Nezvládá lezení

Anonymní
18.1.21 08:53

Lezení - už jsem zoufalá :-(

Ahoj holky,

jdu si trošku postěžovat. Mám roční holčičku, která nezvládá lezení. Od 10,5. měsíce chodíme na fyzioterapii a každý den cvičíme (i na baloně). Sed zvládá v pohodě, sedne si sama, ale když má lozit, tak se vždy rozplácne jak žába. Bohužel se ani neplazí rovnoměrně, ale neustále se plazí přes pravou stranu. Občas se snaží postavit, ale ani to jí zatím moc nejde. To mi nevadí, ale jsem už opravdu zoufalá, že nezvládá lozit. :(
Tento týden má 1. narozeniny a na mě spadl splín, že mám tak „opožděné“ dítě. :,(
Najde se tady někdo takový jehož dítě v roce nelezlo a nakonec to dokázalo? Od rodiny to hodně schytávám, už mi bylo i vyčteno, že je to moje vina, že malá nelozí, ale já se vážně moc snažím s malou cvičit a věnovat se jí.
Omlouvám se za anonym, stydím se za to.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8342
18.1.21 08:58

Dej ji ještě čas. Potřebuje posílit svaly a to není u malých dětí jen tak. Jste pod dohledem fyzioterapeuta. Ona to dozene. Rodinu posli tam kde slunce nesviti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
18.1.21 09:09

Okolí je nekdy na facku, radu nemam, ale posílám aspoň objetí a ujisteni, ze to neni tvoje chyba. Verim, ze to malá dozene! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
18.1.21 09:11

Zakladatelko :hug: :hug: :hug: :hug: prosím tě, hlavně se uklidni :hug: :hug: :hug: NEJSI špatná máma, protože tvoje dítě neleze, naopak jsi SKVĚLÁ máma, protože to řešíš, chodíte na fyzio a děláte vše proto, aby se to zlepšilo. A ono se to zlepší, to mi věř. Naše dcera také dlouho nelezla, měla rozestup břišních svalů, poměrně dost a od půl roka jsem s ní cvičila. Víš ono se tím cvičením dá opravdu hodně zvládnout, mimina jsou nesmírně tvárná ještě. Určitě se to zlepší. Dávej jí podměty, ale zase nebuď moc urputná, tak nějak dle srdce a citově a ničeho se neboj, zvládnete to :hug: Teda za mě musím ještě říct, že nám nesmírně pomohlo plavání, to udělala malá největší pokrok, bohužel jak je to s bazény momentálně je věc druhá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63697
18.1.21 09:19

Kašli na okolí. Můj nejstarsi byl lenoch jak svina, nezvládl spoustu věcí. Nakonec se tedy laskavě v 16 měsících dal říct, ale byl to boj. Dneska je z něj zdravý aktivní pubos, co závodně běhá orientační běh :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2156
18.1.21 09:24

Vrchol vyvoje je sed. Sedi a to se hodi do kocaru nebo na jezeni. Plazi se a lozit a chodit taky bude. To je dulezite. Ted se to resi, ale za 3 roky uz se nikdo nebude ptat, kdy zacala lozit nebo chodit. Rodine rekni, ze chodite na fyzioterapii a to jim musi stacit. Tady ma fura uzivatelek alespon jedno dite v necem opozdene. Ja taky. S obema detmi jsem mimo jine cvicila Vojtovku. Koukni na hlavni strance je clanek o chlapeckovi, jehoz rodina je stastna, ze v 6 letech sam sedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 09:26

Mám aktuálně taky roční a neleze. Aspoň se teda plazí rovnoměrně a teď už i se zapojením kolen, ale k lezení má daleko, péruje jen na předloktích, nenatáhne ruce, jen když ji do té polohy umístíme. Taky chodíme k fyzioterapeutce. Až to přijde, tak to přijde. Malá je celkově klidnější, pohodlnější, začala se otáček po šestém měsíci, plazit těsně před 10 měsícem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 10:08

@JancaS84 @K. Rocánková @Májovka1234 @martina.se @Oriseka
Holky moc děkuju za uklidnění. Cvičíme i tak, že mi přelézá natažené nohy, to zvládá. Ale dál už lézt nedokáže. Na bazén bych ráda chodila, ale v této blbé době to bohužel není možné. Otáčet na bříško se začala když měla 4,5 měsíce a zpět na záda, když měla půl roku. Pak se jakoby zasekla a dlouho byla jen na břiše. Začala se plazit až v 10 měsících a to ještě nerovnoměrně, tak jsme pak začali chodit na tu fyzioterapii. Manžel se s malou snaží taky cvičit, hlavně o víkendu. Je velká opora, snaží se vše vidět pozitivně, ale pak přijde nebo zavolá někdo z rodiny a už to jede: Ona se pořád jenom plazí? Vždyť už by měla chodit. Není nějaká opožděná, že se jen tak pořád válí po zemi? Ty jsi chodila když jsi měla 10 měsíců, tak jaktože je ona taková zpomalená? Fyzioterapeutka Vám řekla, že má slabé břišní svaly? Vidíš, to je tím, že je pořád jen na břiše! Víš, opožděné dítě je hlavně vina matky, že se děcku nevěnuje.
Včera jsem se už po takové návštěvě rozbrečela. :,( Ten psychický tlak z okolí je strašný. Aby mě někdo osošoval z toho, že se dceři nevěnuju a já s ní přitom doma trávím hodně času cvičením. To už ale nikdo nevidí. :(

• Citovat
  • Nahlásit
1930
18.1.21 10:19

Mam dvojcata, která byla hypotonicka, měli slabé břišní svaly a krk. Ani nevís, co jsem se nacvicila vojtovky a všechny děti byly krásně tabulkovi a naši „jen“ pasli koníčky. Na okolí se vyprdni a naopak se ohraď, extra rodina by te měla podpořit!!! Každý dítě je originál!! Vem je s sebou na rehavko, at vidí, jak je to náročné, hlavně psychicky. Co říká fyzio, vis, kde je zakopaný pes? Cvičíte vojtovku, nebo co cvičíte? A je tedy na ctyrech, nebo se opira o lokty? Peruje na kolinkach? U nás jeden si sedl po 1.narozeninach a po roce a tydnu začal lezt, ale ještě 3 tydny to stridal s lezenim. Druheho jsem přesně ve 13.mesici zvojtila a zacal okamžitě lézt. Sedl si taky až po roce, do te doby si sedali přes šikmý sed, ale ještě se rukama drželi. Je to šíleně náročné, úplně ti rozumim, ale nebud z toho smutna, vsechno dozene a vubec to neznamená, že by ses ji nevenovala!! Dítě má lézt do 10 měsíců, aby v roce chodilo a chodit má do 18 mesicu, takže je ještě spoustu času! Naši začali chodit v 16 mesicich a jak se nic nezblaznilo!!! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
18.1.21 10:39

Řešíte to, cvičíte, víc dělat nemůžeš, takže bych si nic nevyčítala. :srdce: A rodinu pošli tvrdě někam. Mně do výchovy někdo kecal jen jednou. Proč prý má moje dítě ještě na roce plínu, proč ho nenaučím chodit na nočník. Tak jsem se tvrdě ohradila a byl klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 10:47

@suzka1 Fyzioterapetka říká, že má slabé břišní svaly. Na nerovnoměrné plazení nám řekla, že ji první musíme dostat na kolínka a potom budeme dělat další cviky. Vojtovku necvičíme. Děláme šikmý sed, v tom už ale být moc nechce, protože si hned sedne normálně. Cvičíme sed na patách, kdy si hraje s nějakou hračkou, přelézání přes překážky a cvičení na gymnastickém míči. Před 2 týdny se právě začala posazovat sama. Zvládne se třeba opřít o menší schůdek, udělá sed na patách a chvilku si tam vydrží hrát s hračkou. To před cvičením vůbec nezvládala a jde u ní vidět pokrok. Jak se chce ale někam dostat, plácne sebou a plazí se. Četla jsem i rady s kostkou na břiše pod bodýčkem, ale to jí vadí. Sedne si a začne brečet, takže to bohužel u nás neprošlo. :(
Na kontrolu jdeme v únoru.

• Citovat
  • Nahlásit
397
18.1.21 10:56
@Anonymní píše:
Holky moc děkuju za uklidnění. Cvičíme i tak, že mi přelézá natažené nohy, to zvládá. Ale dál už lézt nedokáže. Na bazén bych ráda chodila, ale v této blbé době to bohužel není možné. Otáčet na bříško se začala když měla 4,5 měsíce a zpět na záda, když měla půl roku. Pak se jakoby zasekla a dlouho byla jen na břiše. Začala se plazit až v 10 měsících a to ještě nerovnoměrně, tak jsme pak začali chodit na tu fyzioterapii. Manžel se s malou snaží taky cvičit, hlavně o víkendu. Je velká opora, snaží se vše vidět pozitivně, ale pak přijde nebo zavolá někdo z rodiny a už to jede: Ona se pořád jenom plazí? Vždyť už by měla chodit.Není nějaká opožděná, že se jen tak pořád válí po zemi? Ty jsi chodila když jsi měla 10 měsíců, tak jaktože je ona taková zpomalená? Fyzioterapeutka Vám řekla, že má slabé břišní svaly? Vidíš, to je tím, že je pořád jen na břiše! Víš, opožděné dítě je hlavně vina matky, že se děcku nevěnuje.
Včera jsem se už po takové návštěvě rozbrečela. :,( Ten psychický tlak z okolí je strašný. Aby mě někdo osošoval z toho, že se dceři nevěnuju a já s ní přitom doma trávím hodně času cvičením. To už ale nikdo nevidí. :(

Kdysi mi jeden člověk, obrovský odborník na komunikaci a asertivní jednání radil, jak se v obdobných situacích chovat. Až se tě příště zase někdo zeptá: „Ona se pořád jenom plazí? Vždyť by měla chodit bla bla bla“. V klidu řekni: „A PROČ MI TO ŘÍKÁŠ?“ Většinou se lidi v tuto chvíli zarazí a potažmo zamyslí.
Jinak ono má vše dvě strany. My máme v rodině 2 mimina, naše roční a pak ještě v blízké rodině 7mi měsíční. Příbuzná mi před dvěma týdny volá a je nadšený, jak malý (7m) už krásně chodí v chodítku! A že naše malá tedy takhle šikovná nebyla. Tak jsem jí oznámila, že by i „šikovná“ byla, ale že já jí do chodítka (rozuměj takové to sedátko na kolečkách, kde dítě je zavěšený, bortí se mu záda, klenba se netvoří atd) nedávala a nikdy bych jí tam nedala, neboť stav její páteře je pro mě tisíckrát důležitější, než chlubení se „on chodí“. a bylo…to trochu OT, ale napsala jsem ti to, abys viděla, že ne „rychle je to správné“, což by si měli tvoji příbuzní uvědomit.
Jinak ještě jedno doporučení mě napadá, když to půjde a budete s mužem doma oba dva, zkuste s ní cvičit oba, jeden „cvičí“ a druhý dělá opičky, to u nás docela zabíralo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2156
18.1.21 11:05
@Anonymní píše:
@suzka1 Fyzioterapetka říká, že má slabé břišní svaly. Na nerovnoměrné plazení nám řekla, že ji první musíme dostat na kolínka a potom budeme dělat další cviky. Vojtovku necvičíme. Děláme šikmý sed, v tom už ale být moc nechce, protože si hned sedne normálně. Cvičíme sed na patách, kdy si hraje s nějakou hračkou, přelézání přes překážky a cvičení na gymnastickém míči. Před 2 týdny se právě začala posazovat sama. Zvládne se třeba opřít o menší schůdek, udělá sed na patách a chvilku si tam vydrží hrát s hračkou. To před cvičením vůbec nezvládala a jde u ní vidět pokrok. Jak se chce ale někam dostat, plácne sebou a plazí se. Četla jsem i rady s kostkou na břiše pod bodýčkem, ale to jí vadí. Sedne si a začne brečet, takže to bohužel u nás neprošlo. :(
Na kontrolu jdeme v únoru.

Tak vidis, dela pokroky. To je super. Ze je opozdene dite vinou matky, tak to je pekna blbost. To je jen mizive procento pripadu a kazdy musi videt, ze to ty nejsi. Takze si jen honi svoje ego. Pec na ne. Omez s nimi kontakt, kdyz se neumi chovat nebo jednim uchem tam a druhym ven. Az bude chodit, tak zase budou resit nocnik nebo mluveni :roll:. Dite ma chodit do 18 mesicu, takze o tom stejne vedi houby a jen prudi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
18.1.21 14:20

Slabé brisko moc dobře znám. Když kluci začali past koniky, tak prepadavali do stran, protože neměli posilene svaly. Pises, že necvicite vojtovku, proč ji necvicite? A cvicite tedy bobatha? My jsme v 10 mesicich s klukama začali jezdit na koně v rámci hipoterapie a moc jim to pomohlo. Mrkni se na to, co to je, nebo mi napis sz. 3 mesice jsme jezdili 2× tydne, jedna jizda trva 10 min a deti sedeli na koni a tou konskou chuzi posilovali svaly. Byla u toho fyzioterapeutka, která rikala a držela děti tak, aby cvicili. Jednou jsme byli i na intenzivnim tydnu, 2×denne po dobu 5 dni a diky tomu se jeden dostal na ctyri a zacal perovat na kolinkach, za měsíc začal lézt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 20:43

@Májovka1234
Jo chodítko mám taky často „na talíři“. Sestřenka má o půl roku starší holčičku a tu dávala do chodítka od 10 měsíců. Ona ale už byla dost šikovná i předtím, sama si stoupala a tak. Já chodítko neuznávám. Moje matka mi řekla, že ho dá malé k 1. narozeninám, tak jsem jí řekla, ať mi to přinese i s účtenkou, že ho půjdu vrátit a aspoň budu mít peníze, které budou pro nás užitečnější než chodítko. :D Což jsem si samozřejmě dovolila moc a hned mi bylo vyčteno, že když jí nijak nepomůžu, tak nebude chodit ani ve 3 letech. No děs. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat