Lezení na zemi - 8mesicni dítě

306
28.9.21 09:35

Lezení na zemi -8mesicni dítě

Hezky den, chtěla bych se zeptat ostatních maminek, jak to mají s “pokladanim” téměř lezouciho dítěte na tvrdy povrch.. naše dítě krásně peruje na čtyřech, pokouší se na čtyřech lézt, ale prave spis skáče dopředu a téměř vždy bouchne pusou do podkladu (na sedačce, tvrdé posteli, penovem puzzle)..nebo když se pretaci z bříška na zada, tak to udělá tak strašně rychle a takovou silou, ze se vzdycky šílene rachne do hlavy..na posteli to je legrace, ale nedokážu si představit, ze se sebou takovou razanci skrabne na plovoucce nebo dlažbě..jak jste to měly vy? Mam ho od těchto povrchu chránit, dokud se trosku nezklidni-je strašný divočák..nebo ho ma proste dat na zem s tím, ze si nabije několikrát čumák a přestane to tak dělat..zase představa ze takovou silou se bouchne do hlavy 8o prosim o vaše zkušenosti :-)
Ps:sedá si z lehu přes šikmý sed resp. přes bok …chvíli sedi a pak se sebou rachne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2791
28.9.21 09:44

Normálně lezli po zemi, na části obýváku měli pěnové puzzle, když odlezli jinam, byla tam tvrdá plovoučka. Oni se brzy naučí, že rána o zem bolí a dávají si pozor. Jak jinak ho to chceš naučit? A doporučuji, aby si to dítko vyzkoušelo ještě než se začne stavět, ty pády že stoje vypadají mnohem hrozivěji :mrgreen: A když už ví, že naráz o zem bolí, tak jsou trochu opatrnější (v rámci miminích možností)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
28.9.21 09:51
@Jahru píše:
Normálně lezli po zemi, na části obýváku měli pěnové puzzle, když odlezli jinam, byla tam tvrdá plovoučka. Oni se brzy naučí, že rána o zem bolí a dávají si pozor. Jak jinak ho to chceš naučit? A doporučuji, aby si to dítko vyzkoušelo ještě než se začne stavět, ty pády že stoje vypadají mnohem hrozivěji :mrgreen: A když už ví, že naráz o zem bolí, tak jsou trochu opatrnější (v rámci miminích možností)

Jenže on ještě neleze a pokud bych ho dřív dala má plovoucku, tak by mi nejspíš ani nelezl, ale pouze se plazil- na radu doktorky byl jen na neklouzavych -koberec, puzzle, matrace, sedačka..i já zastávám názor, ze “syndrom plovoucích podlah” je proste na prd a prameni z toho později plno problémů..zatím proste peruje a skáče dopředu na pusu..takže dotaz jsem mířila tam, jestli ho dat na podlahu až ve chvíli, co bude umět hezky lézt bez těch “nepovedku”…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26489
28.9.21 09:52

@NicknackEK Děti jsem pokládala na zem od několika týdnů. Takze jsem to neřešila.
Když začaly sedět a občas ještě přepadly, tak jsem měla v jednom místě na dlažbě, kam si rád chodil sednout a pozoroval mě, zbytek koberce.
Jinak nic. Děti jsou gumové a pády se učí. Když ho budeš ochraňovat, naučí se velké kulové a naopak hrozí vážnější úraz, až maminka nebude za zadkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11210
28.9.21 10:07

Syndrom plovoucích podlah, jo? :lol: :lol: to je nový výmysl vaší doktorky? Generace před námi se učily lézt na parketách, linoleu, dlažbě a podobně. Nemyslím si, že by to byl takový rozdíl. Můžeš dítě chránit, stejně si nabije dříve či později. Děti se učí jen tím, co prožijí. Bouchne se 1×,2×,3× a počtvrté si dá pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3100
28.9.21 10:20

@Aduš8 já myslím, že na tom něco bude, plovoucky jsou daleko hladsi než parkety nebo lino mi přijde. První syn měl k lezení lino a v pohodě, lezl od sedmi měsíců, druhy plovoucky/dlažba a neslo to a neslo, až teď po 10 měsíci začal opatrně lézt, predtim se jen plazil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11210
28.9.21 10:23

@Semtex já mám v bytě jen plovoučku v chodbě a kuchyni, jinak jen lakované parkety(kloužou víc, jak ta plovoučka) a obě děti mi chodily kolem 10.měsíce. Koberce jsem neměla vůbec nikde, jen v hracím koutě v obýváku pěnové puzzle. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23000
28.9.21 10:23
@NicknackEK píše:
Jenže on ještě neleze a pokud bych ho dřív dala má plovoucku, tak by mi nejspíš ani nelezl, ale pouze se plazil- na radu doktorky byl jen na neklouzavych -koberec, puzzle, matrace, sedačka..i já zastávám názor, ze “syndrom plovoucích podlah” je proste na prd a prameni z toho později plno problémů..zatím proste peruje a skáče dopředu na pusu..takže dotaz jsem mířila tam, jestli ho dat na podlahu až ve chvíli, co bude umět hezky lézt bez těch “nepovedku”…

Nejhorší je syndrom přeopatrnejch a úzkostnejch matek… mrskni ho na zem nech ho, ať si svět a pohyb objevuje sám a po svým. Ne způsobem, kterej mu nadiktuješ ty. Bouchne se? To je dobře, stejně jako se dítě učí pohybovat, tak se musí učit padat. Když se nenaučí padat postupně, tak si brzo rozbije hlavu. Vadí ti plovoučky? Tak mu dej ponožky s gumovýma špuntana a na kolena to samý. Moje děti byly na podlaze od mimin, takže automaticky začaly přelézat z podložek po celým domě. Takovýhle ptákoviny jsem fakt neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1224
28.9.21 10:44

Nech ho si natlouct cumak, cim driv a z mensich vysek, tim lip. Nejhorsi je za detmi litat a chranit a pak se ve trech letech na hristi divit, ze neumi padat a vazne si ublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2791
28.9.21 10:52

@NicknackEK Tím „odlezli“ jsem myslela „odpinožili se“ jakýmkoliv způsobem - kutálením, odstrkováním, plazením, lezením… :mrgreen: Takže tak od 3-4 měsíců, cca? :D
A s tím lezením - záleží na dítěti - u obou dětí jsme měli plovoučky i koberec - starší syn lezl po 4 od konce 6. měsíce a neplazil se nikdy. Lezl i po plovoučce i po dlažbě i po koberci. Dcera se naopak plazila až do konce 11. měsíce a opět po jakémkoliv povrchu i po koberci :nevim: Prostě jí to přišlo jako nejlepší způsob pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
28.9.21 11:19
@Janli píše:
Nejhorší je syndrom přeopatrnejch a úzkostnejch matek… mrskni ho na zem nech ho, ať si svět a pohyb objevuje sám a po svým. Ne způsobem, kterej mu nadiktuješ ty. Bouchne se? To je dobře, stejně jako se dítě učí pohybovat, tak se musí učit padat. Když se nenaučí padat postupně, tak si brzo rozbije hlavu. Vadí ti plovoučky? Tak mu dej ponožky s gumovýma špuntana a na kolena to samý. Moje děti byly na podlaze od mimin, takže automaticky začaly přelézat z podložek po celým domě. Takovýhle ptákoviny jsem fakt neřešila.

Rozhodne nejsem úzkostná matka;-)jen si nedokážu představit, ze s takovou razanci se rizne do hlavy..tot vše..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
28.9.21 11:20
@Aduš8 píše:
Syndrom plovoucích podlah, jo? :lol: :lol: to je nový výmysl vaší doktorky? Generace před námi se učily lézt na parketách, linoleu, dlažbě a podobně. Nemyslím si, že by to byl takový rozdíl. Můžeš dítě chránit, stejně si nabije dříve či později. Děti se učí jen tím, co prožijí. Bouchne se 1×,2×,3× a počtvrté si dá pozor.

Ano, děti špatně lezou díky plovoucce a pak si zadelavaji na problémy se zády..dřív na linu nebo koberci takové problémy nebyly..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23000
28.9.21 11:36
@NicknackEK píše:
Rozhodne nejsem úzkostná matka;-)jen si nedokážu představit, ze s takovou razanci se rizne do hlavy..tot vše..

Tak si představ, až se s takovou razancí praští do hlavy při pádu ze stoje. Potřebuje se naučit, že to bolí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
28.9.21 12:48

Já bych ho na zem dala, stejně je otázka času, kdy ti “zdrhne” i na tu plovoučku. Moje děti se obě plazily, ten starší nelezl, jen se plazil a pak chodil. To byl problém, který se opravdu projevuje. Nemá moc dobrou koordinaci a lezeme s nim teď v 5 letech, aby to dohnal. Taky jsme udělali chybu, že jsme ho předčasně posazovali. Teď Máme lézt 2× 20 minut denně mmch. Nicméně ten mladší se plazil od 9 měsíce. Před tím také takhle peroval. Lézt začal po roce, a až po roce si sám sedl. Toho jsme naopak vědomě nikdy pasivně neposadili a počkali jsme si na to až tak do 13 měsících. Jezdil i jedl na břiše. Šílený. :lol: Pak lezl opravdu dlouho a chodil až v 17 měsících. Za to je stabilní, nepadá, nemá diastazu, je dobře posilněnej. A přes to plazeni, mi rehabilitacni i rikala, že pokud se plazi symetricky, tak to nevadí, hemisféry se propojí.. A pak až přejdou do lezeni, tak je neurychlovat v chůzi
Lezení můžeš podpořit i plyšákem v bodycku.
Nechávat přelejzat nohy
Motivovat do schodů na horu
Pokládat na overball
Dělat trakaře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat