Letíme s malým dítětem, co sebou můžeme vzít do letadla??

1140
9.4.10 23:12

Letíme s malým dítětem, co sebou můžeme vzít do letadla??

Ahojky všem,
začátkem června letíme na dovolenou do Řecka i s naší 17m cácorkou. Tak sháním informace, co všechno jí sebou můžu vzít do letadla. Našla jsem, že mlíčko, pití i občerstvení ji vzít můžu, ale všechno to musím mít v tom průhledném pytlíčku?
Jak to funguje s kočárky, nevíte? Berou jen ty pidi-golfky, nebo můžeme vzít sebou i sportovní trojkolku?
A co váhový limit? Malá asi nemá na žádný limit navíc nárok, když nemá svoje sedadlo, že? Jen si nejsem jistá, jestli se pak do 40kg (já a manžel) vejdeme… :lol:
Uvítám všechny Vaše zkušenosti :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3032
9.4.10 23:51

Ahoj, to záleží taky od letecké společnosti.Když já jsem letěla s malou, tak kočárky brali i větší.Ale když jsem kupovala letenku tak jsem tam napsala i kočár, protože do určitého věku ten kočárek děti mají zdarma jinak se za něho platí. Opravdu to záleží na letecké společnosti, většina jich to má na stránkách napsané.
A pitíčko jsem neměla v sáčku, ale při letištní kontrole jsem se z toho musela napít. Jinak v pohodě. Jen třeba naší malé nestačilo pití, asi jak jsou přece jen změny v tom letadle tak hodně ale opravdu hodně pila. Tak doporučuju vzít víc pití, stačí to koupit v obchodě za letištní kontrolou.
A vaše malá nemá nárok na žádné zavazadlo.Některé letecké společnosti to mají tak že na jednu dospělou osobu je příruční zavazadlo a to nesmí vážit víc jak 5kg a kufr 15kg, u jiných to je příruční 5 a kufr 20kg. Aspoň tak jsem to měla já loni.
Jinak přeji krásnou dovolenou :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7369
10.4.10 07:17

Tak já myslím, že to opravdu záleží na letecké společnosti. My brali kočár, jakýkoliv byl zdarma, i pro relativně velké dítě, tři a půl roku. Nikdo nic neřekl a mi předem taky ne. Váhový limit je 20kg na osobu, dítě bez letenky nemá nic. To je docela problém, hlavně s tím prvním. Taky jsme měli problém se vejít. Plíny, mliko a ještě jsem vozila nějaké příkrmy. Ale to v Řecku snad seženeš a nebo už jí možná vše. Já jim do dvou let nedala nic než hypoalergení jídlo. Doletadla můžeš mít 5 kg, ale hlavně to musí mít nějaké rozměry.
A to jídlo a pití do letadla. Tuhé je OK. A tekuté v Praze originál balené prošlo a třeba vodu v termosce jsem musela ochutnat. Ale třeba ve Frankfurtu mi nekompromisně vyhodili i originál balený. Nezájem. Musela jsem se spolehnout co mi dají v letadle. A dopadlo to dobře a letěli jsme 12 hodin. Ale v Praze to je dobrý hlavně se s nima domluvíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.10 07:29

AHOJ,
DĚLALA JSEM NA LETIŠTI..TAKŽE KOČÁRKY MŮŽEŠ,PŘI KONTROLE SLOŽIŠ A DÁVÁ SE DO RENTGENU..POKUD SE TAM NEVEJDE,BUDOU TI HO „OČUCHÁVAT ČUCHAČEM“JESTLI NEMÁŠ SKRYTOU BOMBU.. PŘEDPISY JSOU PŘEDPISY. JINAK PRO MIMI MLÍČKO MÍT TAKY MŮŽEŠ-BUDEŠ ALE OCHUTNÁVAT.PŘESNÍDÁVKY TAKY NEJSOU PROBLÉM. NA MIMI MAXIMÁLNĚ LÁHEV VODY (TAKY OCHUTNÁŠ) ZBYTEK TI PRAVDĚPODOBNĚ VYHODÍ.. (ALE KDYŽ CHYTNEŠ HODNOU KONTROLU..TAK PUSTÍ)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3432
10.4.10 08:27

Holky, asi mám debilní dotaz :oops: , ale proč se to musí ochutnávat..? Co tam jako hrozí za nebezpečí? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1534
10.4.10 09:10

Anduli, řekla bych, že jde o to, aby v lahvi nebyla tekutá výbušnina, nebo nějaká jiná nebezpečná látka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3432
10.4.10 09:36

Jo ták… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5922
10.4.10 10:59

Nas maly ma 8 mesicu, a leteli jsme asi v 5 mesicich do US a pak po US, ale to jsem jeste kojila, ale to jsem mela velky kocar. Nechas u vchodu do letadla slozeny na zemi. Pred 3 tydnama jsme prileteli z kanaru, kocar ten sami ve sportovni verzi (golfky by byli lepsi, ale jen pro mou vlastni pohodlnost), mel udelany sunar, cajik a jeste jsem tam mela presnidavku a vsechno mi nechali. Nic jsem nemusela ochutnavat. Opet s kocarem, nechala u vchodu do letadla. Akorat, kdyz jsme prileteli do Prahy, tak kocary vyndavali az u vydeje zavazadel, takze jsem musela Honzicka nest pekny kus cesty - ve dve rano 8-o A to nam dali kocary az na posled, vsichni se zavazadlama uz byli pryc, takze tam to trochu zaskripalo :evil: Jinak sedadlo taky nemel, spal mi na rukou, let 4 hod., je to trochu narocnejsi - nebyl s nama muj muz, ten by to zvladl lepe :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
10.4.10 14:14

Moc díky za Vaše rady a zkušenosti :-) . My letíme s Eximtours, navíc to je ještě přes kamarádovu cestovní agenturu a tak ani nevíme, s kterou leteckou společností vlastně poletíme. Třeba na kočárek jsme se ptali v té agentuře, řekli nám, že do letadla berou jen malé golfky, jinak to jde do zavazadlového prostoru, tak jsme si tak nějak představovali, že kočár budeme muset odevzdat při odbavení společně s kuframa… :think:.
No, je to poprvé s dítětem, tak jsem z toho nějaká vybrkaná, příště už budeme snad zas trochu zkušenější :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3432
10.4.10 14:17

Jituli a kam letíte přesně? My letíme v srpnu na Kos, poprvé s dětma, taky s Eximem, tak dej pak vědět, jak jste to zvládli! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20509
10.4.10 16:59

Jitu Exim Tours využívá letadel ČSA.. Jakýkoliv kočárek Ti označí tam, co dáváš kufry stejnou visačkou, jakou dávají na kufry (tag) a vezeš si v něm malé až do odletového východu, kde ho pak musíš před nástupem odevzdat a oni ho dají do zavazadlového prostoru.. (pracovala jsem na letišti jako pozemní letuška).. na charterové (dovolenkové) lety můžou být mírně jiná pravidla, takže bych prostě určitě kontaktovala cestovní kancelář, od které máš zájezd (případně přímo ČSA) a zeptala se! ;)
hezkou dovolenou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9393
11.4.10 09:23

holky a jak je to s autosedackou? poletim s mimi na podzim do CR a budu potrebovat kocar-sportak i autosedacku/nechce se mi ji v CR na 14 dni kupovat znovu/… poletime asi s nejakou nizkonakladovkou, jako easyjet, jet2.com...... kocar nemam takovy ten na ktery se da sedacka naklapnout i ke sportaku, jen na podvozek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
11.4.10 17:12
Anduli píše:
Jituli a kam letíte přesně? My letíme v srpnu na Kos, poprvé s dětma, taky s Eximem, tak dej pak vědět, jak jste to zvládli! :-)

Anduli, my letíme na Krétu. Ok, po návratu se ozvu. No, jsem na to sama zvědavá, jak to vlastně všechno bude probíhat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1140
11.4.10 17:14
Moni25 píše:
Jitu Exim Tours využívá letadel ČSA.. Jakýkoliv kočárek Ti označí tam, co dáváš kufry stejnou visačkou, jakou dávají na kufry (tag) a vezeš si v něm malé až do odletového východu, kde ho pak musíš před nástupem odevzdat a oni ho dají do zavazadlového prostoru.. (pracovala jsem na letišti jako pozemní letuška).. na charterové (dovolenkové) lety můžou být mírně jiná pravidla, takže bych prostě určitě kontaktovala cestovní kancelář, od které máš zájezd (případně přímo ČSA) a zeptala se! ;)
hezkou dovolenou!

Moni, díky :-) . Už jsem si říkala, že si prostě budu muset zavolat přímo Exim, ať ty informace nejdou přes žádnýho prostředníka, stejně mám hromadu dalších otázek :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7369
14.4.10 10:56

liky- my letěli s malým ve třech týdnech. Měli jsme autosedačku v letadle, letěli jsme charterem, měli jsme volnou sedačku navíc. Malý v ní byl celou dobu, připoutali jsme jí pásem, ale na vzlet a přistání jsem ho musela mít u sebe. jednou nebylo místo navíc, tak jsem ho měla na klíně celou cestu, to bylo nic moc, záleží na délce letu. Autosedačku jsme dali myslím pod sedačku před sebou nebo do těch boxů nahoře. Ale nevím v té nízkonákladovce je všechno takové složitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama