Lexaurin dítěti?

Anonymní
3.10.19 14:29

Lexaurin dítěti?

Všechny zdravím,
je možné předepsat Lexaurin dítěti (12 let)? Znám takto staré dítě, které tento lék bere a mám podezření, že lék nepředepsala lékařka, ale dávají jej dítěti rodiče bez svolení lékaře. Jedná se o dítě se sklony k depresi a po pokusu o sebevraždu. Moc děkuji za názor. Nevím, na koho se s tímto dotazem obrátit…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5295
3.10.19 14:31

Asi lepsi Lexaurin nez mrtvy dite a uplne nejlepsi nestrkat nos do cizich veci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
3.10.19 14:34

Děti a dospívající do 18 let věku:
Bezpečnost tohoto léčivého přípravku u pacientů mladších 18 let nebyla stanovena. Proto se přípravek Lexaurin této věkové skupině nepodává.

Tolik google a příbalový leták…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 14:37

Nevím, ale moje obvoďačka jednou řekla mamce, ať mi ho dá ( ale jen půlku bílého, ten by mel být slabší), až půjdeme k zubaři kvůli trhání 4 zubů na rovnátka, mě tenkrát zubař celkem děsil a pokaždé jsem pozvracela čekárnu nebo doktorku ( z nervů).

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.10.19 14:40

Prosím anonym. Já brala lexaurin coby 11 lete dítě. Měla jsem anorexii a dětská psychiatricka mi předepsala lexaurin a prepulsid (pokud si název toho druhého léků pamatuju dobře).

• Nahlásit
  • Citovat
5295
3.10.19 14:41

@Blankaspl No logicky, tezko by to meli na kom testovat. Ale takovej prothazin se ze stejnyho duvodu detem podle pribalaku taky nedava a ja ho mela pro batole od dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56549
3.10.19 14:44
@Blankaspl píše:
Děti a dospívající do 18 let věku:
Bezpečnost tohoto léčivého přípravku u pacientů mladších 18 let nebyla stanovena. Proto se přípravek Lexaurin této věkové skupině nepodává.Tolik google a příbalový leták…

Tam se toho napíše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 14:59

Zakladatelka: Díky za názory. Příbalový leták jsem si samozřejmě přečetla a tam je řečeno, že užívání léku může vést k sebevraždě u depresivních pacientů. Proto mě velice překvapilo, že by lék předepsal lékař. O to dítě mám velký strach. A nestrkam nos do cizích věcí. Dost se mě to týká. Jen nechci odhalovat podrobnosti. Je to citlivé.

• Nahlásit
  • Citovat
5295
3.10.19 15:02
@Anonymní píše:
Zakladatelka: Díky za názory. Příbalový leták jsem si samozřejmě přečetla a tam je řečeno, že užívání léku může vést k sebevraždě u depresivních pacientů. Proto mě velice překvapilo, že by lék předepsal lékař. O to dítě mám velký strach. A nestrkam nos do cizích věcí. Dost se mě to týká. Jen nechci odhalovat podrobnosti. Je to citlivé.

Jezisikriste. Nekterejm lidem bych ty pribalaky zakazala cist.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 15:05
@Tarjei Moc nechápu tyto výlevy, ale asi budou souca
@Tarjei píše:
Jezisikriste. Nekterejm lidem bych ty pribalaky zakazala cist.

Moc nechápu tyto bezobsažné výlevy. Nebo jde o to se na někom odreagovat?

• Nahlásit
  • Citovat
22060
3.10.19 15:09
@Tarjei píše:
@Blankaspl No logicky, tezko by to meli na kom testovat. Ale takovej prothazin se ze stejnyho duvodu detem podle pribalaku taky nedava a ja ho mela pro batole od dr.

Tak prothazin jsem měla pro dceru od dr. na kašel několikrát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5295
3.10.19 15:15

Mne muze bejt ukradeny kdo s cim hysterci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 15:15

Zakladatelko, ano, to se píše, protože se takové případy vyskytly, ale asi se s tím nepočítá. Nicméně zrovna lexaurin…
Nejsem odborník!, mám určitou zkušenost z okolí a osobně bych se dost vyděsila. Je to spíš nárazové. Má zkušenost je u dospěláka, který prvně zareaguje dobře a pak ho to vrhne úplně na opačný protipól, tedy přesně tam, kam ho nechcete.
To už raději nějakou rozumnou dávku antidepresiv pravidelně, než nárazově. Zdůrazňuji, nejsem odborník. Předpokládám, že to psychiatrička napsala na základě velmi pečlivého zvážení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.10.19 15:18
@Anonymní píše:

Ty poslys. Ja jsem dostala Lexaurin, nez mi najedou serotoninova AD. Pod dozorem lekare. Promin, ale jestli neznas cely pribeh toho ditete, tak to nech plavat. Prijdes mi az moc nabrousena na to, abych ti verila, jak moc se o to ubozatko bojis :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10335
3.10.19 16:24

Ano, v rámci medikace psychických poruch můžou i dospívající mít lexaurin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama