se něco má „podělat“, tak se to „podělá“ i při sezení doma.
Takže nakonec to stejně bude o tom, jak se budeš cítit, co Ti řekne gynekolog a je úplně jedno, co Ti tu kdo poradí.

Lenisek99
Nováček 28.08.18 11:07

Moc děkuji za reakce . Já jsem za těhotenství opravdu ráda , jen nechci ležet doma , pokud ze zdravotního hlediska nemusím . Pokud dr řekne , že ležet musím , tak samozřejmě ležet budu . Jen jsem chtěla vědět , jestli to někdo absolvoval a bez komplikací .

Lenisek99
Nováček 28.08.18 11:07

Moc děkuji za reakce . Já jsem za těhotenství opravdu ráda , jen nechci ležet doma , pokud ze zdravotního hlediska nemusím . Pokud dr řekne , že ležet musím , tak samozřejmě ležet budu . Jen jsem chtěla vědět , jestli to někdo absolvoval a bez komplikací .

zudina
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 28.08.18 11:11

Po letu jsem potratila. Neletela bych

zudina
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 28.08.18 11:11

Po letu jsem potratila. Neletela bych

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >