Levé zadní postavení miminka

Anonymní
6.5.21 16:07

Levé zadní postavení miminka

Ahoj,

jsem na začátku 37 TT a náš malý je pořád otočen v zadním postavení. Doktor mi dneska oznámil, ať se připravím na dlouhý a těžký porod s velkou bolesti, že většina těchto porodu konci císařem.

Myslíte, že se může ještě miminko otočit? Nemáte s tím některá zkušenost?

Docela mě to překvapilo, taková az moc upřímná reakce doktora.

Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2158
6.5.21 16:29

Ahoj, no otočit se určitě může, mžeš ho k tomu i zkusit motivovat, například drhnout podlahu na čtyřech zubním kartáčkem a podobně. Při zadní pozici bývají křížové bolesti, tak jsem to měla já, ale porodit se to určitě dá. Zkus kontaktovat nějakou soukromou porodní asistentku, a poraď se s ní. Mají spoustu tipů, co dělat, a uklidní tě. S doktorem si určtě takhle nepromluvíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
6.5.21 17:05

Bývají to křížové bolesti. Nicméně co to máš proboha za doktora? Hlavně u porodu nelezet!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
6.5.21 18:34

Ahoj zakladatelko,
zkušenost mám i má kamarádka. Doktor má pravdu. Doporučuji si přečíst tohle:
https://porodnitrauma.cz/…aveni-plodu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
6.5.21 19:26

@Prosteja144 možná ano, ale místo, aby se snažil pomoci, tak jen straší. Sám sobě asi připadá, že je velmi věcnej, ale aby něco konkrétního doporučil krom císaře, to ne. Přitom má zakladatelka ještě čas a může zkoušet různé věci, aby se miminko otočilo.

Na druhou stranu aspoň může být ráda, že jí to vůbec řekl. Mně to třeba můj doktor tehdy neřekl a neupozornil mě na možný problém, a až po porodu jsem se dopátrala, proč byl vlastně ten porod takový. Měla jsem akorát v průkazce tu tajemnou zkratku pphl II.

Dokonce i asistentka v porodnici mi při porodu tvrdila, že ještě nemůžu v žádném případě rodit, kyž mě bolí jen záda a ne břicho :zed: :zed: :zed: 8o udivuje mě velmi ta nevzdělanost, s takovou bych tu asistentku mohla snad dělat i já :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 19:58

Moc všem děkuju, ten článek jsem právě četla a strach mám ještě větší, i když vím, že měl doktor pravdu. Máte nějaké tipy jak děťátko otocit? Četla jsem o kočičích hrbech.

• Citovat
  • Nahlásit
249
7.5.21 01:17

Zkusenost primo s timto postavenim nemam, ale moje druhorozena se narodila 41+3 - v pondeli byla klasicky hlavou dolu spravne, ve stredu, kdyz me prijimali na vyvolani, tak najednou poloha pricne horizontalne, o dalsi dve hodiny pricne sikmo… :lol: tak jsem te jen chtela uklidnit, ze otocit se muze kdykoliv a skoro i jakkoliv ;) narodila se nakonec o 9h pozdeji, prirozene. Ale asi bych se spojila s nejakoi soukromou PA, rozhodne bych teda nesla k porodu s instrukci, ze to bude strasne bolet a pravdepodobne to skonci cisarem, to ti moc nepomuze :hug:

@mackA159 ja bych rekla, ze hlavne byt v te poloze, co je komu prijemna, to telo si rekne samo ;) snazila jsem se ted u druheho porodu nastelovat do nejake polohy, ktera se ted hlasa jako spravna a bylo to peklo. Ani sprcha mi nevyhovovala a naopak leh mi strasne vyhovoval, nejdriv na boku, pak i na tech zadech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
7.5.21 01:50

Tu polohu jsme měla taky. Je to docela nepříjemná poloha pro vytlačení. U nás to nešlo, takže kleště. Zlatej císař u druhyho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 08:08

Já též, porod dopadl vexem a dystokií ramének. Doporučuji ti zakladatelko zařídit si císaře. Je to tvoje dítě a ta poloha není žádná sranda, to si o komplikace přímo říká. V porodnicích je jim to jedno, budou z tebe páčit dítě klidně kleštěmi, vexem, však on ten porod nějak dopadne, že. Tak proč komplikacím předcházet :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
1363
7.5.21 11:14

I ja mela zadni postaveni. Ty krizovy bolesti byly opravdu sila, ani jsem necitila kontrakce, ale porod byl rychly. Ja teda u toho stat opravdu nemohla. Nekomu to dite dorotuje a to trva dyl, nekdo rodi mimco v teto pozici. Dopredu nic moc nevymyslis. Nema cenu se tim nijak stresovat. Zkus cvicit na mici - hlavne nejake krouzive pohyby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
932
7.5.21 11:39

Já měla pravé zadní. Miminko musí u zadního postavení víc rotovat. Mě pomohlo ke správnému dorotování pohupování v bocích v předklonu. Opravdu je důležité být během porodu hodně aktivní a tomu miminku pomoct, žádné ležení. Všechny bolesti jdou do kříže. Dcera se pak narodila s otiskem na hlavě, to prý děti z téhle polohy maji. Dcera šla ven teda ještě s rukou u hlavy a měla skoro 4 kg a v téhle kombinaci to bolelo strašně. Ale dá se to :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat