Letní prázdniny se staršími dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jeni
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 06.03.17 10:59
letní prázdniny se staršími dětmi

Ahoj holky,

přišla jsem si k pro inspiraci na léto. Ráda bych věděla, co plánujete na letní prázdniny pro starší dítka (cca 10+). Nějak tak hledám inspiraci - přijde mi, že je celkem dost akcí/programů pro dítka menší, ale pro ta starší nemůžu nic kloudného najít.

Chápu, že dost z dětí jezdí třeba již samostatně na tábory atp, ale přijde mi fajn, připravit si letní program v rámci rodiny (dospělí + starší děti), tak aby byl zajímavý a proveditelný i pro ty skoro-puberťáky. Budu tedy ráda, když se podělíte o vaše tipy a plány na léto.

Předem děkuju :)

Reakce:

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.17 11:01
@jeni píše:
Ahoj holky,

přišla jsem si k pro inspiraci na léto. Ráda bych věděla, co plánujete na letní prázdniny pro starší dítka (cca 10+). Nějak tak hledám inspiraci - přijde mi, že je celkem dost akcí/programů pro dítka menší, ale pro ta starší nemůžu nic kloudného najít.

Chápu, že dost z dětí jezdí třeba již samostatně na tábory atp, ale přijde mi fajn, připravit si letní program v rámci rodiny (dospělí + starší děti), tak aby byl zajímavý a proveditelný i pro ty skoro-puberťáky. Budu tedy ráda, když se podělíte o vaše tipy a plány na léto.

Předem děkuju :)

kolo, kolo, kolo, plavání, kolo. když je póčo, tak jsme pořád na kole nebo na bazénu u babičky. bohužel v pracovní dny až po práci. Ale už se nemůžu dočkat.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63313 příspěvků 3 inzeráty 06.03.17 11:04

@jeni Tak pokud to bude rodinná akce, tak snad nepotřebujete někoho, aby vám připravoval program, ne? Jinak my coby děti jezdily s rodiči po ČR, vždy někam pod stan, tam se chodilo na výlety, po hradech a zámcích, skály, příroda… a bavilo nás to.

LenkaN26
Závislačka 4077 příspěvků 06.03.17 11:19

My tedy i s menšíma jezdíme na vodu, každou noc v jiném kempu, sranda…

smudlinky
Závislačka 2554 příspěvků 347 inzerátů 06.03.17 11:27

Jezdili jsme na tábory, k babičkám, s rodiči na dovču. Každého baví něco jiného, někdo chce k moři, jiný si užije dovolenou na Mácháči pod stanem…

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 06.03.17 12:03

Jako malí jsme vždy byli 3 týdny na táboře, 1-2týdny s taťkou pod stanem (mamka stanová není), týden na s oběma rodičema s ubytováním přijatelným i pro mamku a zbytek prázdnin u babiček. Jezdili jsme po Čechách a chodili jsme po výletech, na hrady, zámky, do muzeí, koupat se.

smurfka
Nadpozemská drbna 29801 příspěvků 06.03.17 12:21

Tak rodinný program byl jasný, jestli jako dovolená, tak to jsme jezdili do kempu pod stan nebo do chatky, a trávili dovču tam..jestli to má být jen denní program, tak se jezdilo na hory, do přírody, na rozhledy, hrady, zámky, jeskyně atd. Nebo výlet na kole, někam třeba opéct buřty. Výlet i do aquaparku do jiných měst. V létě jsou různé jarmarky, kolotoče, atd.

Marketka25
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 06.03.17 12:30

@jeni starší děti určitě ocení nějaký velký aquapark ;) nevím v jaké cenové relaci si dovolenou představuješ, ale my jsme že segrou byli šťastný, když nás naši vzali do Tatralandie a byli jsme ubytovaný v Holiday Village. To jsme si užili nejvíc :D byli jsme tam už 8×, s manželem jsme tam byli i na svatební cestě :mrgreen:

jeni
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 06.03.17 13:18

Ahoj holky, vsem moc dekuju za tipy, my prave jezdily casto na t akovety pobyty rodicu s detmi - bud varianta taborova, nebo prirodovedna, remeslna a tak (tzn. planovany celodenni program), ale dcera uz mi na to prijde velka (sama rikala, ze letos uz se ji tam nijak moc nechce, takze jedeme jen na 1 takovouto akci/pobyt) - prave me celkem zajimalo, jak travit aktivne dovcu s takto vetsim ditkem - hrady, zamky atp jezdivame pravidelne. Libil by se mi treba pobyt na ekofarme s programem, nebo agroturistika - to mi prijde takove, ze by si to uzila prave i dcera, ale nejak nikde nemuzu nic najit.

bigl
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 13.03.17 20:11

Nevím, odkud jste, ale kámoška byli vloni v ekologické vesnici Hostětín, dělali tam nějaké programy pro rodiny s dětmi a líbilo se jim.
My jezdíme na týden na chalupu po Čechách, většinou tak 3 rodiny, to si děti dost užívají, hledáme chalupy co mají nějaké zázemí - bazény, trampolíny, kuželky, společenská místnost apod.
A pak jedeme na týden někam sami - termály Maďarsko nebo Slovensko, Rakouské Alpy, moře (letos Toskánsko) apod.
Jinak každé dítě od první třídy tak 2 tábory za léto, dcera klidně i tři, ona doma moc nevydrží, je táborová.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

Premiér Andrej Babiš se znovu vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo, která po... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >