Levnej robotickej vysavač a mop - je to k nečemu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1004
30.11.21 23:50

Levnej robotickej vysavač a mop - je to k nečemu ?

Ahoj,

chci se zeptat občas je třeba v akci v Lidlu nebo Kauflandu levnější robotický vysavač s mopem třeba za 2-3 tisíce.
Zajímá mě zda je to k nečemu? Hodně známých mají a chválí si to jak je to skvělé, ale mají dražší za třeba 15-20 tis.

Mě zajímá zda by takto levný dokázal opravdu vysát a vytřít tak, aby to člověk nemusel dělat?

Mám psy a další zvířata a moje představa je taková, že bych vzala psy ven a nechala ho třeba hodinu vysávat a pak na mobilu přepla aby vytřel a vlastně bychom se vrátili do čistého.

Máte nějaká opravdu takto levný stroj a jste spokojené? Případně ocením i typ na konkrétní:)

děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
988
1.12.21 00:02

Já mám něco mezi, Etu Falco, a je to super. Akorát na vytírání se musí vyměnit nádržka. Jdu ven s dětmi a je mezi tím vyluxováno. Odpoledne jdu zase ven a vytře :) Máme extra chlupatou kočku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
1.12.21 00:58

2-3 tisíce nevím, ale za 8 najdeš hodně solidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8742
1.12.21 02:28

Ty levnější mají gyroskopickou navigaci a jezdí občas dosti bezhlavě. Tzn. nesystemsticky, ale nakonec cca 90% plochy úklidí.
Existují i vysavače, které vysávají a vytiraji najednou. Ale je nutno si uvědomit, že vytirání je jen přejetí mokrým hadrem. A pokud jsou zvířecí chlupy, asi to dva v jednom nebude ideál. Chlupy se budou chytat i na hadr na vytirání. Tomu se nezabrání.
Také jsem chtěla kombinaci 2v1,nakonec nejvíc vyhovuje samostatný vysavač. Denně ho pouštím. A k tomu od karcher vytirací stroj. Ten stačí použít jednou týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
1.12.21 03:04

Já můžu doporučit Roborock je teda kolem 11tis., jezdí systematicky, vyhýbá se krásně všem překážkám i psím dekám, které jsou lehké, nezamotá se do kabelů a dokonce zpomalí když vidí psa nebo mu stoupnu do cesty, aby nám dal čas uhnout než změní trasu. Určitě oceňuji i funkci vytírání současně s vysátím, mám pocit že se pak ty chlupy tolik nevíří a ta podlaha je čistější, u toho vytírání je i dobré že tu vodu dávkuje podle intenzity, takže na laminátovou podlahu používá míň vody a nemusím mít strach, že by ji zničil (samozřejmě občas je nutné vytřít i normálně, ale už nevysávám :dance: max něco vysypaného nebo v nedostupných místech bezdrátovým). Má i dobrou aplikaci, kde jdou nastavit místnosti, překážky, časovač apod., má i skvělé recenze. Já ho mám naprogramovaný ob den, a se psem je k nezaplacení - spolu se sušičkou moje dva nejoblíbenější spotřebiče. Rodiče mají starší model Roomba, který byl mnohem dražší a skoro ho nepoužívají, protože jezdí nesystematicky, do všeho naráží a ani ten výsledek není dobrý.

Záleží co od toho očekáváš, jestli máš i koberce, prahy, potřebuješ nastavit nějakou zónu, kde vysávat nechceš, taky jak velkou máš plochu tzn. výdrž baterky a se psem i důležitý objem nádrže, abys ho v půlce nemusela chodit vysypávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
1.12.21 03:26

@V anda vzhledem k tomu, že máš víc zvířat, tak bych taky vybrala určitě kvalitnější, mezi 8-12 tis vybereš dobrý poměr cena/výkon. Ale může se stát, že ti bude vyhovovat i ten levný, já si většinou u spotřebičů, na kterých jsem šetřila nadávám, že jsem měla vzít ten dražší, protože ho pak stejně časem koupím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
1.12.21 05:09
@V anda píše:
Ahoj,

chci se zeptat občas je třeba v akci v Lidlu nebo Kauflandu levnější robotický vysavač s mopem třeba za 2-3 tisíce.
Zajímá mě zda je to k nečemu? Hodně známých mají a chválí si to jak je to skvělé, ale mají dražší za třeba 15-20 tis.

Mě zajímá zda by takto levný dokázal opravdu vysát a vytřít tak, aby to člověk nemusel dělat?

Mám psy a další zvířata a moje představa je taková, že bych vzala psy ven a nechala ho třeba hodinu vysávat a pak na mobilu přepla aby vytřel a vlastně bychom se vrátili do čistého.

Máte nějaká opravdu takto levný stroj a jste spokojené? Případně ocením i typ na konkrétní:)

děkuji

No tohle ty levný neumí na 100%. A i přesnost toho úklidu není ideální. Ale určitě od toho největšího bordelu, ten průběžný úklid, ten levný zvládne. Takže pokud chceš, aby uměl co potřebuješ. Hledej v těch drahých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3413
1.12.21 07:34

Já se vtírnu s dotazem - zvládají se robovysavace vyhýbat překážkám? Židle, nohy od stolu… nebo je potřeba místnost před vysavanim predpripravit? A jak zvládají členité místnosti? Náš obývák rozhodně není pravidelný obdélník :mrgreen: A nízké prahy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7765
1.12.21 07:59
@Jahru píše:
Já se vtírnu s dotazem - zvládají se robovysavace vyhýbat překážkám? Židle, nohy od stolu… nebo je potřeba místnost před vysavanim predpripravit? A jak zvládají členité místnosti? Náš obývák rozhodně není pravidelný obdélník :mrgreen: A nízké prahy?

Ano, překážky v pohodě, nízké prahy v pohodě. Členitost není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
1.12.21 08:39
@V anda píše:
Ahoj,

děkuji

Já mám za 7tis., kombinace. Když stírá, tak to zároveň zamete, ale to stírání jsem zkusila jen jednou - ono to v podstatě rozšmudlá trochu vody po podlaze, takže to moc čistě nevypadá…
Ale zametá často - máme taky psa, takže všude chlupy. Jen teda za hodinu náš byt nestihne. A jednou týdně vysáváme normálním vysavačem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
1.12.21 08:42
@Jahru píše:
Já se vtírnu s dotazem - zvládají se robovysavace vyhýbat překážkám? Židle, nohy od stolu… nebo je potřeba místnost před vysavanim predpripravit? A jak zvládají členité místnosti? Náš obývák rozhodně není pravidelný obdélník :mrgreen: A nízké prahy?

Ano, vyhne se všem překážkám, členité místnosti zvládá, nevleze tam kam se nevejde (většinou) a prahy taky zvládne - leze nám i do otevřené skříňky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
1.12.21 08:43
@Jahru píše:

Ano zvládají, tedy ty s laserovou navigací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
1.12.21 08:44

Mám Roborock S6 Pure za 8 tisíc a zvládá všechno. Uvažovala jsem nas levnějším, ale pak jsem usoudila, že bez laserové navigace a aplikace je to k ničemu. Možná tak do garsonky. Jsem spokojená s vysáváním i mopováním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19298
1.12.21 08:50

My měli levný samotný vysavač. Máme jednu kočku a zvládl to. Ale. Na jedno nabytí zvládl vylučovat jen malou místnost. Takže pokoj 9m² luxovat ty čtyři hodiny provozu, co na jedno nabytí zvládl. Prostě než se dostal všude, trvalo to. A taky mu brzo odešla baterie. Nezv přejet ani nízký práh. A židle jsme mu zvedali. Protože než je objel 🤦‍♀️
Teď mám vyhlednuty dražší.
Dva v jednom bych levný rozhodně nekupovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6802
1.12.21 10:18
@Jahru píše:

Ano, pokud mají prostor tam projet. Určitě s funkci Lidar - to je ta navigace. Máme Roborock s6 max a zvládá cca 1m2 za 1 min. Jedine co tak problem je koberec s trochu větším chlupem, ale to mi nebere ani klasika takže to není chyba vysavace. Já jen uklidim hračky a dětské židle co mají malou roztec. Vyberu kam má jet. Mám rozlišené i části místnosti (koberec, kuchyňský kout, jídelní část a posílám kde je třeba. Květináče objede v pohodě, ale když mám na zemi třeba kytku ve váze tak dávám radši no go zonu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat