Levné nové bytové jádro - kuchyň i koupelna

1091
5.8.13 23:48

Levné nové bytové jádro-kuchyn i koupelna

Chtěla bych si udělat nový jádro v kuchyni i koupelně. Mám pidi bytík 40m, 2kk, kde jsou už nový stoupačky, ale staré a hnusné jádro. Kuchyn má jednu společnou- tu hlavní stěnu s wc i koupelnou, takže se musí dělat oboje naráz. WC i koupelna zvlášt, ale chtěla bych je spojit abych získala prostor. Co jsem koukala na netu na různý firmy a nechala si i nezávazně udělat návrh: na nový jádro kuchyn a plus komplet koupelna - nic luxusního a nikde mi to nekleslo po 170 tisíc, což je strašná pálka. Mám našetřeno cca 115 a půjčku si vzít nemůžu kvůli hypo…nevíte o nějaký firmičce co to dělá za mín?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50169
5.8.13 23:57

Tak ono vzdycky jde o to, jak je to velike, co vsecko tam chces delat, jake materialy volis apod. Osobne bych nevybirala firmu jen podle ceny, to muze byt cesta do pekel. Jednak najit mezi temi nejlevnejsimi kvalitni remeslniky je docela umeni, druhak muze firma tlacit cenu dolu a pak ti to da vyzrat ve vicenakladech. Muzes usetrit na kuchyni tim, ze pujdes do obyc sektoru nebo Ikea apod., muzes srazit treba ceny obkladu, zvolit nejobycejnejsi zarizovaci predmety, ale ten zaklad - vybourat stare, vyzdit nove, nove rozvody vody a kanalizace, nove elektroinstalace, na tom se az tak setrit neda, zvlast, kdyz mas nekolik predbeznych navrhu a rada bys to srazila dolu o tretinu.

Kazdopadne informaci je samozrejme strasne malo a netvrdim, ze to definitivne nepujde, ale asi bys mela v prve rade napsat, z jakeho jsi regionu, pak se ti muzou ozvat lidi z okoli, se kterou firmou byli spokojeni a zaroven je to nezruinovalo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
6.8.13 00:02

Já s tím nemám žádné zkušenosti, sem sama, bezdětná, moc nevařím atd…takže spotřebiče jako kuchyn. linka+spotřebiče, umavadla a vana atd budu vybírat podle ceny, ne podle toho co se mi líbí…a vůbec tomu nerozumím, takže nevím co je potřeba a co třeba je zbytečnej luxus atd…jinak jsem z Prahy. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169
6.8.13 00:05

Pisnu ti SZ, kdo ted rekonstruoval byt nam, udelali to moc pekne a cena se mi oproti konkurenci taky libila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
6.8.13 00:25

@Grey Sky no ono za kuchyň, záchod a koupelnu 100 000 je fakt málo asi bych ošidila kuchyň, buď nechala stávající - nebo si koupila jen tohle: http://www.ikea.com/…ts/30158391/

Mají ještě větší, ten by se asi dal osadit varnou deskou, nebo tohle plus sporák plus dřez. Můžeš zvážit i koupi z druhé ruky… Tak se vejdeš s kuchyní do 20 tis a za 90 by se koupalna-záchod dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
6.8.13 06:22

@Grey Sky jediná rada, sehnat si řemeslníky, aby ti to udělali na „fušku“, budeš je muset hlídat a koordinovat, kdy má kdo přijít, ale vyjde tě to levněji.
Já takhle opravovala taky jádro a vyšlo mě to rozhodně na jiné peníze, ale byly to trošku větší nervy. Zkus se poptat po známých, jestli někoho neznají.
Když si firma za novou koupelnu řekla 70 000 a to bez ceny kachliček a sanity, tak jsem si jen ťukala na čelo ( byt 1+1 30m2 a WC s koupelnou dohromady, pár metrů čtverečních, na vyzdění dvě zdi - jedna z toho společná s kuchyní).
Stejně tak novou KL ti udělá nějaká menší firma taky na zakázku. Musíš jen hledat v okolí. Velké firmy - drahé peníze a kvalita srovnatelná.
Ceny jsou z roku 2006 - kuchyň (ani se mi nezdá, že už je to tak dlouho) a koupelna 65 000 (rok 2008).
Tehdy jsem neměla prachy, abych opravila vše zaráz, tak proto jsem to rozdělila, ale byla to pakárna, sundávat kuchyň a pak si ji nechat montovat zpátky.
Doporučuju udělat vše v najednou.
Mě nakonec kuchyň přišla cca na 60 000 (nová KL, dlažba v kuchyni a chodbě, odsavač, nerezový dřez, baterie, nová voda, elektřina, varná deska - troubu v kuchyni nemám a lednici jsem měla 2 roky starou) Pravda, že jsem nic drahého nepořizovala, ale spotřebiče mám Elektrolux a Whirpool. Taková zlatá střední cesta.
A koupelna - bourání jsme udělali sami, ve sběrném dvoře na uložení neplatíš.
Kachličky, umyvadlo, wc, vana, baterie, dveře, světla, zrcadlo, voda, elektřina (to jsem měla přes známé - hodně jsem ušetřila, neplatila jsem za dráty - ty by byly snad nejdražší). Stavební materiál dělal asi 8 000 - 10 000. Řemeslník si za vyzdění a obložení kachličkam, nové omítky bral cca 25 000.
Dohromady to bylo asi 65000.
Tak i tak mě to vyšlo tak na 130 000.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
6.8.13 06:42

@Grey Sky
ahoj, zrovna mám takovou rekonstrukci za sebou. Dělali jsme to s pomocí přítele a kamarádů a vešli jsme se s novou koupelnou i kuchyní do 100 tisíc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
6.8.13 06:46

Je dobré sledovat Bauhausy a podobné a nakoupit tam vybavení (záchod, vana, umyvadlo, obklady, dlažba), když je mají v akci, vyjde to levněji, než když to kupuje firma od svých dodavatelů. Stejně tak tam seženeš levnou, ale použitelnou kuchyň. Na tom se dá ušetřit hodně. Jestli můžeš zapřáhnout někoho v příbuzenstvu, tak si můžete sami vymalovat a podobně.

já jsem před třemi lety dala za rekonstrukci jádra 80k bez DPH - vybavení jsem si koupila sama a dělal mi to manželův švagr, takže mě neokrádal, platila jsem opravdu jen za to, co udělali a nakoupili. Bylo to bez kuchyně. V Praze jsou ty ceny opravdu vysoké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2334
6.8.13 07:56

V březnu/dubnu nám dělal soukromník nové jádro (zděné). Kuchyň budeme dělat později, ale celá koupelna + wc nás vyšla na 70.000,– a do kuchyně budeme dávat 40.000,– max. Kupovat budeme v Ikea.. Tudíž 110.000,– za oboje :-). Jde to, jen se musí hledat. Nejlépe mezi soukromníky, ti jsou levnější než velké firmy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
6.8.13 08:22

Nás vyšlo jádro+koupeln+wc+kuchyň asi na 100tis a to máme mnohem větší rozměry. Ale zas nám to nedělala firma, ale známí na fušku. Sice to trvalo o něco déle, ale aspoň se ušetřilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2334
6.8.13 08:34

Přidávám fotku, jak to vypadá po rekonstrukci. Měli jsme atypické rozmístění + výrobu vestavěné skříně. Zboží jsme si vybrali na netu a firma obstarala(vyjde to mnohdy levněji, než z nabídky velkých firem, které mají svoje katalogy) a taky jsme dost ušetřili díky slevě z DM. 15% na koupelnové vybavení ze Siko. My u nich kupovali obklady a sleva byla značná :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1550
6.8.13 08:36

Nejlepší je najmout si řemeslníky a nej je aby to měli jako " fušku ". Je pravda, že to trvá déle, ale cena je o poznání nižší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
6.8.13 08:36
@Gabčulinda píše:
Přidávám fotku, jak to vypadá po rekonstrukci. Měli jsme atypické rozmístění + výrobu vestavěné skříně. Zboží jsme si vybrali na netu a firma obstarala(vyjde to mnohdy levněji, než z nabídky velkých firem, které mají svoje katalogy) a taky jsme dost ušetřili díky slevě z DM. 15% na koupelnové vybavení ze Siko. My u nich kupovali obklady a sleva byla značná :-)

moc pěkná :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1550
6.8.13 08:48

@Gabčulinda pekna…

My jsme taky před rekonstrukci, ale my máme koupelnu velkou 3×4 m a tam nám 100 tisíc stačit fakt nebude… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169
6.8.13 08:49

Jen bych si u těch řemeslníků a známých fakt ověřila, že to ten dotyčnej umí, a ošetřila, co se stane, když to totálně zprasí. U řemeslníka samozřejmě smlouvu a u známýho na sebe vzít ten risk, že když to nebude dle mých představ, tak holt zatnu zuby, protože většinou ta práce byla zdarma, popř. za nějakou přátelskou protislužbu, takže se pak dost blbě říká - hele, Franto, copak nevidíš, že to jde všecko totálně šejdrem, tak to předělej, prosím! A nechci na to čekat měsíc :)
Taky bych s jistotou netvrdila, že jsem všecko schopná obstarat levněji než firma, respektive asi vždycky najdu nějakej noname kousek z Obi, co bude stát půlku než něco jiného ověřené kvality, ale třeba konkrétně zařizováky do koupelny jsem si taky chtěla původně pořídit v Siku s 15% slevou sama, ale chlapi z firmy se mi smáli, že obešlou své dodavatele a uvidíme, no nakonec jsme se pod tu cenu ze Sika se slevou dostali s bohatou rezervou (plus je tam sleva na DPH) a ještě nepochybuju, že to firma s nulovým ziskem fakt nedělala ;) Ale fakt je, že já jim chudákům stála za zadkem, stokrát projížděla rozpočty s kalkulačkou v ruce, no museli mě asi milovat.

Když jsem před lety dělala v bytovém studiu, vím, že jsme obyč rekonstrukci jádra malých rozměrů v základním standardu taky uměli kolem 70 i s DPH (ale už je to pár let), spíš bych se bála té kuchyně, tu bych na míru asi předem oželela - netuším sice, jak je veliká, ale má-li to být cena i se základními spotřebiči, tak i ta nejlevnější varianta od truhláře se může levou zadní vyšplhat přes půlku rozpočtu. Nicméně za zkoušku člověk nic nedá, rozpočty nic nestojí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama