Ležení a spaní miminka na bříšku

422
22.4.21 08:29

Ležení a spaní miminka na bříšku

Ahoj holky mám dotaz, můžu nechávat měsíční miminko spát na bříšku? Třeba hodinku? Někdo říká, že jo, někdo zas že ne a že se může jen trénovat takhle na chvili zvedají hlavičky. tak jak to je? Dĕkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.4.21 08:36

Ahoj ;) No hele co člověk to názor a tady na emiminu to platí dvojnásob :lol: ale já bych takhle malé mimi spinkat na bříšku nenechávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
22.4.21 08:40

@kulíšek_s_bambulí ano však proto se ptám 🙂 no právě když chci nechat prcka nechvili pocvičit hlavičku, tak mi usne🙂, tak jsem chtěla znát názory jestli ho nechat, nebo hned otočit. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
22.4.21 09:00

Spani na brisku pry zvysuje riziko sids :think: mame to v rodine, takze se toho bojim jako cert krize a spinkat na brisku bych nenechala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
22.4.21 09:03

Já nenechávala, bála jsem se sids. Pokud máš monitor dechu, tak bych to třeba na to hodinové spaní zvážila na něm, ale bez něj raději ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
22.4.21 09:57

Dceru jsem dávala spat na břicho v podstatě od narození. Byla to jediná poloha, ve ktere spala dobre. Dokud neuměla zvednout hlavu, tak byla na rovném, tvrdém, bez jakýchkoliv dek, polštářů, plysaku atp. A častěji jsem ji kontrolovala, protože nejradši spala s obličejem zaborenym dolu.. to jsem ji teda rovnala. Já jsem jako mimino spala taky zasande na břiše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
22.4.21 10:36

Ja davam tedy jen na bok, take se bojim sids. Jednou mi tak syn usnul, taky kdyz jsme trenovali, tak jsem celou dobu lezela vedle nej a hlidala a po pul hodine sem ho stejne radeji pretocila. Na brisku spal az kdyz se pretacel sam. Ted to praktikuji stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1465
22.4.21 11:21

Prvni dite jsem nechavala spat na brise treba v kocare nebo pres den na monitoru, v noci ne. Je to nejlepsi poloha proti boleni briska a prdum :) Ted s druhym ditetem se toho docela bojim, tak uvidim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
22.4.21 12:04

Malé miminko, které se neumí samo otočit, bych na břiše spát nenechala. Dceru nechávám spát na břiše (aniž bych ji chodila otáčet na bok nebo na záda) až tak od těch sedmi osmi měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
22.4.21 15:09

Nechávala jsem spát od narození oba syny, lépe spali a na těch svalech to bylo znát. Oba nadprumerně popředu ve vývoji oproti vrstevníkům.
SIDS jsem se nebála, není prokázané, že ho způsobuje. Je to jen domněnka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
27.4.21 15:55

Důležité je, aby se miminko nezadusilo!

Je strašně moc důležité, aby se nestala fatální nehoda!!! Zkuste se mrknout na tento polštářek: https://theraline.cz/…lky-24x23x5/ je i v menší variantě: https://theraline.cz/…aly-21x20x3/

Kromě toho, že je polštář prodyšný, tak je pohodlný, i když miminko spinká na zádech. Hlavičku může v pohodě obracet a navíc polštář podporuje rychlejší zotavení měkké hlavičky miminka a přechází deformaci. Na odkazu máte více informací.

Snad Vám to trochu pomohlo :kytka:

Hezký den,
Kristýna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat