Lezlo už miminko nebo ne?

173
12.4.20 19:00

Lezlo už miminko nebo ne?

Zdravím dámy :)
Dnes se stala taková věc - naše holčička (2měsíce, 3 týdny) se zatím úplně netočí na bok, jen se tak zapře nohama a vytočí do boku a pak zase „upadne“ na záda. Někdy hodí nohama a rukama a taky se otočí na bok, ale zase „spadne“ zpátky na záda. Když se nosí, je hodně zvídavá, jako kdyby se nakláněla nahoru a dopředu a chtěla si sednout nebo mi rovnou utéct :D Koníčky paseme jakž takž, moc ji to nebaví, dost pláče, nejlépe jí to jde u mě na hrudníku. Každopádně - dnes na přebalováku jsem ji otočila na bříško, aby si popásla a ona najednou začala krčit nohy pod sebe, předsunula levou ruku a jako kdyby se chtěla přitáhnout s odplazit se, pak se zapřela nožkami do mého břicha (stála jsem blízko) a odpérovala se dopředu. Pak se znovu zapřela, tentokrát do podložky a zase se tak jako posunula dopředu, zatímco tou levou rukou se jakoby přitahovala. Takhle „cestovala“ asi 5cm, tak jsem ji vrátila zase na začátek a ona se zase odrážela a posouvala, tak jsme to zopakovaly a udělala to po třetí… Prvně ji také na bříšku skutečně bavilo být, plakala až když jsem ji otočila. Myslíte, že už je to nějaký základ k plazení třeba? Nebo to byla spíš jen náhoda? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
230
12.4.20 19:05

@LaVoisin
Syn tohle dělal taky, přesně v tomhle věku. Pak přestal a plazit se začal v 5 měsících. Myslim, že je to spíš tím, jak se na tom bříšku snaží srovnat, aby jim to bylo pohodlný :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
12.4.20 19:16

@Tyna15 Aha, moc děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4716
12.4.20 19:18

Tvoje miminko se hýbe, to je v pořádku :D ale lezení to opravdu není. Nesnaž se ji někam zaškatulkovat, budeš z toho akorát na nervy. Každý pohyb nožkou nebo rukou se nedá popsat a analyzovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
12.4.20 19:34

@Čičorečka Snažím se brát vše tak nějak… s klidem, ale jsem panikář :D Pediatrička o dvouměsíční prohlídce říkala, že na přetáčení má ještě dost času… ale nevím, co znamená „dost času“ :D tak se vždycky bojím jestli na svůj věk umí vše co by umět měla… já vím, že každé mimi je jiné, některá něco zvládají dřív, jiná později, některá něco i přeskočí… ale je to moje první miminko, tak vše sleduju a zkoumám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
12.4.20 19:52

Netflix natočil seriál o miminech (Babies) a lezení se v jednom díle také věnují. Každopádně jsem z toho pochopila, že tyhle pohyby u miminek jsou opravdu stejné, jako pozdější lezení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4716
12.4.20 21:39

@LaVoisin no já mám taky první a jediné miminko a je mi fakt dobře, protože se ho nesnažím analyzovat. Žije, má se k světu, doktorka je spokojená, já jsem šťastná. I když je to nedonošenec, nevejde se do tabulek. Naštěstí je nezkoumám a raduju se z toho, co zmákne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
19.4.20 21:52

Nás na to upozorňovala pediatrička, že i úplně malý miminka, když se mají o co zapřít, se dokážou “odposouvat” někam jinam, plazení to není. Přetáčení ze zad na bříško “dle tabulek” by mělo přijít do 6. měsíce a z bříška na záda v 7. Naše malá se teda začla přetáčet na bříško cca týden po 4. měsíci. Zpět ale až v tom sedmým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat