Liberec - bydlení, práce, adopce a bezlepková dieta

197
30.10.19 21:54

Liberec - bydlení, práce, adopce a bezlepková dieta

Zdravím :) momentálně bydlíme v Brně, ale už mě to tu štve, pocházím z Čech a Morava… no řekněme že to asi není místo pro mě. Liberec jsem vždycky milovala, nedávno jsem tam strávila krásný víkend a měla možnost si město víc prohlédnout. Jsem celiak, takže mám doživotní bezlepkovou dietu, sama jsem se přesvědčila, že není moc míst, kde bych se v Liberci mohla najíst (o víkendu určitě ne) nebo nakoupit třeba čerstvé pečivo, ale napadlo mě, jestli je možnost nějaké bezpečné bezlepkové prodejny nebo pekárny třeba někde poblíž v Německu (Žitava, Görlitz apod ), má někdo zkušenost? Upřímně řečeno, v Brně taky s jídlem žádná sláva, ale člověk si tu dá bez lepku pizzu a ještě si vybere ze 3 pizzerií (opravdu dobrá je jen 1), několik restaurací a bister, 4 čistě BZL pekárny, což mi chybět bude, lepší něco než nic, ale snad s tím dokážu žít :D

Dále by mě zajímalo, jaké jsou tam pracovní možnosti, případně pokud má někdo srovnání, co se týče nabídek práce, mzdy tam a ve větších městech jako je to Brno, případně Praha? Partnerka je IT programátorka, v době případného stěhování bude mít 2 roky praxe (+ červený diplom z VUT asi taky nebude na škodu) a já mám maturitu, momentálně pracuji v call centru, což mě sice nijak moc nebaví, ale vydělat si můžu i víc než ona, co se odměn týče. Zajímá mě, jaké rozdíly můžou být, předpokládám že čím menší město, tím méně peněz, ale nemám přesnou představu.

Moje další otázka je na adopci. Má někdo přehled, jak dlouho proces v Liberci obvykle trvá, jaké mají požadavky na bydlení, kolik bývá v kraji dětí k osvojení, jak se tam přistupuje k přímé adopci apod.?

Ještě mě zajímá, jestli je tam třeba nějaká čtvrť, kde slušný člověk, případně rodina opravdu nechce bydlet (Romové, bezdomovci, narkomani) jako je třeba v Brně Cejl? :think:
Osobně mi nevadí bydlet i na kraji města, jsem zvyklá na byt, ale musím říct, že ty staré domky třeba kolem ZOO mě taky dost lákaly. Koukala jsem na ceny nájmů a hodně se lišily. Nejdřív jsem narazila na 3+1 nebo 4+1 za cca 14 000,– (nechtělo se mi tomu věřit) a pak i to samé za 20 000,– stejně jako v Brně. Co se nájmů týče, v Brně nemá šanci najít bydlení člověk se zvířetem nebo rodina s dětmi, prostě jím být nikdo nechce pronajmout, je to i tam stejné?

Cokoliv nám může pomoct v rozhodování a dalších krocích :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
924
30.10.19 22:13

Máme v rodině celiaka a není problém najíst se v kterékoliv restauraci po celé republice :think: Kdykoliv jsme někam přišli, vždy jsme se s obsluhou domluvili na variantě jídla s ohledem na stravovací omezení. Ať už se jednalo o krajské město, či městečko s pár tisíci obyvateli :think: Jinak nevím o tom, že by mohl adoptovat dítě homosexuální pár. Pokud během cca. 5 let došlo ke změně, opravte mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
30.10.19 22:18

Taky si myslim, ze najist se da kdekoliv.. jde jen o domluvu.. :nevim: bydlim kousek od lbc a prace je tam dost, i slušný penize bych rekla.. ale prece nez se nekam nastehuju, uz se po ty praci poptavam ne? Popripade nejakou schuzku..?? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
30.10.19 22:45

@Týnka20 My to plánujeme tak za půl roku nebo spíš za rok, zajímají mě obecné informace dopředu, jestli to smysl má nebo máme hledat jiné město :) ale díky za info o práci, na netu se člověk kolikrát dozví bludy, je pro mě lepší se zeptat někoho kdo má osobní zkušenosti :)

Příspěvek upraven 30.10.19 v 22:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
30.10.19 22:50

@Ju21na Co se týče toho jídla, nejde o domluvu, musejí na to být vybaveni a hlavně mít dostatek informací, což v běžném zařízení není možné. Už jednou jsem se otrávila v kavárně „bezlepkovým“ zákuskem, a to mi všichni tvrdili, jak je to tam bezpečné. Křížová kontaminace je zmetek :think: Spíš mi ohledně jídla šlo o to, jestli je možné někde v okolí splašit jednou za čas třeba tu pocitovou pizzu, žádný polotovar nebo čerstvé pečivo, i kdyby za hranicemi, klasické restaurace k životu nepotřebuju :)
Co se týče té adopce, zakázané to opravdu není, kdyby bylo, neptám se. Navíc od roku cca 2015 se neřeší ani adopce v registrovaném partnerství, což ale není a nebude nás případ, nejsme auta, jak si vláda evidentně myslí :) Jen do toho člověk může jít pouze jako jednotlivec, pokud nedovolí manželství pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 23:48

@icy rose v Lbc adopce znamym sla hodne rychle, ale nemaji bile dite. Nevim jak je to v pripade, ze byste mely nejake preference. Co se tyce prace, zatim je, otazka, jak to bude za rok. Prumysl navazany na Nemecko zacina pomalu pribrzdivat. Domky kolem Zoo v Lbcjsou i k pronajmu? Prislo mi to jako samy doktor a pravnik :nevim: jinak jakesi vyloucene lokality se ted resily, ze to budou delat jako bezdoplatkove zony.

Rekla bych, ze obecny problem tady je s lekari, zubare jsme si nechala v miste bydliste a jsem rada, protoze sehnat neco tady je snad nemozne. Nemocnice je celkem pretizena.

• Citovat
  • Nahlásit
197
31.10.19 07:47

@Anonymní Nevím jestli jsou k pronájmu, jen se mi líbí, nejen tam, i jinde, takové starší domky se v jiných městech moc nevidí, dost mě to zaujalo, třeba do budoucna, ale s panelákem se klidně spokojíme, akorát jsem moc nepochopila ty ceny za nájmy, přijde mi že každý měsíc jsou tam diametrální rozdíly, chceme 3+1 nebo 3+kk aby byl i dětský pokoj předem, v Brně na tom sociálka trvá, nevím co tam, ale nechceme se stěhovat stokrát :D co se týče těch doktorů, koukala jsem že je jich málo, ale to snad všude, já v Brně hledala zubaře pro lidi a ne milionáře snad půl roku a to samé s ostatními doktory, nikdo moc nebral nebo byly špatné recenze, kdyžtak se dá vždycky dojíždět někam vedle :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
31.10.19 07:52

Myslim ze za zubarem dojizdi dneska snad uz vsichni… taky dojizdim 60 km.. a neni to zase tak hrozny tam jed jednou za pul roku, nebo tak.. proto jsem radsi ani nehledala, to by bylo neco na moje nervy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
31.10.19 08:25

@Týnka20 Já ještě před pár měsíci dojížděla 250 km, ale zubař skončil :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
31.10.19 09:22

V centru liberce je výborná kavárna/cukrárna, kde pečou BL dorty a zákusky a v Turnove je vyloženě BL pekárna s čerstvým pečivem, jen malá informace :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
31.10.19 09:53

@Koalk121 Super děkuju a můžu poprosit název kavárny? Pekárnu se mi dohledat podařilo, vůbec by mě nenapadlo že tam v okolí fakt něco takového bude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
31.10.19 10:20

Icy rose kavárna role https://www.kavarna-role.cz/ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
31.10.19 12:01

@Koalk121 Děkuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3283
31.10.19 13:30

@icy rose to je tezko s temi najmy. Treba v Rochlicich je obrovsky problem s parkovanim (kde dnes ne, ze?), tak mozna i to hraje roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
31.10.19 14:28

@luccifera Tak my zatím auto nemáme, případně by mi nedělalo problém parkovat dál. A o nějaké čtvrti, které je dobré se vyhnout třeba kvůli nějakým pochybným existencím víte? Nebo je to všude v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat