Leukoplakie v ústech a kouřím

Anonymní
25.9.20 21:18

Leukoplakie v ústech a kourim

Asi před rokem mi zjistili leukoplakie pod jazykem, dostala jsem tinkturu a doporučili mi přestat kouřit, což jsem neučinil a nyní že dne na den přišla obava o mě zdraví. Šla jsem k praktické na preventivku. Při mé zmince o leukoplakii a kouření mě doslova vyděsila možnou rakovinou. Teď jsem psychicky úplně sesypana a jsem objednaná na ORL, kde si nechám ústa a krk prohlednout. Najednou mě zač l ten krk bolet, už neodhadnu, zda je to psychické nebo mám opracdu smůlu. Máte někdo s tímto onemocněním zkušenost? Kouřit rozhodně přestanu s pomocí léků, jinak to nedám, jen aby nebylo pozdě

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
291
25.9.20 22:47

Přestat kouřit je opravdu nutné, výrazně to zvyšuje riziko vývoje rakoviny. Leukoplakii je třeba hlídat. Zklidni se…bolest krku z 99% je od něčeho jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.20 00:06

Moje máma pracuje na zubním v nemocnici a chodí jim tam lidé s nádory často. I mladí lidé, prognóza někdy velmi špatná. Kamarád zase tyhle nádory operuje. Upřímně nechápu, jak si někdo může zapálit cigaretu normálně, natož potom, co mu sdělí, že má leukoplakii, kde to riziko u kuřáků prostě je, že se to zvrhne. Být na tvém místě, zítra už si nezapálím a taky tu leukoplakii léčím…Chtělo by to i pozastavit se nad jídelníčkem…jestli je tvoje strava zdravá a s doststecnym mnozstvim zeleniny a ovoce..a pohyb samozřejme. Drzím palce, at je to v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama