Lgbt rodičovství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 19:09

Lgbt rodičovství

Dobrý večer přeji všem,

Mám takový dotaz který se týká homosexuálních párů. Je mi 19 let a mé přítelkyni taky. Jsme spolu 4.rokem a chtěli by jsme taky být jednou rodina a mít spolu děti. Zajímalo by mě jak jste vy, homosexuálové přišli k dětem? Vím, že většina leseb našla dárce spermatu a tak se oplodnily, nebo že si dítě adoptovali. To my ale nechceme. Přítelkyně si dítě nechce adoptovat, chce cítit ten pocit, že má pod srdcem svoje vlastní miminko, které bude mít i moje geny, to samozřejmě chci i já, ale je to vůbec možné? Dárce spermií taky nechceme, nemáme ani žádného kamaráda, který by nám jen tak daroval sperma a pak se s dítětem nechtěl vídat nebo by na něj nechtěl mit svá práva jako otec, anonymně to taky nechceme. Někde jsem četla, myslím si že zde na emimino, že si dvě ženy nějak spojily vajíčka a na klinice je jen uměle oplodnily, tim pádem dítě mělo geny obou žen. Nežiji v pohádce ( pro rejpaly), ale v dnešní době je možné vše. Tak se ptám, je vůbec nějaká možnost, aby dítě mělo geny nás obou? Aby mělo jak se řekne i mojí krev? Neplánujeme děti hned teď, ale za nějakou dobu, třeba za 2-3 roky. Ráda si přečtu vaše rady a názory.

Hezký večer,
Omlouvám se za anonymitu, ale kvůli rodině musím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5264
1.11.21 19:25

Ne, tohle nelze. DNA od samičky ke specifickým způsobem metylovaná a od samečka taky. Nejde to dohromady. I kdyby se spermie zbavila jádra a do ní se dalo jádro z vajíčka, tak to nebude fungovat.
Udělejte si každá svoje dítě, klidně s jedním dárcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1302
1.11.21 19:30
@Anonymní píše:
Někde jsem četla, myslím si že zde na emimino, že si dvě ženy nějak spojily vajíčka a na klinice je jen uměle oplodnily, tim pádem dítě mělo geny obou žen.

Tohle teda slyším poprvé. Čistě teoreticky by tak žena mohla mít dvojčata ze dvou vložených embryí (žena A + dárce a žena B + dárce). Ze dvou vajíček jedno dítě neuděláš. Troufám si ovšem tvrdit, že u nás se taková procedura neprovádí. Minimálně dvě lesbičky nemají v ČR na umělé oplodnění bez muže nárok.

Jestli se to někde dělá, tak tipuju USA a tu částku, kterou byste jako samoplátkyně musely uhradit, si ani nechci představovat. To bude pro běžného smrtelníka sci-fi. Ono ani obyčejná inseminace v zahraničí nebude levná.

EDIT: Jestli jsi myslela oplodnění úplně bez dárce, tak to samozřejmě nejde. Spermie tam být přítomná musí. :D

Příspěvek upraven 01.11.21 v 19:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
1.11.21 19:32

Ne, nektere lesby delaji to, ze pouziji vajicko jedne a tehotna je s nim druha, ale musi to byt nejaka neofiko domluva na klinice… cpani hormonu, odber vajicek, IVF pro svuj dobrej pocit, pro me nepochopitelny. Ale bez darovanych spermii fakt mit dite nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5264
1.11.21 19:39

Ještě chci reagovat na to, že v dnešní době je možné vše. To rozhodně není, třeba klonování lidí se ukázalo jako slepá ulička. Nikdy možné nebude, DNA v našich somatických buňkách je natolik poškozená, že nového člověka z ní prostě není možné udělat.
Stejně jako můžeme předělat muže na ženu (exteriér) ale ve své podstatě to stejně bude pořád muž, protože DNA mu nikdo nevymění, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
1.11.21 19:42

Tak bez spermie fakt dítě udělat nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
1.11.21 19:48

Geny obou žen může mít tak, že se z vajíčka jedné ženy odstraní jádro (od této ženy dítě zdědí mitochondriální DNA) a vloží se do něj jádro z vajíčka druhé ženy (od ní zdědí jednu sadu chromozomální DNA). Takto vzniklé vajíčko je oplodněno spermií (druhá sada chromozomů).
Pokud se pamatuji, byla tato manipulace s vajíčky provedena v případě ženy, která trpěla nějakou mitochondriální nemocí, a předpokládám, že půjde o složitý a drahý postup s malou pravděpodobností úspěchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 19:48

@misuled já vim, že bez spermií nejde splodit dítě, jen mě zajímalo jestli to jde aby dítě mělo geny nás obou a zároveň bylo oplodněno.

• Citovat
  • Nahlásit
433
1.11.21 19:57

Učivo střední školy? Ženy mají XX, chlapi XY sadu chromozomů. Pro oplodnění a následně pro určení pohlaví je NUTNÁ sada Y chromozomů, tj. ze dvou vajíček nelze udělat „dítě“. Tj. spermie - nositel XY sady je NUTNÁ :) Bohužel.

Sice je genetika už dost daleko, ale nechci asi raději vědět, co by vzniklo, kdyby někdo přesvědčil vajíčko k následné mitóze bez té Y sady :)))

Třeba je na to téma natočený nějaký horor, tak ho můžeš zkouknout :)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9748
1.11.21 19:59

https://www.irozhlas.cz/…01181014_jaj

ono to časem nějak půjde, ale nebude to levné a pravděpodobně to nebude v Česku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1302
1.11.21 20:01
@bludice píše:
Geny obou žen může mít tak, že se z vajíčka jedné ženy odstraní jádro (od této ženy dítě zdědí mitochondriální DNA) a vloží se do něj jádro z vajíčka druhé ženy (od ní zdědí jednu sadu chromozomální DNA). Takto vzniklé vajíčko je oplodněno spermií (druhá sada chromozomů).
Pokud se pamatuji, byla tato manipulace s vajíčky provedena v případě ženy, která trpěla nějakou mitochondriální nemocí, a předpokládám, že půjde o složitý a drahý postup s malou pravděpodobností úspěchu.

Aha, tak jsem neměla pravdu. Ze dvou vajíček jedno dítě alespoň teoreticky uděláš. Zajímavé.

Přesto bych to ani já neviděla jako reálnou možnost pro běžné lesbické páry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
1.11.21 20:04
@Anonymní píše:
@misuled já vim, že bez spermií nejde splodit dítě, jen mě zajímalo jestli to jde aby dítě mělo geny nás obou a zároveň bylo oplodněno.

Vis, ono az k tomu diteti budes par mesicu az let parkrat za noc vstavat, tak ti bude uplne jedno, jestli ma geny tvoje nebo souseda. Proc vymyslet takovy pokusy. Nemyslim to zle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
1.11.21 20:05
@annali píše:
Aha, tak jsem neměla pravdu. Ze dvou vajíček jedno dítě alespoň teoreticky uděláš. Zajímavé.Přesto bych to ani já neviděla jako reálnou možnost pro běžné lesbické páry.

Z částí dvou vajíček a jedné spermie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
1.11.21 20:06

Nemám nic proti manželství kohokoliv s kýmkoliv, nemám nic proti adopci dětí homosexuály, lidské zákony se dají změnit, ale ohýbat i přírodní zákonitosti?? Jednou jste dvě samice, tak holt spolu dítě nevytvoříte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
1.11.21 20:08
@bludice píše:

Už jsem nějakej pátek ze školy, ale člověk má asi tak 99,9× procenta genů v jádře, takže dítě z vajíčka, které má jiný obal než jádro je tím obalem ovlivněno asi tak jednou tisícinou, miliontinou? Nevím, ale každopádně ZCELA ZANEDBATELNĚ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat