Levné boty nebo z druhé ruky?

3399
9.2.16 16:54

Levné boty nebo z druhé ruky?

Ahoj holky, už pomaličku se dívám na boty na jaro.. Jaké byste mi doporučily? Cenu si představuju tak do 500kč, při představě, že bude potřebovat ještě boty na zahradu(odrážedlo, písek) a pak taky nějaké na léto, což bude taky pálka. Mám koupit raději nové nebo z druhé ruky??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13505
9.2.16 17:02

Samozřejmě nové, drahé, kvalitní, nejlépe superfit, jde přece o dítě!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
9.2.16 17:06

@Talitha přeci to nemusí být hned superfit. Sante nebo fare jsou také kvalitní boty ale o polovinu levnější.
@LLenule111 pokud nemáš peníze na nové kvalitní, kup již použité kvalitní v dobrém stavu a kup jen novou vložku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
9.2.16 17:07

@LLenule111 já třeba na zahradu kupovala levnější Adidasky a koupila do nich zdravotní vložku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
9.2.16 17:08

Kupujeme Santé nebo Fare, jak tu bylo zmíněno, troje ročně (celoročky, sandále a zimní), a dcerka je dědí po synovi. Akorát ona do nich dostává novou vložku. Ale za 500,– teda nejsou, o něco víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
9.2.16 17:14

Koupila bych klidne levnejsi prumerne, ale jednoznacne nove. Jde o zdravou nohu tveho ditete. Z druhe ruky bude vyslapana. Nebo tu vlozku no

Příspěvek upraven 09.02.16 v 17:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
missah
9.2.16 17:14

Klidně nošené. Když budeš koukat tak určitě najdeš ve velmi pěkném stavu. Já kupuji kazdé dceři minimálně 3 na každé roční období, včetně zimy. Kupuji ty dražší značky a botky jsou po holkách většinou v perfektním stavu. Mladší zatím zdědila jedny botičky, jinak se míjí velikostí.

• Nahlásit
  • Citovat
8959
9.2.16 17:15

Já osobně bych botky z druhé ruky nekoupila.. Maximálně pro roční dítě, kdy to první v tom ještě taky moc nenapajdalo..
Upřímně bych raději koupila použité odrážedlo, než použité boty. Vždyť to zas taková pálka není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
9.2.16 17:16

@missah tady prece nejde o to ze ta bota je v peknem stavu, ale o to ze je vyslapla na jine noze. No nic aspon vim, ze drahe boty po dceri prodam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
9.2.16 17:20

Boty za 500,ktere nebudou diteti kujvit nohy, si moc neumim predstavit.Boty z druhe nohy bych nekoupila. Zkus ale juknout na detska obuv beranek, pan majitel ti ochotnd poradi s vyberem. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
29515
9.2.16 17:20

U Fare jdou koupit nové, originální stélky, jiný výrobce to nemá(nebo o tom aspoň nevím),ale nevím, jestli u tak maličkých čísel.
Taky jsem to řešila s ortopedem, říkal, že pokud použité boty, tak jedině do 3 let, dítě má na chodidle do té doby tukový polštář a tvarovanou stélku nepotřebuje, může být spíš ke škodě, tlačí ten polštář a deformuje chodidlo. A přibližně do velikosti 21-22,přibližně to odpovídá věku, i když vyjímky můžou být, boty 21 má moje čerstvě roční dcera a představa, že by je zdědila např. po dvouapůlletém dítěti( takto stará holčička kamarádky má stejnou velikost),které v nich už dost chodilo, se mi příčí. Ale udává se, že právě do této velikosti dítě botu nestihne ani pořádně vynosit, dřív z ní vyroste, není tak těžké, aby ji zvládlo deformovat.

Moje starší děti měly vždy své nové kvalitní boty české výroby a náběh na plochou nohu mají stejně - sice až při sedmileté prohlídce, do té doby vše OK. Ortoped nám říkal, že pokud jsou tam genetické dispozice, projeví se to tak i tak. U mladších dětí už to nehrotím, ale pokud chci dát použitou botu, musím vědět, od koho je, kdo a jak dlouho ji nosil a musí být nošena chviličku - např. čerstvě roční dcerka chodí od deseti měsíců, venku chodí tak deset minut denně(a to ne každý den, někdy ji vůbec nevytahuji) a na to jí nové boty za litr, ze kterých za 2 měsíce vyroste, fakt kupovat nebudu.Ale na doma má botičky nové - má bačkůrky, protože nechci, aby měla nohu jak v ortéze.

U starších není co řešit, ti nosí celoroční boty celou sezonu jaro/podzim daného roku a už by ani nebylo CO dědit :lol:

Značky kupuju Fare, Santé, Protetika, Pegres.

Pokud chceš na jaro pro malé dítko levnější boty, tak Pegres má kožené capáky s papučkovou podrážkou, tam se do pětistovky vejdeš. Ptala jsem se v obchodě, některé maminky to kupují domů na první chození, některé právě na suché období ven, to si ale musí zhodnotit každý sám - jestli dává přednost pevné botě hned od začátku nebo přirozenému ohýbání kotníků při lezení(dítě čerstvě chodící ještě hodně leze).Já jsem dala nejmenší dcerce bačkůrky teprve včera, ale chodí už dobré dva měsíce, až teď jsem usoudila, že převážně chodí, před tím hodně střídala s lezením. Venku bez bot být nemohla, to je jasné :D

Příspěvek upraven 09.02.16 v 17:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
9.2.16 17:21
@Talitha píše:
Samozřejmě nové, drahé, kvalitní, nejlépe superfit, jde přece o dítě!!!

Superfity jak komu. Ja bych je nekoupila. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
missah
9.2.16 17:21

@Šarlota4
Ano já je vždy a rychle prodám. No nevím holky je tedy vyšlapané nemají. Nešmajdají, botu mají s dostatečným nadměrkem i dost široké, takže botičky nijak nezničí. Botičky dost střídají, takže něktré opravdu nenesou známky nošení.

• Nahlásit
  • Citovat
5725
9.2.16 17:23
@brko píše:
Superfity jak komu. Ja bych je nekoupila. :kytka:

Já myslím, že to byla ironie. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11406
9.2.16 17:26

Když jsem neměla moc peněz, koupila jsem kompromisní Little Blue Lamb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama