Letní prázdniny - příměststký tábor, po rozvodu

598
26.2.21 14:30

Letní prázdniny - příměststký tábor , po rozvodu

Chtěla bych se zeptat, když je styk otce s dětmi stanoven soudně aotec má třeba 9 +9 dní o letních prázdinách a ty má matce oznámit do 30.4.

Jak to děláte třeba s příměstskými tábory a svojí dovolenou.
Příměstské tábory jsou rozebrané většinou už leden únor, stejně tak dovolené se bukují first minute v lednu…To opravdu zase o všem rozhoduje jen otec, který s ev podstatě nestará, nevychovává andi děti neživí…A děti tak nemohou na tábor s kamarádem spolužákem atd, protože do května na jejich rozhodnutí nikdo čekat nebude a já si mohu dovolenou stanovit až potom co se milostivě otec 30.4 večer rozmyslí, přestože mu nic nebrání aby řešil v lednu? svojí dovolenou tak neřeším i když samozřejmě také pracuji amám také nějaké projekty a termíny na ně, takže s emi to nehodí kdykoli..jde mi hlavně o ty děti a jejich tábory, kde jsou termíny stanovené a kam jezdí s kamarády a a spolužáky…

To opravdu i tady musí děti na vše doplatit?
Nebo funguje zájem dítěte a zdravý rozum a otec musí respektovat i zájmy dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
75759
26.2.21 14:40

@Aglája75 A proc si to neresila u soudu? Ted uz places na spatnem hrobě a zbyva ti pouze se s otcem dohodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12837
26.2.21 14:40

Tak mne uz se stalo, ze jsem nevedela jeste v kvetnu :lol: Ale my mame styk dohodou, takze uz necekam a planuju a oznamuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
26.2.21 14:48
@Eliška píše:
Tak mne uz se stalo, ze jsem nevedela jeste v kvetnu :lol: Ale my mame styk dohodou, takze uz necekam a planuju a oznamuju.

také jsme dopodu měli dohodou, ale tatínek neustále dělal zle a scény a domluvit se nebylo možné přestož emu jasně OSPOD i soudkyně něco vysvětlili…on jak zaseklý gramofon jede svou…Nechci, aby holky žili v těch jeho scénkách a vyvolávání sporů, takže jsme došli k závěru, že bude lepší minimální rozsah stanovený soudně a jen zbytek dohdou, když to půjde. Prostě to všichni "musí " dodržet a nebude mít prostor pro ty jeho nesmysly, které opravdu nejsou v zájmu dětí.
Chtěla jsem abychom se domluvili do konce ledna, tak zněl i náš závěrečný návr, ale tatínek samozřejmě odmítá jen aby se prvně mohl domluvit s kamarády, kdy na jeho chatě budou oni, pak teprve dojde na dovolenou s holkama:-)
Rozsudek ještě nemáme…jen se ptám, jestli vždy dá soud 30.4 a pkud ano jak to děláte, když to tak máte?
Normálně si stanovíte svojí dvolenou, zaplatíte dětem tábory a tatínkovi oznámíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
26.2.21 14:51
@j.a.n.i1 píše:
@Aglája75 A proc si to neresila u soudu? Ted uz places na spatnem hrobě a zbyva ti pouze se s otcem dohodnout.

Kdybys chtěla mám kontakt na dobrou psycholožkum když i v jiných tématech sleduji tvé odpovědi, určitě by ti pomohla. LamaLama a Cangalia se určitě brzo přidají:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7402
26.2.21 14:59

@Aglája75 tak pokud bude mít, že do 30.4. musí on. Tak počkáš s čím přijde. A pak až řešíš sebe.

Každopádně rozsudek jeste není. Tak u soudu argumentuj jak nám tady ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
26.2.21 15:00
@Cenarius píše:
@Aglája75 tak pokud bude mít, že do 30.4. musí on. Tak počkáš s čím přijde. A pak až řešíš sebe.

Každopádně rozsudek jeste není. Tak u soudu argumentuj jak nám tady ne? [/citace

Prosím šlo by číst co píšu :-) děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7402
26.2.21 15:04

@Aglája75 když každého, kdo ti sem něco napíše, pošleš obratem do pr.. tak odradis zbytek. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5089
26.2.21 15:15

@Aglája75
No asi bych podal návrh na soud na určení přesných termínů styku, např. od prvního pátku v červenci a v srpnu po dobu 9 dnů.
Aktuální situaci bych řešil tak, že pokud se mi objeví zajímavý tábor nebo dovolená, napsal bych otci na doručenku dopis, že budeš o prázdninách potřebovat konkrétní termíny a zda mu to nevadí, s termínem, do kdy očekávám odpověď (aspoň 14 dnů). Pokud by neodpověděl, pak bych objednal a pokud by 30. 4. požadoval termíny do toho zasahující, podal bych na soud návrh na předběžné opatření, kde bych doložil snahu s ním termíny vyloučit a jeho akceptaci nebo neodpověď. Je ale dost velké riziko, že soud návrh na předběžné opatření zamítne a peníze propadnou.
Ideální je samozřejmě dohoda, ale vím, někdy to nejde.
Pokud by došlo k vážné kolizi, tak bych mu nabídl za ústupek třeba o týden více styku. Důležité je spolu mluvit a vyjasňovat si, co kdo chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
26.2.21 15:18
@Cenarius píše:
@Aglája75 když každého, kdo ti sem něco napíše, pošleš obratem do pr.. tak odradis zbytek. :
Jeste japu, kdyz j. a.n. i ma nejaky osobnostni problem, ktery si resi v doskuzich na emimino a MK… ale kdyz nekdo nechape psany text nebo mu nestoji za to si ho precis, aby nepsalco uz napsano bxlo, tak proc pise :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
26.2.21 15:22
@canaglia píše:
@Aglája75
No asi bych podal návrh na soud na určení přesných termínů styku, např. od prvního pátku v červenci a v srpnu po dobu 9 dnů.
Aktuální situaci bych řešil tak, že pokud se mi objeví zajímavý tábor nebo dovolená, napsal bych otci na doručenku dopis, že budeš o prázdninách potřebovat konkrétní termíny a zda mu to nevadí, s termínem, do kdy očekávám odpověď (aspoň 14 dnů). Pokud by neodpověděl, pak bych objednal a pokud by 30. 4. požadoval termíny do toho zasahující, podal bych na soud návrh na předběžné opatření, kde bych doložil snahu s ním termíny vyloučit a jeho akceptaci nebo neodpověď. Je ale dost velké riziko, že soud návrh na předběžné opatření zamítne a peníze propadnou.
Ideální je samozřejmě dohoda, ale vím, někdy to nejde.
Pokud by došlo k vážné kolizi, tak bych mu nabídl za ústupek třeba o týden více styku. Důležité je spolu mluvit a vyjasňovat si, co kdo chce.

Ale mluvit spolu a vyjasnovat se snazim 2 roky po rozvodu a 11 let pred nim:). ( uz davno i OSpod pochopil a take vyjadnuje :)) Soudkyne mu 4× zopakovala, ze mu v zadnem pripade matka nebrani, kdyz navrhuje 3 dalsi terminy nad ramec platne dojody akdyz posledni 2-3mesice na zadost mladsi dcery dovoli, aby s ni byl 4× u nas doma. Doporucila mu psychologa, aby si resil vyraznou anymozitu vuci me a neprenasel ji do vztahu s detmi… a on v dalsi vete rekne “aby mi ona nebranila..” :mrgreen:

Ale dekuji za rady, vetsinou vase komentare jsou mi proti srsti( kvuli zybtnelym pravum tatinku ;), ale tohle je opravdu vecne a asi jedine mozne, diky moc :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
26.2.21 15:30

Co se domluvit jako lidi. My to tak děláme - napřed se nastavují datumy tábora a soustředění (to vesměs všichni ví už v lednu), a pak si rozebíráme ten zbytek.
Trochu ostřejší verze je taková, že pokud chce otec prudit a chce termín v době tábora, řekla bych mu, ok, je to tvůj týden. A jen upozorňuju, že ve tvém týdnu máš dítě na táboře. Pokud ho odtamtud chceš stáhnout, udělej a řekni mu to sám :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
26.2.21 15:37

Edit, dočítám, ze jako lidi to nedáte…to je pak každá rada drahá. Možná by to šlo domluvit to dostat do rozsudku, něco jako " do 28.2. určí rodiče termíny táborů, do 30.3. pak nepecujicí osoba nahlásí termíny dovolené" :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
26.2.21 15:40
@Mar__tanka1983 píše:
Co se domluvit jako lidi. My to tak děláme - napřed se nastavují datumy tábora a soustředění (to vesměs všichni ví už v lednu), a pak si rozebíráme ten zbytek.
Trochu ostřejší verze je taková, že pokud chce otec prudit a chce termín v době tábora, řekla bych mu, ok, je to tvůj týden. A jen upozorňuju, že ve tvém týdnu máš dítě na táboře. Pokud ho odtamtud chceš stáhnout, udělej a řekni mu to sám :roll:

Jezis tyhle keci, co takhle se domluvit jako lidi miluju. Pisu ze i Ospod u soudkyne pochopila, ze s nim domluva mozna neni. On za domluvu povazuje “ja naridim a ty splnis, jinak porusujes dobodu a branis mi ve styku”. Neexistuje diskuze nad varianatama, to je sikana z me strany”bud ero jak jsem rekl”
Jak se tedy mam snazit s nim nadale domluvit??? :nevim:. Jedine ve vsem na ukor holek ustoupit. Holt na tabor muzete jen tehdy a tehdy, protoze tatinek naridil??? Pak zase budu za spatnou, ze tatinka schazuje a dalsi dnes moderni a zneuzivane bla bla… Navic holky maji v cervenci obe narozeniny a to chteji byt doma:(., ale to uz je podruzne:(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24074
26.2.21 15:43

@Aglája75 ježiš, za tyhle kecy se ti omlouvám, už jsem dopsala Edit. Tak já nevím, co chceš poradit. Domluvit se nedá, tak se řiďte rozsudkem, kterej vám vyhadaji právníci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat