Letní zdravotní obuv pro dospělého

3.1.21 19:31

Letní zdravotní obuv pro dospělého

Ahoj,
máte někdo zkušenost (dobrou i špatnou) se zdravotní obuví na léto (žabky, dřeváčky), co vypadá aspoň trochu přijatelně? Většina zdravotních bot (Santé, Scholl, Birkenstock, Protetika… a další) vypadá na můj vkus dost děsně, nemoderně, buď jak kopyta, nebo jak pro starou bábu. Po roce trápení mi diagnostikovali Mortonovu neuralgii, na kterou bohužel vůbec nezabírají lokální léky vč. kortikoidových injekcí, a já v podstatě celoročně chodím v teniskách, ve kterých jediných vydržím - anebo v létě bosa. Chtěla bych nějaké pěkné boty k šatům nebo k sukni, v balerínách nevydržím a o podpatcích ani nemluvě.
Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4763
3.1.21 19:54

Koukala jsi i na barefoot boty? Pokud ti vyhovuje chůze boso mohlo by to být to pravé pro tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
3.1.21 21:07

Jako není to žádný vrchol estetiky, ale stejně zkus kouknout na boty Peter Legwood. Nosí je hodně třeba zdravotníci v nemocnicích, mně je doporučila kadeřnice. Jsou opravdu příjemné na nošení, pásek se dá individuálně natvarovat podle nártu. Jen je to teda gumová bota no… ale já je nosila v létě ven, klidně k sukni a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
3.1.21 23:21
@pomme píše:
Jako není to žádný vrchol estetiky, ale stejně zkus kouknout na boty Peter Legwood. Nosí je hodně třeba zdravotníci v nemocnicích, mně je doporučila kadeřnice. Jsou opravdu příjemné na nošení, pásek se dá individuálně natvarovat podle nártu. Jen je to teda gumová bota no… ale já je nosila v létě ven, klidně k sukni a v pohodě. [/citace
Peter. Legwood jsou italské ortopedické boty z termoplastu, který se upravuje nahřátím na nohu přímo v prodejně. Nazouváky, žabky nebo bota s plnou špičkou se používá jako certifikovaná pracovní obuv pro lidi, kteří jsou celý den na nohách tj sestřičky, doktoři, kadeřnice, prodavačky…a pomáhá od bolestí zad, nohou, haluxu… cena vyšší cca 1300 Kč, ale z mé zkušenosti, kdo je jednou vyzkoušel, pořídí si další.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.1.21 18:54

@Veru1987
Barefoot znám jen podle názvu, tak nějak jsem si myslela, že to je jen obuv pro děti. Ani nevím, kde jsem k tomu přišla.

@Hanyžka1 @pomme
Díky, neznám a neslyšela jsem, ale mrknu na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
4.1.21 19:14

@Sysel-v-tísni na ten barefoot pozor. V případě, že máš už rozjetou neuralgii. Je to v podstatě bota nebota, která má dát noze volnost a co nejvíce se přiblížit chůži naboso. Jde o to, kde v takových botech chceš chodit. Určitě to není obuv určená k dlouhodobému použití na tvrdém rovném povrchu - beton, chodníky, prostě městské prostředí. Přiblížila bych to k použití těch balerin. Jsou to fajn boty, ale u človeka s tvými problémy bych byla co se týče barefoot obezřetná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.1.21 18:00

@pomme
Neuralgii mám v podstatě připravenou na operaci, jen celkem dost lidí v různých diskusích zmiňovalo, že jim to vůbec nepomohlo, některý dokonce pociťovali zhoršení. Tak se mi do toho nechce, když je výsledek nejistý.
Dívala jsem se na Barefooty, a přiznám se, že mě stejně nic moc neoslovilo. Ono se to možná vylučuje, aby zdravotní obuv byla líbivá, nebo aspoň to, co já za líbivé považuju… K čemu teda je, když to není na celodenní nošení (třeba do práce, to člověk taky v podstatě lítá jen po rovném tvrdém povrchu, kdo z nás má šanci chodit pracovně po lese? :D )…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
6.1.21 22:48

@Sysel-v-tísni myslím, že barefoot není pro každého a hlavně ne pro lidi, které mají akutní problémy ( i když věřím, že by se mnou jeho stoupenci polemizovali). V tvém případě bych se spíš zaměřila na tu zdravotní obuv. Ideálně konzultaci s podologem, vytvoření ortopedických vložek na míru. I když chápu, že do letní obuvy se moc nedají dát. Koukala jsem v čem spočívá ta operace a tomu bych se snažila vyhnout jak jen by to šlo… Nějaké rehabilitace, fyzikální léčbu Ti nedoporučili? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.21 18:30

@pomme
To je právě to - byla jsem u fyzioterapeutky, u lékařky se specializací na sportovní medicínu (ani jsem netušila, že něco takového je), u dvou ortopedů. Každej radil něco jinýho, dostala jsem vložky do bot na míru (nechala jsem si je dát do sportovních bot, ve kterých chodím na dlouhý vejšlapy), dostala jsem standardní vložky pro podporu klenby, kortikoidové injekce, mazání s protizánětlivým lékem, krom operace a ránou palicí do nártu jsem už absolvovala nejspíš všechno. Nepomohlo nic. Bosa a v obyčejných páskových nazouvákách vydržím vše, i dlouhé pochody, v teniskách taky (i když tam se to po takových šesti kilometrech začne hlásit taky). Podoložka mě rovnou odeslala na ortopedii, jedna ortopedka navrhovala operaci, druhá mi řekla (coby soukromý názor), že by ji nepodstoupila ani omylem (přesněji řekla, že by injekce, případně operace mohla pomoci, ale zaručit mi to nemůže a ona by do toho nešla, dokud by na nohu mohla aspoň trochu došlápnout). Tak pak si vyber… :think: Představa, že až do smrti chodím jen v teniskách, a to ještě jen v jednom jediném typu, mě docela děsí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
9.1.21 18:35

No, to je vždy, co odborník, to jiný názor. Držím palce, ať se správně rozhodneš. Já bohužel víc neporadím. Mně by třeba chodit do konce života jen v teniskách vůbec nevadilo :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat