Letni tábor a škola v přírode bez očkování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 23:02
Letni tabor a skola v prirode vs oc

Holky je tu nekdo kdo vubec neockuje? Existuji nejake tabory nebo skoly v prirode kde nevyzaduji ockovani?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 68434 příspěvků 11.08.18 23:26

Nesetkala jsem se, všude musí být očkování. Známá taky neočkuje, sdružují se do toho společenství „alternativců“, ti mají přehled, ale najít tábory je celkem těžké. Navštěvují soukromou Waldorfskou základku, a ta nejezdí na školu v přírodě, právě proto, že je tam spousta neočkovaných dětí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.18 23:36
@terinka4444 píše:
Nesetkala jsem se, všude musí být očkování. Známá taky neočkuje, sdružují se do toho společenství „alternativců“, ti mají přehled, ale najít tábory je celkem těžké. Navštěvují soukromou Waldorfskou základku, a ta nejezdí na školu v přírodě, právě proto, že je tam spousta neočkovaných dětí.

Ale to je nelogicke ne? Mohou spolu byt ve tride ale na skolu v prirode spolecne ne?

terinka4444
Hvězda diskuse 68434 příspěvků 11.08.18 23:40
@Anonymní píše:
Ale to je nelogicke ne? Mohou spolu byt ve tride ale na skolu v prirode spolecne ne?

Mně je fuk, co je logické a co ne, já jsem očkující matka. logiku v něčem takovém nehledám,není to pro mě aktuální. Jen ti píšu, jak to je. Klasický ábor těžko seženeš, možná tak zase s nějakou tou skupinou alternativců, co udělá cosi jako tábor a nenazve to tábor, školy v přírodě nevím, pokud bude chodit do alternativní školy, možná budou fungovat jinak. Běžná základka zase bude chtít papír od doktora, takže tam na ŠvP těžko pojede.

fia80
Závislačka 2994 příspěvků 11.08.18 23:46

Dcera byla letos na týdením summer campu a podepisovali jsme jen, že není infekční a případné alergie. Byl to teda příměstský tábor a jednu noc přespávali ve stanu.

V nabídce měli i týdenní stanování a nepředpokládám, že očkování vyžadovali.

Takže si myslím, že sehnat jde.

Ale řešit to nemusím - mám děti očkované.

Markéta80
Hvězda diskuse 40436 příspěvků 12.08.18 00:16
@Anonymní píše:
Ale to je nelogicke ne? Mohou spolu byt ve tride ale na skolu v prirode spolecne ne?

je to tak prostě nastavené a kdo neočkuje tak to tak musí brát.Pokud něco z přesvědčení nechci tak musím počítat i s negativem co nastane a před školou v přírodě se odevzdává papír od dětské jestli je dítě řádně naočkované ;) Malá má jen jednu dávku priorixu a to jí dostala jen kvůli školce :lol: a prostřední má 8 let a v 5ti i sama doktorka řekla že ho očkovat nebude že se bojí u něj reakce :?

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 12.08.18 07:03
@Anonymní píše:

Logické to je. Jako organizátor tábora přece nebudu řešit a platit někomu, že jsem na tábor vzala neockovane dítě a to někoho nakazilo. Stačí, když se občas musí řešit nějaká infekce, která se nepozná při přijímání dětí. A nebo si nějaké dítě doveze vši.

Škola povinná je, ale to ostatní už ne.

vokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 12.08.18 07:18
@P4ja píše:
Logické to je. Jako organizátor tábora přece nebudu řešit a platit někomu, že jsem na tábor vzala neockovane dítě a to někoho nakazilo. Stačí, když se občas musí řešit nějaká infekce, která se nepozná při přijímání dětí. A nebo si nějaké dítě doveze vši.Škola povinná je, ale to ostatní už ne.

A taky přece nebude zřizovatel platit pokutu za někoho, kdo sedám rozhodl neockovat. Prý se to docela kontroluje.

Příspěvek upraven 12.08.18 v 07:25

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 12.08.18 07:22
@vokishka píše:
A taky přece nebude zřizovatel platit pokutu za někoho,kdo sedám rozhodl neockovat. Prý se to ocelárny kontroluje.

No ona to u nás kontroluje i hygiena, když přijde. Vezme papíry dětí i vedoucích a kouká, jestli tam je bezinfekčnost a očkování.

vokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 12.08.18 07:26

@P4ja promiň, ocelárny,na co ten tablet nemyslí. :mrgreen:

LennyL1
Kecalka 409 příspěvků 12.08.18 08:00

Holky vysvětlí mi někdo, proč se rodiče očkovaných dětí bojí těch neočkovaných, že je nakazí? Očkují je přece proto, aby měli klid, že se nenakazí nebo případnou nákazu zvládnou mnohem lépe. Neměli by se teda logicky bát právě neočkující maminky?

vokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 12.08.18 09:44
@LennyL1 píše:
Holky vysvětlí mi někdo, proč se rodiče očkovaných dětí bojí těch neočkovaných, že je nakazí? Očkují je přece proto, aby měli klid, že se nenakazí nebo případnou nákazu zvládnou mnohem lépe. Neměli by se teda logicky bát právě neočkující maminky?

na táboře je to hlavně požadavek státu. Ale pokud bude hodně dětí neočkovaných a přijde nějaká velká epidemie, tak to může chytit i dítě očkované. To je třeba jako u neštovic, i když to dítě prodělá, tak se může stát, že je dostane znovu. Tak to vidím já.

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 12.08.18 10:07

@vokishka No průšvih hlavně je, že nemoci, viz třeba spalničky, by už dávno nebyly, kdyby byla proockovanost. Stejně tak třeba TBC, když se přestala očkovat, tak se zase objevila. To je asi hlavní ochrana před těmi, kteří přijdou z východu. Když tady lidi nebudou očkovaní, tak se to zase začne šířit.

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 12.08.18 14:31

Je to požadavek státu, aby donutil lidi očkovat.
Ze zdravotního hlediska to nelze zdůvodnit, protože ty samé děti pak sedí vedle sebe v lavici ve škole.
Na akce pod 30 dětí a 5 dní nemusí být očkování.

Co si matně pamatuju, tak očkování nemusí být na akce typu „tábor pro rodiče s dětmi“ nebo tábory, které jsou postavené jako zájezd, nikoliv jako tábor.

terinka4444
Hvězda diskuse 68434 příspěvků 12.08.18 14:43
@LennyL1 píše:

Mně třeba štvou neočkující rodiče bez důvodu. Vím, že jim nic do mého dítěte není, v pořádku. Ale jsou děti, které prostě mají kontraindikace k očkování. A čím větší je proočkovanost populace, tím menší je pravděpodobnost šíření nemocí a tím více jsou chráněné děti, které nelze očkovat. A takové dítě samozřejmě na tábor může, na školu v přírodě taky může. Takže každého věc, já jsem ráda, že tato pravidla platí, jsem ráda, že jsme nakonec zvládli naši dceru doočkovat a to očkování má. A i kdyby měli případnou nákazu zvládat lépe, ty nemoc jsou vymícené, to je silný výraz, potlačené díky očkování, když si polovina národa vzpomene, za a internetu četlo to a ono a očkovat nebude, je to tady zpět a bůh ví, v jaké formě, a jak pak budu případně chráněné i očkované děti.
Vím jakou paseku na škole v přírodě nadělalo jedno dítě nakažené žloutenkou typu A. A to to dítě ani nebylo na té škole v přírodě, jen s ním přišly děti do styku ve škole ještě před odjezdem, a ty děti pak byly na škole v přírodě s dalšími dětmi. No jako super akce, 50 dnů karantény, manévry jak hrom. Vyvázly z toho jen očkované děti.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >