Letecká doprava - DPNA kód (autismus a další)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 03.04.19 20:17
Letecká doprava - DPNA kód (autismus a další)

Dnes jsem čirou náhodou narazila na video nějakého emiratskeho vloggera, který má autistickeho syna. Zabookoval pro něj letenku pod DPNA kódu (disabled passenger with intellectual or developmental disability needing assistance), takže personal, který se staral o odbavení, ale i ten na palubě, věděl, že bude cestovat „jiné“ dítě. Nechali rodinu přednostně nastoupit, vybrat sedadla atd, snažili se jim usnadnit let (a i všem ostatním).
Tak me zajímalo, jestli ti co mají děti s PAS, nebo vývojovým opozdenim, jestli jste o tom slyšeli a nebo dokonce už využili let pod tímto kódem.

Reakce:
Malike
Extra třída :D 14234 příspěvků 03.04.19 21:03
@tlustyhrosik píše:
Dnes jsem čirou náhodou narazila na video nějakého emiratskeho vloggera, který má autistickeho syna. Zabookoval pro něj letenku pod DPNA kódu (disabled passenger with intellectual or developmental disability needing assistance), takže personal, který se staral o odbavení, ale i ten na palubě, věděl, že bude cestovat „jiné“ dítě. Nechali rodinu přednostně nastoupit, vybrat sedadla atd, snažili se jim usnadnit let (a i všem ostatním).
Tak me zajímalo, jestli ti co mají děti s PAS, nebo vývojovým opozdenim, jestli jste o tom slyšeli a nebo dokonce už využili let pod tímto kódem.

Vůbec jsem o tom neslyšela…jediné plus které se nám dostalo,bylo když mi kočárek vzali těsně před nástupem ( kočárek je značně rozměrný ) a hned jsem ho měla i poté k dispozici.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 03.04.19 21:12

Ano, pouzivali jsme to vzdy, kdyz byl syn maly, ted je mu skoro 17 a uz neni potreba. Nicmene ve fronte na odbaveni jdeme prvni porad a taky na kontrole pasu (v UK, v CR je to ponekud pozadu a koukaji dost vyjevene, kdyz se ptam).

tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 03.04.19 21:53

@ELIbeta a můžu se zeptat, jak to přesně funguje? Jak se jim dá vědět o tom kódu? Třeba když se objednává letenka přes net, je tam někde na výběr tato možnost? A máte s sebou nějaké potvrzení? Nebo není třeba? Přece jen ne na každém je to poznat že?

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2119 příspěvků 03.04.19 22:08

@tlustyhrosik vzdy to pri koupi letenky bylo, nizkonakladovky to zmenily na special asistenci, tak zatrhavam to. Potvrzeni nemame, u nas ho nikdo nevyzaduje. Chodime takhle do predu ve fronte treba i v zabavnich parcich jako Legoland a podobne. Tam drive potvrzeni nechteli, bohuzel jisti cizinci to zneuzivali, tak ted chteji potvrzeni o specialnich pridavcich, na ktere tu ma narok kazde „jine“ dite i dospely clovek, na to vydaji specialni vstupenku a maji to rok v evidenci. Aerolinky nikdy zadne potvrzeni nechtely.

Váš příspěvek
Reklama